PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

VI Kongres Top Medical Trends w Poznaniu

Ponad 4,5 tys. lekarzy z całego kraju bierze udział w rozpoczętym w piątek w Poznaniu VI Kongresie Top Medical Trends. Podczas kongresu lekarzom-praktykom przekazywana jest najnowsza wiedza naukowa. więcej »

Jesteś w ciąży? Weź udział w badaniu. Sprawdzą, jak wspierać kobietę w ciąży

Kobieta w ciąży i po porodzie potrzebuje wsparcia. Tylko pytanie brzmi: „jakiego dokładnie?”. Odpowiedzi na nie szukają psycholodzy z SWPS i Stowarzyszenia GROWTH. Zaszłaś właśnie w ciążę i też chciałabyś poznać odpowiedź na to pytanie? Weź udział w ich badaniu. więcej »

Osobom z autyzmem można pomóc. VIII Międzynarodowe Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej

Istnieje wielka potrzeba wdrażania sprawdzonych naukowo i skutecznych metod terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Chcemy zwiększyć ich dostępność w Polsce – mówią naukowcy z SWPS i organizują międzynarodową konferencję na ten temat. więcej »

Wrocław. Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej

Ponad pięciuset chirurgów, naukowców, konstruktorów i studentów bierze udział w pierwszym Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej, który w czwartek rozpoczął się we Wrocławiu. więcej »

Gdy brakuje tchu - happening w Warszawie

Happening edukacyjny pod hasłem "Gdy brakuje tchu" na temat nadciśnienia płucnego odbędzie się 28 lutego we wtorek w centrum Warszawy (przy wejściu do Metra Centrum) w godzinach od 12.00 do 14.00. więcej »

Społeczna debata o depresji w środę w Och-Teatrze w Warszawie

Debata społeczna pod hasłem „W związku z depresją…” odbędzie się w środę o godz. 12 w Och-Teatrze przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie. Wstęp wolny. Debata jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Forum przeciwko depresji”. więcej »

Sopot. Sen a choroby układu krążenia w Kawiarni Naukowej

Jaką rolę pełni brak snu w rozwoju chorób układu krążenia? Odpowiedzi na to pytanie poszukają goście Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki, która odbędzie się 16 lutego w Sopocie. Wykład "Zaburzenia snu a choroby układu krążenia" wygłosi prof. Krzysztof Narkiewicz z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. więcej »

W 2012 roku PTA podsumuje 30 lat alergologii polskiej

Jako "niezwykle ważny dla polskiej alergologii" ocenia rok 2012 Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA). Trwa już rejestracja abstraktów na XI Międzynarodowy Kongres pod hasłem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, który odbędzie się we wrześniu w Ossie k/Rawy Mazowieckiej. więcej »

XV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Kardiologia w praktyce lekarza rodzinnego będzie głównym tematem tegorocznego, jubileuszowego XV Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który w czwartek rozpoczyna się we Wrocławiu pod hasłem "Współpracuj z sercem". więcej »

Poznań. Jak „zbudować” firmę bez barier? Bezpłatna konferencja dla pracodawców

Praktyczną wiedzę oraz cenne kontakty mogą zyskać pracodawcy, którzy zdecydują się wziąć udział w konferencji pod hasłem „Firma Bez Barier – osoba niepełnosprawna Twoim pracownikiem”, organizowanej 7 października w Poznaniu. „Pozwól pomóc sobie, aby móc pomóc innym. Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego to korzyść dla obu stron!” – przekonują organizatorzy. więcej »

IV Jesienne Spotkania Kardiologów

Blisko 500 kardiologów z całego kraju weźmie udział w sobotę w IV Jesiennych Spotkaniach Kardiologów w Poznaniu. Przy tej okazji zostanie też zorganizowane spotkanie dla pacjentów na temat życia z wszczepialnymi urządzeniami kardiologicznymi. więcej »

Sopot. W niedzielę ósme polskie obchody Światowego Dnia Serca. Twój świat, twój dom, twoje serce!

W niedzielę, 25 września, na Molo w Sopocie odbędą się ósme polskie obchody Światowego Dnia Serca. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Celem przedsięwzięcia jest profilaktyka chorób serca, które są istotnymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Dane ze świata wskazują, że 29 % wszystkich zgonów spowodowanych jest przez choroby układu sercowo-naczyniowego co czyni je najczęstszą przyczyną śmierci na świecie. Dlatego w tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas może, poprzez edukację na temat czynników ryzyka, codzienną aktywność fizyczną oraz właściwą dietę redukować obciążenia wywołane chorobami układu sercowo-naczyniowego. więcej »

Poznań. Nordic walking nad Maltą w sobotę

W sobotę o godzinie 10.00 nad Jeziorem Maltańskim odbędzie się II edycja spotkania miłośników nordic walking. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla entuzjastów treningu na świeżym powietrzu. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników atrakcyjne nagrody. więcej »

Łódź. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich

Najnowsze wyniki badań doświadczalnych i klinicznych zaprezentowane zostaną na 65. Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP), który w środę wieczorem rozpoczął się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Bierze w nim udział 2600 chirurgów z Polski, a także m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec czy Szwajcarii. więcej »

3 tys. lekarzy rodzinnych z całego świata na konferencji w Warszawie

Ponad 3 tysiące lekarzy rodzinnych z całego świata będzie w Warszawie dyskutować o chorobach układu krążenia, szczepieniach ochronnych, antybiotykoterapii, chorobach przewodu pokarmowego oraz cukrzycy. Konferencje Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych organizowane są od kilkunastu lat w różnych państwach. Ta, która rozpoczyna się w czwartek w Warszawie, potrwa trzy dni. Przyjechali na nią lekarze z 58 państw, w tym około 400 lekarzy z różnych regionów Polski. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe