PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zgłaszanie propozycji referatów na konferencję „Etyczne aspekty zarządzania w ochronie zdrowia”

Wydział Nauk o Zdrowiu wraz z Wydziałem Lekarskim Collegium Medicum UJ, który, przy współpracy wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, organizuje w dniach 5-6 października 2012 w Krakowie konferencję bioetyczną „Etyczne aspekty zarządzania w ochronie zdrowia”, rozpoczął zbieranie propozycji referatów. więcej »

Zdejmij maskę otyłości. Konferencja w Poznaniu

Otyłość jest jednym z najważniejszych światowych problemów społecznych. Nadwaga stała się powszechną chorobą, która dotyka coraz większą liczbę osób. Jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać pomocy? Jaką dietę zastosować, aby okazała się ona skuteczna? Na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas organizowanej 2 czerwca 2012 r. w Poznaniu I Ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Maski otyłości”. więcej »

Badania nad sytuacją człowieka trwale chorego - konferencja w Krakowie

O psychospołecznych problemach człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach życia będzie mowa na konferencji, która odbędzie się w dniach 15-17 maja w Krakowie. Badacze i praktycy zastanowią się, jak otoczyć chorego troską i profesjonalną pomocą. więcej »

5. Europejska Konferencja Nowotworów Głowy i Szyi

Prawie tysiąc uczestników z 58 krajów świata weźmie udział w rozpoczynającej się w środę w Poznaniu 5. Europejskiej Konferencji Nowotworów Głowy i Szyi - poinformował w poniedziałek przewodniczący komitetu organizacyjnego prof. Wojciech Golusiński. więcej »

Na słońce nie można mieć uczulenia? Niebawem III Kliniczne Forum Ekspertów POLASTMA

Spotykamy się czasem ze sformułowaniem, że ktoś ma uczulenie na słońce. Na słońce nie można mieć uczulenia, ponieważ ono nie powoduje zmian w układzie immunologicznym, tylko swoiste zmiany w skórze, a więc niezwiązane z odpornością. Tymczasem alergia to nadwrażliwość zapoczątkowana przez mechanizmy immunologiczne. Czym jest alergia, dlaczego mówimy o jej pandemii - przypomina prof. Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 18 do 21 kwietnia w Wiśle będzie się odbywało III Kliniczne Forum Ekspertów POLASTMA organizowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. więcej »

Wielki kongres ginekologów - jak opóźnić starzenie się kobiet

Cztery tysiące ginekologów, położników, neonatologów i lekarzy innych specjalności spotka się we wrześniu w Katowicach na kongresie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG). Będą dyskutować m.in. o tym, jak skutecznie opóźnić proces starzenia się kobiet. więcej »

W leczeniu autyzmu większość metod mało efektywnych - twierdzą eksperci

Jedynie 30 proc. metod edukacyjno-terapeutycznych stosowanych w leczeniu autyzmu ma potwierdzoną efektywność. Spośród nich niemal wszystkie wywodzą się z psychologii behawioralnej - twierdzą zajmujący się tym schorzeniem psychologowie. więcej »

VI Kongres Top Medical Trends w Poznaniu

Ponad 4,5 tys. lekarzy z całego kraju bierze udział w rozpoczętym w piątek w Poznaniu VI Kongresie Top Medical Trends. Podczas kongresu lekarzom-praktykom przekazywana jest najnowsza wiedza naukowa. więcej »

Jesteś w ciąży? Weź udział w badaniu. Sprawdzą, jak wspierać kobietę w ciąży

Kobieta w ciąży i po porodzie potrzebuje wsparcia. Tylko pytanie brzmi: „jakiego dokładnie?”. Odpowiedzi na nie szukają psycholodzy z SWPS i Stowarzyszenia GROWTH. Zaszłaś właśnie w ciążę i też chciałabyś poznać odpowiedź na to pytanie? Weź udział w ich badaniu. więcej »

Osobom z autyzmem można pomóc. VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej

Istnieje wielka potrzeba wdrażania sprawdzonych naukowo i skutecznych metod terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Chcemy zwiększyć ich dostępność w Polsce – mówią naukowcy z SWPS i organizują międzynarodową konferencję na ten temat. więcej »

Wrocław. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej

Ponad pięciuset chirurgów, naukowców, konstruktorów i studentów bierze udział w pierwszym Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej, który w czwartek rozpoczął się we Wrocławiu. więcej »

Gdy brakuje tchu - happening w Warszawie

Happening edukacyjny pod hasłem "Gdy brakuje tchu" na temat nadciśnienia płucnego odbędzie się 28 lutego we wtorek w centrum Warszawy (przy wejściu do Metra Centrum) w godzinach od 12.00 do 14.00. więcej »

Społeczna debata o depresji w środę w Och-Teatrze w Warszawie

Debata społeczna pod hasłem „W związku z depresją…” odbędzie się w środę o godz. 12 w Och-Teatrze przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie. Wstęp wolny. Debata jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Forum przeciwko depresji”. więcej »

Sopot. Sen a choroby układu krążenia w Kawiarni Naukowej

Jaką rolę pełni brak snu w rozwoju chorób układu krążenia? Odpowiedzi na to pytanie poszukają goście Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki, która odbędzie się 16 lutego w Sopocie. Wykład "Zaburzenia snu a choroby układu krążenia" wygłosi prof. Krzysztof Narkiewicz z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. więcej »

W 2012 roku PTA podsumuje 30 lat alergologii polskiej

Jako "niezwykle ważny dla polskiej alergologii" ocenia rok 2012 Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA). Trwa już rejestracja abstraktów na XI Międzynarodowy Kongres pod hasłem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, który odbędzie się we wrześniu w Ossie k/Rawy Mazowieckiej. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe