Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne?
Strona główna » Informator » Spotkania » Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne?

Jak rozwijać w Polsce technologie medyczne?

INFORMATOR. Spotkania

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 19-10-2012

Fot,. NCI
 
Wspieranie innowacji w ochronie zdrowia to temat konferencji, która odbędzie się 23 października w Warszawie. Naukowcy i eksperci rozmawiać będą o tym, jak pobudzić innowacje i jak rozwój technologii medycznych, czy nowatorskich terapii może pomóc polskiej gospodarce.

Konferencję "Innowacje dla ochrony zdrowia" organizują Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN oraz Sieć Naukowa MSN.

Głównym celem spotkania jest - jak wyjaśniają organizatorzy - "wypracowanie ram instytucjonalnych dla podniesienia innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw działających w sektorze medycznym".

Służyć temu będzie m.in. prezentacja dwujęzycznej publikacji "Raport o innowacyjności sektora medycznego w Polsce w 2012 roku", objętej patronatem prezesa Polskiej Akademii Nauk – prof. Michała Kleibera.

Udział w konferencji potwierdziło wielu ekspertów w dziedzinie ochrony zdrowia, edukacji medycznej i ekonomii.

Priorytetowym zadaniem uczestników konferencji stanie się także wypracowanie podstaw wspólnych działań: administracji publicznej, samorządowej, przedstawicieli świata akademickiego i środowiska lekarskiego oraz innowacyjnych przedsiębiorstw sektora medycznego w Polsce.

"Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu innowacje w ochronie zdrowia mają wpływ na rozwój polskiej gospodarki" - zapowiadają organizatorzy.

Podczas konferencji przedstawieni zostaną przedsiębiorstwa wyróżnione jako "najbardziej innowacyjne firmy sektora medycznego w Polsce".

Patronem medialnym konferencji jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej.

PAP, 19-10-2012, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe