PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

XIV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Problemy kardiologiczne osób w podeszłym wieku to jeden z głównych tematów trwającego od czwartku w Poznaniu XIV Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Uczestniczy w nim ok. 5 tys. osób, w tym eksperci z zagranicy. więcej »

Lekarze w Krakowie o etyce zawodowej

O etyce w zawodzie lekarza rozmawiali będą uczestnicy otwartej konferencji "Etyczne aspekty decyzji medycznych. Pacjent - zespół terapeutyczny - rodzina", która odbędzie się w dniach 8-9 października w Krakowie. więcej »

Polscy i holenderscy specjaliści o nowych trendach w badaniach nad nowotworami

Nowe trendy w badaniach molekularnych nad chorobami nowotworowymi to temat warsztatów naukowych, które odbędą się w dniach 4-8 września w miejscowościach Józefów na Roztoczu oraz Krywe w Bieszczadach. Warsztaty "Nowe trendy w badaniach nad nowotworami. Lublin - Utrecht 2010" organizują Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej Człowieka, Klinika Chirurgii Onkologicznej, Katedra i Zakład Patomorfologii UM w Lublinie. więcej »

Wykład otwarty prof. Timothy Noakesa w Poznaniu

Prof. Timothy Noakes z University of Cape Town (RPA), który zajmuje się wysiłkiem długotrwałym i badaniem ludzkich możliwości w warunkach ekstremalnych 9 września wygłosi wykład otwarty w Poznaniu. więcej »

Kalisz. Prawo a medycyna

Jakie są konsekwencje naruszania prawa pacjenta do informacji czy do prywatności? W jakich sytuacjach sąd orzeka na korzyść lekarza? Jak zabezpieczyć się przed skutkami popełnionych błędów? Na te i inne pytania z zakresu prawa medycznego odpowiadać będą eksperci podczas kolejnej już edycji konferencji Prawo a Medycyna... więcej »

Glejak to nie wyrok

Fundacja Radia ZET zaprasza na spotkanie otwarte z Jerrym Klinem – Amerykaninem, który od 6 lat skutecznie walczy z glejakiem wielopostaciowym (najbardziej złośliwym nowotworem mózgu). więcej »

Twórca psychologii pozytywnej spotka się we Wrocławiu ze studentami

Martin Seligman, twórca teorii wyuczonej bezradności i nurtu psychologii pozytywnej, w niedzielę, 4 lipca, weźmie udział w spotkaniu ze studentami na wrocławskim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

Warszawa. Kliniczne Warsztaty Szkoleniowe dla Fizjoterapeutów

W dniach 26-29 czerwca, 28-29 sierpnia oraz 25-26 września br. w Warszawie odbędzie się cykl szkoleń klinicznych dla fizjoterapeutów oraz osób interesujących się rehabilitacją ortopedyczną, dotyczących fizjoterapii po urazach oraz po operacjach narządu ruchu. Organizatorem kursu jest Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. więcej »

W Hajnówce konferencja nt. zdrowia kobiet

Zdrowiu kobiety XXI wieku, nowym trendom endoskopii w ginekologii onkologicznej oraz standardom postępowania w położnictwie, ginekologii i neonatologii będzie poświęcona konferencja naukowa, która w dniach 18-19 czerwca odbędziecie w Hajnówce. więcej »

O diecie - niedocenianej metodzie leczenia nadciśnienia tętniczego

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW zaprasza na wykład dr inż. Danuty Gajewskiej „Dieta – niedoceniana metoda leczenia nadciśnienia tętniczego”. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca. więcej »

W sobotę 14. Piknik Naukowy w Warszawie

Blisko tysiąc pokazów naukowych, m.in. ogień reagujący na fale dźwiękowe, latające okręgi dymne i wybuchy chemicznych wulkanów, będzie można zobaczyć 12 czerwca w Warszawie podczas 14. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło "Wielki mikroświat". Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na Powiślu, a nie jak dotychczas na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu. więcej »

Zbliża się X Kongres Medycyny Rodzinnej w Łodzi

Ponad 1000 lekarzy rodzinnych z całego kraju przyjedzie do Łodzi na X Kongres Medycyny Rodzinnej. Spotkanie pod hasłem: "Medycyna rodzinna - opieka czy fabryka?" odbędzie się w Łódzkiej Manufakturze w dniach 10-13 czerwca. więcej »

Wykład nt. metody FDM w poznańskiej AWF

Wykład połączony z warsztatami na temat nowej metody leczenia obrażeń i przeciążeń narządu ruchu - FDM odbędzie się 7 czerwca w Poznaniu. Spotkanie organizuje Katedra Medycyny Sportu i Fizykoterapii, Zakład Traumatologii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Poprowadzą go dr Georg Harrer i mgr Tomasz Teszner z Wiedeńskiej Szkoły Osteopatii. więcej »

O kobietach w nauce na spotkaniu w Warszawie

O tym, jak kobiety mogą pogodzić życie prywatne z kariera naukową i w jaki sposób instytucje powinny je wpierać w godzeniu różnych ról społecznych będą dyskutowali uczestnicy konferencji "Płeć w nauce - przeszkoda czy atut? Kariery naukowe a życie prywatne". Spotkanie odbędzie się 1 czerwca w warszawskim Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. więcej »

Warszawa. Światowy Dzień bez Tytoniu

Zgodnie z tradycją 31 maja jest poświęcony pierwszemu zaleceniu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem: Nie pal. W ramach popularyzowania tego przesłania organizowane są obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na problem palenia tytoniu przez kobiety. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe