PET-CT w chłoniaku Hodgkina pomaga badać dokładniej i leczyć skuteczniej
Strona główna » Informator » Spotkania » PET-CT w chłoniaku Hodgkina pomaga badać dokładnie…

PET-CT w chłoniaku Hodgkina pomaga badać dokładniej i leczyć skuteczniej

INFORMATOR. Spotkania

Marta Sułkowska

zdrowemiasto.pl | dodane 12-05-2021


 
Procedura PET-CT w diagnostyce chłoniaka Hodgkina może przynieść większe korzyści diagnostyczne niż badania morfologiczne – przekonują zgodnie specjaliści medycyny nuklearnej i hematolodzy. Aby badanie spełniło swoją rolę, potrzebna jest wiedza dotycząca interpretacji wyników badania oraz dobra komunikacja pomiędzy specjalistami różnych dziedzin medycyny – mówi prof. Bogdan Małkowski i zaprasza na otwarte „Interdyscyplinarne warsztaty diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina”, które odbędą się online 13 maja 2021 roku o godz. 19.00.

Doświadczenia własne ośrodków i analiza interesujących przypadków - to formuła trzeciej części „Interdyscyplinarnych warsztatów diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina” z cyklu "Sowim okiem". Dobrani parami specjaliści z dziedziny medycyny nuklearnej, onkologii i hematologii przedstawią różne punkty widzenia dotyczące procedury PET-CT stosowanej w diagnostyce choroby jeszcze do niedawna uznawanej za nieuleczalną.

1prof.BogdanMalkowski.jpg

– W procesie diagnostyczno-terapeutycznym chłoniaka Hodgkina biorą udział specjaliści różnych dziedzin medycyny. Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwowano, że wysoko oceniana skala Deauville z kryteriami Lugano, stosowana podczas badań diagnostycznych, nie zawsze bezpośrednio opisuje to, co rzeczywiście dzieje się w organizmie pacjenta z chłoniakiem Hodgkinapo rozpoczęciu leczenia. To może mieć decydujący wpływ na dalsze losy chorego. Wiemy, że procedura PET-CT może przynieść daleko większe korzyści diagnostyczne niż badania morfologiczne w omawianej jednostce chorobowej, ale do tego konieczne jest spełnienie kilku warunków. Jakich? O tym porozmawiamy już 13 maja podczas interdyscyplinarnych warsztatów na najbardziej interesujących przykładach z polskich ośrodków. Serdecznie zapraszam na spotkanie – mówi dr hab. n. med. Bogdan Małkowski, prof. UMK, kierownik Zakładu Medycy Nuklearnej w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Sowim_Okiem_3.jpg

Link do wydarzenia:
https://live.clickmeeting.com/sowim-okiem-3/

Marta Sułkowska, 12-05-2021, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe