PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Warszawa. Kliniczne Warsztaty Szkoleniowe dla Fizjoterapeutów

W dniach 26-29 czerwca, 28-29 sierpnia oraz 25-26 września br. w Warszawie odbędzie się cykl szkoleń klinicznych dla fizjoterapeutów oraz osób interesujących się rehabilitacją ortopedyczną, dotyczących fizjoterapii po urazach oraz po operacjach narządu ruchu. Organizatorem kursu jest Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. więcej »

W Hajnówce konferencja nt. zdrowia kobiet

Zdrowiu kobiety XXI wieku, nowym trendom endoskopii w ginekologii onkologicznej oraz standardom postępowania w położnictwie, ginekologii i neonatologii będzie poświęcona konferencja naukowa, która w dniach 18-19 czerwca odbędziecie w Hajnówce. więcej »

O diecie - niedocenianej metodzie leczenia nadciśnienia tętniczego

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW zaprasza na wykład dr inż. Danuty Gajewskiej „Dieta – niedoceniana metoda leczenia nadciśnienia tętniczego”. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca. więcej »

W sobotę 14. Piknik Naukowy w Warszawie

Blisko tysiąc pokazów naukowych, m.in. ogień reagujący na fale dźwiękowe, latające okręgi dymne i wybuchy chemicznych wulkanów, będzie można zobaczyć 12 czerwca w Warszawie podczas 14. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło "Wielki mikroświat". Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na Powiślu, a nie jak dotychczas na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu. więcej »

Zbliża się X Kongres Medycyny Rodzinnej w Łodzi

Ponad 1000 lekarzy rodzinnych z całego kraju przyjedzie do Łodzi na X Kongres Medycyny Rodzinnej. Spotkanie pod hasłem: "Medycyna rodzinna - opieka czy fabryka?" odbędzie się w Łódzkiej Manufakturze w dniach 10-13 czerwca. więcej »

Wykład nt. metody FDM w poznańskiej AWF

Wykład połączony z warsztatami na temat nowej metody leczenia obrażeń i przeciążeń narządu ruchu - FDM odbędzie się 7 czerwca w Poznaniu. Spotkanie organizuje Katedra Medycyny Sportu i Fizykoterapii, Zakład Traumatologii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Poprowadzą go dr Georg Harrer i mgr Tomasz Teszner z Wiedeńskiej Szkoły Osteopatii. więcej »

O kobietach w nauce na spotkaniu w Warszawie

O tym, jak kobiety mogą pogodzić życie prywatne z kariera naukową i w jaki sposób instytucje powinny je wpierać w godzeniu różnych ról społecznych będą dyskutowali uczestnicy konferencji "Płeć w nauce - przeszkoda czy atut? Kariery naukowe a życie prywatne". Spotkanie odbędzie się 1 czerwca w warszawskim Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. więcej »

Warszawa. Światowy Dzień bez Tytoniu

Zgodnie z tradycją 31 maja jest poświęcony pierwszemu zaleceniu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem: Nie pal. W ramach popularyzowania tego przesłania organizowane są obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na problem palenia tytoniu przez kobiety. więcej »

Warszawa. Prawo a medycyna

15 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez TU Inter Polska, dotycząca najważniejszych w ostatnim czasie zagadnień z zakresu prawa medycznego. Spotkanie skierowane jest do kadry zarządzającej placówkami medycznymi i lekarzy wszystkich specjalności. Jest to już druga edycja konferencji. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się w połowie maja w Katowicach. Konferencja odbędzie się pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. więcej więcej »

Zjazd PolskiegoTowarzystwa Nefrologicznego w Bydgoszczy

Specjaliści z nefrologii, hipertensjologii, transplantologii, chorób wewnętrznych oraz nauk stosowanych z Polski i zagranicy wezmą udział w X Zjeździe Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, które odbędzie się w dniach 26-29 maja w Bydgoszczy. więcej »

Szczecin. 39. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

Lekarze z całej Polski przyjadą na 39. Zjazd Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Szczecinie. Spotkanie organizuje Oddział Zachodniopomorski PLTR wraz z partnerami. Zjazdowi będzie towarzyszyć wystawa medyczna, na której zaprezentuje się 55 wystawców. więcej »

Piknik medyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Już w najbliższą sobotę, 22 maja 2010 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się piknik medyczny organizowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Impreza zatytułowana "Warszawski Uniwersytet Medyczny Społeczeństwu Warszawy" odbędzie się w godzinach 10.00-17.30. więcej »

Międzynarodowe Forum "Zdrowie i Długowieczność" w Kielcach

Naukowcy m.in. z Chin, Rosji, USA, Japonii i Europy wezmą udział w Międzynarodowym Forum "Zdrowie i Długowieczność", które odbędzie się w dniach 20-22 maja w Kielcach. Głównym organizatorem spotkania jest Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach. więcej »

Kraków. Konferencja „Clinical Oncology Update - Onkologia 2010”

Drugie międzynarodowe spotkanie naukowców i lekarzy zajmujących się zwalczaniem i terapią nowotworów organizowane we współpracy ze znakomitym włoskim onkologiem Alberto Costą, dyrektorem European School of Oncology, odbędzie się w Krakowie w dniu 15 maja 2010 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26. więcej »

Kraków. Majowe wykłady w sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medium UJ w Krakowie, konsultant wojewódzki ds hematologii prof. A. B. Skotnicki oraz „Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka" www.szpiczak.org zapraszają do do sali bibliotecznej w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego ul. Kopernika 17 w dniu 17 maja 2010 roku (poniedziałek) o godzinie 16.00... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe