PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zaprasza do „Strefy Młodzieży”

Dyskusje dotyczące seksualności i dojrzewania, warsztaty dziennikarskie, filmowe, nauka szybkiego czytania - to niektóre elementy "Strefy Młodzieży", organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Zajęcia skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych będą prowadzone przez cały rok we wszystkich lokalizacjach uczelni. więcej »

Sesja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Rak piersi - gorące tematy” w Poznaniu

Najbardziej aktualne tematy związane z nowoczesną diagnostyką i leczeniem raka piersi zostaną zaprezentowane w Poznaniu na XI Sesji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu "Październik miesiącem profilaktyki raka piersi." Spotkanie odbędzie się 21 października. więcej »

Kraków. X Dni Otwarte w Klinice Jąkania

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na kolejne dni otwarte. Październikowe spotkania organizowane były już w Warszawie i Częstochowie. Kolejne spotkanie odbędzie się w Krakowie. więcej »

Etologia i nauki behawioralne - sesja naukowa w Warszawie

"Od wioślarek planktonowych do człowieka" - taką trasę badawczą proponuje specjalistom w dziedzinie etologii i nauk behawioralnych Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. 16 października odbędzie się tu otwarta sesja naukowa z okazji jubileuszu 300 Seminariów Etologicznych Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN i Polskiego Towarzystwa Etologicznego. więcej »

Kielce. Prawo a medycyna

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER zaprasza na kolejną edycję konferencji „Prawo a medycyna”, która odbędzie się 26 października 2010 r. w Kielcach, w hotelu Łysogóry. Podczas spotkania eksperci omówią wybrane i najważniejsze zagadnienia związane z cywilną odpowiedzialnością lekarza w codziennej praktyce. Patronat nad spotkaniem objęła Świętokrzyska Izba Lekarska. więcej »

„Medycyna Fizykalna w Nowoczesnej Fizjoterapii” - sympozjum naukowe w Pile

Przedstawiciele medycyny fizykalnej, fizjoterapii i fizykodiagnostyki z Polski i zagranicy, a także absolwenci kierunku Fizjoterapia wezmą udział w I Międzynarodowym Sympozjum Naukowym "Medycyna Fizykalna w Nowoczesnej Fizjoterapii". Spotkanie odbędzie się dniach 15-16 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. więcej »

W Bydgoszczy rusza cykl otwartych wykładów „Medyczna środa”

6 października w Bydgoszczy rozpoczyna się kolejna edycja otwartych wykładów pt. "Medyczna środa". Organizatorem spotkań jest Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. więcej »

O komórkach macierzystych w chirurgii w Kawiarni Naukowej BFN

Prof. Janusz Jaśkiewicz z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opowie o zastosowaniu komórek macierzystych w chirurgii podczas pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania Kawiarni Naukowej działającej w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Spotkanie odbędzie się 30 września w Sopocie. więcej »

XIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Problemy kardiologiczne osób w podeszłym wieku to jeden z głównych tematów trwającego od czwartku w Poznaniu XIV Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Uczestniczy w nim ok. 5 tys. osób, w tym eksperci z zagranicy. więcej »

Lekarze w Krakowie o etyce zawodowej

O etyce w zawodzie lekarza rozmawiali będą uczestnicy otwartej konferencji "Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina", która odbędzie się w dniach 8-9 października w Krakowie. więcej »

Polscy i holenderscy specjaliści o nowych trendach w badaniach nad nowotworami

Nowe trendy w badaniach molekularnych nad chorobami nowotworowymi to temat warsztatów naukowych, które odbędą się w dniach 4-8 września w miejscowościach Józefów na Roztoczu oraz Krywe w Bieszczadach. Warsztaty "Nowe trendy w badaniach nad nowotworami. Lublin - Utrecht 2010" organizują Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej Człowieka, Klinika Chirurgii Onkologicznej, Katedra i Zakład Patomorfologii UM w Lublinie. więcej »

Wykład otwarty prof. Timothy Noakesa w Poznaniu

Prof. Timothy Noakes z University of Cape Town (RPA), który zajmuje się wysiłkiem długotrwałym i badaniem ludzkich możliwości w warunkach ekstremalnych 9 września wygłosi wykład otwarty w Poznaniu. więcej »

Kalisz. Prawo a medycyna

Jakie są konsekwencje naruszania prawa pacjenta do informacji czy do prywatności? W jakich sytuacjach sąd orzeka na korzyść lekarza? Jak zabezpieczyć się przed skutkami popełnionych błędów? Na te i inne pytania z zakresu prawa medycznego odpowiadać będą eksperci podczas kolejnej już edycji konferencji Prawo a Medycyna... więcej »

Glejak to nie wyrok

Fundacja Radia ZET zaprasza na spotkanie otwarte z Jerrym Klinem – Amerykaninem, który od 6 lat skutecznie walczy z glejakiem wielopostaciowym (najbardziej złośliwym nowotworem mózgu). więcej »

Twórca psychologii pozytywnej spotka się we Wrocławiu ze studentami

Martin Seligman, twórca teorii wyuczonej bezradności i nurtu psychologii pozytywnej, w niedzielę, 4 lipca, weźmie udział w spotkaniu ze studentami na wrocławskim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe