Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu. O aktywności ruchowej i pewności siebie
Strona główna » Informator » Spotkania » Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu. O aktywności …

Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu. O aktywności ruchowej i pewności siebie

INFORMATOR. Spotkania

SWPS

zdrowemiasto.pl | dodane 20-01-2015

dr hab. Małgorzata Siekańska, prof. AWF
 
Mobilizacja, determinacja, pewność siebie, umiejętność pracy zespołowej, wiara w swoje umiejętności – to cechy, które są niezwykle ważne w osiąganiu celów zarówno życiowych, jak i sportowych. Styczniowa Strefa Psyche w Poznaniu poświęcona będzie zagadnieniom związanym z psychologią sportu.

O tym, jak dotrzymać noworocznych postanowień i zmotywować się do aktywności fizycznej, opowie podczas wykładu 31 stycznia 2015 r. dr hab. Małgorzata Siekańska, prof. AWF. Natomiast w trakcie warsztatów z Grzegorzem Więcławem, które odbędą się 27 stycznia 2015 r. popracujemy nad pewnością siebie i wykorzystywaniem każdej umiejętności. Z kolei o tym, jak zbudować efektywny i efektowny zespół sportowy, dowiemy się podczas warsztatów z Marcinem Kochanowskim. Na te ostatnie zapraszamy 29 stycznia 2015 r.

Aby zapisać się na wydarzenie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostepny na stronie swps.pl

* * *

„Mobilizacja i determinacja w aktywności ruchowej – jak dotrzymać noworocznych postanowień związanych z aktywnością fizyczną?

Pytanie zawarte w tytule może sugerować, że dotrzymywanie noworocznych postanowień związanych z aktywnością ruchową nie jest łatwe i oczywiste. Dlaczego tak się dzieję? Co decyduje o tym, że nawet jeśli już uda nam się zmobilizować do podjęcia aktywności, to tylko nielicznym udaje się wytrwale dążyć do postawionego celu? Co wzmacnia naszą determinację a co może zwiększać ryzyko rezygnacji? Jakie są przejawy silnej i słabej motywacji? Wbrew pozorom odpowiedzi na powyższe pytania jest wiele i z pewnością wiele można się też nauczyć od najlepszych sportowców – mistrzów motywacji.

„Budowanie pewności siebie w praktyce”

Pewność siebie, czyli wiara w swoje umiejętności i możliwości, to istotna składowa niemalże każdego osiągnięcia – w sporcie, w pracy i w życiu. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, skąd się ona bierze, jak ją kształtować i co zrobić, kiedy nam jej brakuje? Na tych praktycznych, interaktywnych warsztatach uczestnicy będą mieli szansę zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania. Pod czujnymi okiem prowadzącego przejdą przez szereg ćwiczeń zorientowanych na lepsze poznanie tego zagadnienia w praktyce. Między innymi poznają cykl pewności siebie, który trzeba pokonać przy nauce, doskonaleniu lub wykorzystaniu każdej umiejętności. Przy tym spróbują odszukać i zdefiniować przeszkody uniemożliwiające działanie. Wreszcie postaramy się dotrzeć do potrzeb i wartości uczestników, które mogą stać kamieniem węgielnym na budowie pewności siebie. Metodologia pracy na warsztacie będzie dość eklektyczna, ale bardzo silnie inspirowana przez dr Russa Harrisa i nurt ACT (ang. Acceptance Commitment Therapy). Każdy z uczestników sam będzie mógł wyciągnąć wnioski dla swojego życia oraz ocenić na ile taka praca będzie im pomocna w kształtowaniu i podtrzymaniu pewności siebie w ważnych dla nich kontekstach.

„Budowanie zespołu sportowego”

Warsztat będzie obejmował elementy budowania zespołu sportowego. Uczestnicy będą mogli poznać zasady, dzięki którym mogą zbudować efektywny i efektowny zespół osiągający wysokie cele sportowe. Omówione zostaną role, jakie zajmują zawodnicy w grupie społecznej oraz możliwość ich wykorzystanie przez trenera. Trenerzy będą mieli możliwość poznania wielu gier i zabaw budujących pozytywną atmosferę w zespole.

* * *

Małgorzata Siekańska
– doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, adiunkt w Zakładzie Psychologii Instytutu Nauk Społecznych AWF w Krakowie, psycholog sportu klasy I. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest członkiem Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Association for Applied Sport Psychology, International Society of Sport Psychology, European Council for High Ability. Specjalizuje się w psychologii zdolności i wybitnych osiągnięć oraz psychologii sportu (sport dzieci i młodzieży, komunikacja trener-zawodnik, wspieranie rozwoju zawodników, talent sportowy, wytrzymałość psychiczna). Tej tematyki dotyczą jej wystąpienia na konferencjach międzynarodowych i krajowych, artykuły w czasopismach polskich i zagranicznych oraz warsztaty i szkolenia.

Grzegorz Więcław – absolwent wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia). Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach i zajmuje się treningiem mentalnym w sporcie i szeroko pojętej kulturze fizycznej. Współpracuje z zawodnikami, trenerami, nauczycielami WF oraz całymi organizacjami sportowymi. Prowadzi szkolenia i warsztaty. Do tego jeszcze pisze autorskiego bloga „Głowa Rządzi”, publikuje w prasie branżowej i tłumaczy książki powiązane z tematyką psychologii w sporcie. Wszystko to robi z wielkim przekonaniem i pasją do psychologii sportu.

Marcin Kochanowski – psycholog sportowy, doktorant Uniwersytetu Gdańskiego; Praktyk – wraz z kadrami narodowymi uczestnik Mistrzostw Świata, Europy, a także Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Szkoleniowiec z obszarów budowania zespołu i komunikacji. Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pasjonat wyzwań i wędrowania po górach.

SWPS, 20-01-2015, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe