Glejak to nie wyrok
Strona główna » Informator » Spotkania » Glejak to nie wyrok

Glejak to nie wyrok

INFORMATOR. Spotkania

Michał Aleksandrowicz

zdrowemiasto.pl | dodane 10-08-2010

Jerry Kline / Fot. fundacjaradiazet.pl
 
Fundacja Radia ZET zaprasza na spotkanie otwarte z Jerrym Klinem – Amerykaninem, który od 6 lat skutecznie walczy z glejakiem wielopostaciowym (najbardziej złośliwym nowotworem mózgu). 

Spotkanie pod hasłem „Glejak to nie wyrok” organizowane przez Fundację Radia ZET odbędzie się 17 sierpnia 2010 roku o godz. 11.00 w auli im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Centrum Onkologii w Warszawie (ul. Roentgena 5 w Warszawie, wejście G, piętro 1). Jego gościem specjalnym będzie Jerry Kline, który opowie o swojej sześcioletniej, skutecznej walce z glejakiem wielopostaciowym.

Glejak wielopostaciowy to najbardziej złośliwy nowotwór mózgu, z którym chorzy żyją przeciętnie dwanaście miesięcy. Jerry szczęśliwie wymknął się statystykom i pokonał trzy wznowy nowotworu. Po operacji w 2004 roku poddał się terapii skojarzonej (seria naświetleń plus temodal). Wznowy już nie wymagały operacji. Pokonał je farmakologicznie, przyjmując dożylnie chemioterapeutyczny koktajl złożony z avastinu i carboplatinum.

Dziś Jerry czuje się świetnie. Jest aktywny zawodowo, a o swojej walce z chorobą napisał książkę, która niebawem ukaże się na rynku amerykańskim. Polskę odwiedzi na zaproszenie Fundacji Radia ZET, która spotkaniem z nim chce tchnąć nadzieję w chorych i ich rodziny.

Spotkanie ma charakter otwarty. Fundacja Radia ZET zaprasza wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie prezentacji i dyskusji.

Więcej szczegółów na temat działalności Fundacji Radia ZET można znaleźć na www.fundacjaradiazet.pl.

Michał Aleksandrowicz, 10-08-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

Warto wiedzieć

fund_radia_zet.gifFundacja Radia ZET rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Jej statutowym celem jest pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym, a także ofiarom wypadków i klęsk żywiołowych. Fundacja wspiera działalność kulturalną i oświatową, szczególnie wśród mieszkańców wsi i małych miast. Tym samym przyczynia się do wyrównywania życiowych szans ludzi z biedniejszych regionów i osób poszkodowanych przez los. Ważną częścią działalności Fundacji jest propagowanie wiedzy i wspieranie procesów demokratycznych. Fundacja angażuje się również w inicjatywy proekologiczne oraz działania propagujące ochronę środowiska. Więcej informacji na stronie: www.fundacjaradiazet.pl. 
REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe