PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Gdynia. O profilaktyce przy muzyce. Cukrzyca u dzieci i młodzieży

Fundacja „Zachowaj zdrowie w sobie” zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „O profilaktyce przy muzyce”. Tematem piątego już spotkania będzie cukrzyca u dzieci i młodzieży. Wykład odbędzie się 27 listopada 2010 r. o godz. 10.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni (dawna zajezdnia trolejbusowa). Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Gdyni. Wstęp wolny. więcej »

Konferencja bioetyczna z okazji Dnia Papieskiego na UMK

O manipulacjach genetycznych, klonowaniu człowieka, psychochirurgii, kontrowersji wokół terapii z użyciem komórek macierzystych będą dyskutować uczestnicy konferencji "Granice eksperymentów biomedycznych a godność człowieka", która odbędzie się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 24-25 listopada. więcej »

Young Scientists Forum w Poznaniu

Młodzi naukowcy, specjalizujący się w radioterapii, fizyce medycznej oraz radiobiologii spotkają się 25 listopada na Young Scientists Forum w Poznaniu. Konferencję organizuje Wielkopolskie Centrum Onkologii. więcej »

Wkrótce sympozjum poświęcone rzadkim nowotworom ginekologicznym

Ginekolodzy-onkolodzy, położnicy i przedstawiciele pozostałych specjalności onkologicznych spotkają się w Warszawie, by rozmawiać na temat rzadkich nowotworów ginekologicznych. Sympozjum, w dniach 26-27 listopada, organizuje Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. więcej »

Sesja naukowa studentów SWPS w Warszawie

Czy emocje się starzeją? Czy kobiety są dokładniejsze od mężczyzn? Czy Macedonia to Dzika Europa? Czy Ingmar Bergman był feministą? Jak obrazić Szweda? Jaki zapach ma pamięć? Co by było, gdyby Syzyf był kobietą? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali studenci Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Swoje odkrycia zaprezentują w najbliższy weekend podczas XV Studenckiej Sesji Naukowej w SWPS. więcej »

Kraków. Marzenia zapisane na fotografii

„Potrzebuję, by ktoś przy mnie był”, „Marzę o tym, żeby chodzić”, „Mam słabość do biżuterii i ładnych strojów” - te i inne zapisane pragnienia, smutki i radości towarzyszą fotografiom osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce. Poruszające zdjęcia z cyklu „Patrzeć z nadzieją” artystki Marty Pruskiej będzie można oglądać w Krakowie od 16 do 30 listopada. więcej »

Nauki podstawowe w służbie medycyny - konferencja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

III konferencja "Nauki podstawowe w służbie medycyny" odbędzie się 4 listopada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Głównym celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości prowadzenia innowacyjnych badań nad najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi w powstającym właśnie w warszawskim kampusie Banacha Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. więcej »

Spotkanie edukacyjne w Warszawie dla chorych na raka nerki

Spotkanie edukacyjne dla chorych na raka nerki i ich bliskich organizuje w piątek w Warszawie Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" im. prof. Tadeusza Koszarowskiego. więcej »

Kraków. Bezpłatne warsztaty dla chorych na szpiczaka mnogiego

O nowoczesnych metodach leczenia szpiczaka mnogiego, jednego z nowotworów układu odporności, a także o najczęstszych powikłaniach terapii będą mogli dowiedzieć się chorzy i ich bliscy w czwartek w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. więcej »

Konferencja „Zdrowa kobieta - zdrowa rodzina”

Na początku listopada w Bydgoszczy odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Zdrowa kobieta - zdrowa rodzina. Podczas dwudniowego spotkania (5-6 listopada) jego uczestnicy będą rozmawiać na temat różnych aspektów zdrowia pań. więcej »

III Jesienne Spotkanie Kardiologów

Upowszechnienie nowej metody leczenia zawału abordowanego i wprowadzenie odpowiednich procedur w tej sprawie postuluje prof. Stefan Grajek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu biorący udział w rozpoczętym w piątek w Poznaniu III Jesiennym Spotkaniu Kardiologów. więcej »

Kraków. Wykłady w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego

Krakowskie Towarzystwo Lekarskie, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medicum UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają w dniu 22 października 2010 roku (piątek) o godzinie 16.00 na kolejne wykłady do do sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego ul. Kopernika 17. więcej »

Dni otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Konkurs udzielania pierwszej pomocy, pomiary hałasu, ćwiczenia na fantomach - to niektóre atrakcje przygotowane dla gości odbywających się w środę i czwartek dni otwartych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. więcej »

Kraków. Październikowy wykład w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego

Krakowskie Towarzystwo Lekarskie, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medicum UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają na kolejny wykład do do sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego ul. Kopernika 17 w dniu 16 października 2010 roku (sobota) o godzinie 16.00. więcej »

Międzynarodowa konferencja nt. metod edukacji medycznej w Poznaniu

Najnowocześniejszym metodom edukacji medycznej będzie poświęcona międzynarodowa konferencja, która odbędzie się w dniach 28-29 października w Poznaniu. Spotkanie pt. "Innowacyjność w kształceniu medycznym - symulacja medyczna, obiektywne egzaminy kliniczne i e-learning" organizują: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Virginia Commonwealth University w Richmond (USA) i Wojskowy Instytut Medyczny z Warszawy. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe