Amyloidoza. Zapraszamy na ogólnopolskie webinarium ekspertów medycyny
Strona główna » Informator » Spotkania » Amyloidoza. Zapraszamy na ogólnopolskie webinarium…

Amyloidoza. Zapraszamy na ogólnopolskie webinarium ekspertów medycyny

INFORMATOR. Spotkania

Piotr Paweł Karbowniczek

zdrowemiasto.pl | dodane 01-02-2021

Profesor Morie Gertz
 
W styczniu tego roku miała miejsce pierwsza rejestracja pierwszego na świecie leku w AMYLOIDOZIE AL. Z tej to okazji w dniu 3 lutego zaplanowano webnarium ekspertów medycyny z całej Polski. W ogólnodostępnym dla zainteresowanych webinarium, oprócz specjalistów i naukowców krajowych, weźmie udział ekspert światowego formatu, Profesor Morie Gertz z USA.

Zapraszamy na wyjątkowe w swym formacie webinarium z okazji pierwszej rejestracji na świecie, która miała miejsce w dniu 15 stycznia 2021 roku, pierwszego leku w AMYLOIDOZIE AL. Lekiem tym jest DARZALEX FASPRO.

- Amyloidoza jest rzadką chorobą, która występuje, gdy nieprawidłowe białko zwane amyloidem gromadzi się w narządach i zaburza ich normalne funkcjonowanie. Amyloid zwykle nie występuje w organizmie, ale może być utworzony z kilku różnych typów białek.Narządy, które mogą być dotknięte chorobą, to serce, nerki, wątroba, śledziona, układ nerwowy i przewód pokarmowy. Niektóre odmiany amyloidozy występują w połączeniu z innymi chorobami. Te typy mogą poprawić się po leczeniu choroby podstawowej. Niektóre odmiany amyloidozy mogą prowadzić do zagrażającej życiu niewydolności narządów. - wyjaśnia dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn, prof. UJ, z Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM.

wbinar2021.jpg

W spotkaniu online udział wezmą eksperci z całej Polski: Prof. Wiesław Jędrzejczak, Prof. Jerzy Hołowiecki, Prof. Sebastian Grosicki, Prof. Tomasz Sacha, Prof. Stanisława Bazan-Socha, Prof. Paweł Rubiś, Prof. Katarzyna Cyganek, Prof. Andrzej Więcek, Prof. Dariusz Dobrowolski oraz Prof. Grzegorz Charliński.

Organizatorem tego wyjątkowego webinarium jest firma Sans Souci z Poznania. Pomysłodawcą oraz ekspertem prowadzącym będzie dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn, prof. UJ, z Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM. Partnerzy: Katedra Hematologii UJ CM, Oddział Krakowski PTHiT oraz Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka z Krakowa. Sponsorzy KARYOPHARM oraz JANSSEN-CILAG

Zaplanowane spotkanie odbędzie się 3 lutego 2021 roku o godz. 18.00. Adres do rejestracji dla zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu online: https://webinar-med.pl/amyloidosis/.

Piotr Paweł Karbowniczek, 01-02-2021, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe