PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Modelowanie matematyczne w medycynie - kolokwium naukowe ICM

Modelowanie matematyczne w medycynie inspirowane praktyką lekarską - to temat wykładu dr. Jeremiego Mizerskiego z Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, który odbędzie się 4 lutego w Warszawie. więcej »

Chorzy na szpiczaka mnogiego mają szansę na wyleczenie

"Chorzy na szpiczaka mnogiego mają szansę na wyleczenie" - pod takim hasłem odbędzie się konferencja prasowa w ramach organizowanej po raz pierwszy w Polsce międzynarodowej konferencji naukowej, dotyczącej leczenia chorych na szpiczaka mnogiego. W spotkaniu uczestniczyć będą sławy z dziedziny hematologii z kraju i ze świata. więcej »

Na stoku z głową, czyli świadomie przed pierwszym zimowym zjazdem. Cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych

Warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center rozpoczyna przygotowania do sezonu białego szaleństwa. Cykl bezpłatnych edukacyjnych warsztatów związanych ze sportami zimowymi wystartował w ostatnią sobotę (18 grudnia). Kolejny wykład, poświęcony przygotowaniu motorycznemu do jazdy na snowboardzie już 2 stycznia (niedziela). W trakcie kolejnych spotkań uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o formę przed startem czy radzić sobie z najczęstszymi kontuzjami. więcej »

Seksualność osób niepełnosprawnych

Pod takim hasłem odbędzie się konferencja organizowana przez studentów z wrocławskiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wykłady, panele dyskusyjne i warsztat już w najbliższy poniedziałek 13 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie uczelni (Wrocław, ul. Grunwaldzka 98). więcej »

O naprotechnologii na konferencji w Poznaniu

O rozpoznawaniu płodności, monitorowaniu zdrowia prokreacyjnego i ginekologicznego oraz leczeniu zaburzeń płodności metodą NaProTECHNOLOGYR będzie mowa 4 grudnia w Poznaniu, podczas konferencji: "Zdrowie prokreacyjne. NaProTECHNOLOGYR w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności." więcej »

We Wszechnicy Żywieniowej SGGW o znaczeniu diety w chorobach oczu

O tym, jakie znaczenie ma odpowiednia dieta w profilaktyce chorób oczu opowie 15 grudnia w Warszawie dr hab. Jadwiga Hamułka. Wykład pt. "Żywienie a choroby oczu" odbędzie się w ramach Wszechnicy Żywieniowej SGGW. więcej »

Gdynia. O profilaktyce przy muzyce. Cukrzyca u dzieci i młodzieży

Fundacja „Zachowaj zdrowie w sobie” zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „O profilaktyce przy muzyce”. Tematem piątego już spotkania będzie cukrzyca u dzieci i młodzieży. Wykład odbędzie się 27 listopada 2010 r. o godz. 10.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni (dawna zajezdnia trolejbusowa). Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Gdyni. Wstęp wolny. więcej »

Konferencja bioetyczna z okazji Dnia Papieskiego na UMK

O manipulacjach genetycznych, klonowaniu człowieka, psychochirurgii, kontrowersji wokół terapii z użyciem komórek macierzystych będą dyskutować uczestnicy konferencji "Granice eksperymentów biomedycznych a godność człowieka", która odbędzie się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w dniach 24-25 listopada. więcej »

Young Scientists Forum w Poznaniu

Młodzi naukowcy, specjalizujący się w radioterapii, fizyce medycznej oraz radiobiologii spotkają się 25 listopada na Young Scientists Forum w Poznaniu. Konferencję organizuje Wielkopolskie Centrum Onkologii. więcej »

Wkrótce sympozjum poświęcone rzadkim nowotworom ginekologicznym

Ginekolodzy-onkolodzy, położnicy i przedstawiciele pozostałych specjalności onkologicznych spotkają się w Warszawie, by rozmawiać na temat rzadkich nowotworów ginekologicznych. Sympozjum, w dniach 26-27 listopada, organizuje Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. więcej »

Sesja naukowa studentów SWPS w Warszawie

Czy emocje się starzeją? Czy kobiety są dokładniejsze od mężczyzn? Czy Macedonia to Dzika Europa? Czy Ingmar Bergman był feministą? Jak obrazić Szweda? Jaki zapach ma pamięć? Co by było, gdyby Syzyf był kobietą? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali studenci Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Swoje odkrycia zaprezentują w najbliższy weekend podczas XV Studenckiej Sesji Naukowej w SWPS. więcej »

Kraków. Marzenia zapisane na fotografii

„Potrzebuję, by ktoś przy mnie był”, „Marzę o tym, żeby chodzić”, „Mam słabość do biżuterii i ładnych strojów” - te i inne zapisane pragnienia, smutki i radości towarzyszą fotografiom osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce. Poruszające zdjęcia z cyklu „Patrzeć z nadzieją” artystki Marty Pruskiej będzie można oglądać w Krakowie od 16 do 30 listopada. więcej »

Nauki podstawowe w służbie medycyny - konferencja na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

III konferencja "Nauki podstawowe w służbie medycyny" odbędzie się 4 listopada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Głównym celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości prowadzenia innowacyjnych badań nad najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi w powstającym właśnie w warszawskim kampusie Banacha Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. więcej »

Spotkanie edukacyjne w Warszawie dla chorych na raka nerki

Spotkanie edukacyjne dla chorych na raka nerki i ich bliskich organizuje w piątek w Warszawie Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty "Gladiator" im. prof. Tadeusza Koszarowskiego. więcej »

Kraków. Bezpłatne warsztaty dla chorych na szpiczaka mnogiego

O nowoczesnych metodach leczenia szpiczaka mnogiego, jednego z nowotworów układu odporności, a także o najczęstszych powikłaniach terapii będą mogli dowiedzieć się chorzy i ich bliscy w czwartek w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe