Program Amgen Scholars 2011 – droga do międzynarodowej kariery w dziedzinie biotechnologii
Strona główna » Informator » Edukacja » Program Amgen Scholars 2011 – droga do międzynarod…

Program Amgen Scholars 2011 – droga do międzynarodowej kariery w dziedzinie biotechnologii

INFORMATOR. Edukacja

Piotr Górnisiewicz

zdrowemiasto.pl | dodane 17-12-2010

Amgen Scholars, www.amgenscholars.eu
 
Rozpoczął się nabór do trzeciej edycji Programu Amgen Scholars. Uczestnicy Programu, najbardziej utalentowani studenci mają szansę otrzymać stypendia na renomowanych europejskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie w Cambridge.

1 grudnia 2010 roku rozpoczął się nabór do kolejnej edycji Programu Amgen Scholars. Dzięki niemu studenci marzący o międzynarodowej karierze naukowej mogą zdobyć doświadczenie na najlepszych europejskich uczelniach. O stypendia mogą ubiegać się studenci kierunków medycznych, chemicznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych. Uczestnicy Programu Amgen Scholars będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na prestiżowych europejskich uczelniach: Uniwersytet w Cambridge (Wielka Brytania), Instytucie Karolinska (Szwecja) oraz Uniwersytecie
Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Spośród amerykańskich uczelni w Programie biorą udział między innymi: Uniwersytet Columbia, MIT, Uniwersytet Stanforda, Berkeley i UCLA. Amgen Scholars jest jednym z najbardziej prestiżowych programów badawczych dla młodych naukowców, z budżetem opiewającym na 34 miliony dolarów.

Początki tego Programu sięgają 2006 roku, gdy Fundacja Amgen rozpoczęła współpracę z 10 uniwersytetami w Stanach Zjednoczonych. Program ma na celu umożliwienie studentom zdobycia praktycznych doświadczeń badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych naukowców. W 2008 roku w Programie po raz pierwszy wzięły udział 3 europejskie uniwersytety. Dzięki tej współpracy w ciągu ostatnich czterech lat niemal 1200 stypendystów Programu Amgen Scholar reprezentujących 327 uniwersytetów z całej Europy i Stanów Zjednoczonych miało okazję uczestniczyć w innowacyjnych projektach badawczych.

- W wielu krajach Europy studenci mają ograniczone możliwości w dziedzinie badań naukowych. Współpraca z Fundacją Amgen pozwala nam zaoferować najzdolniejszym studentom wyjątkowy letni program badawczy, który ma na celu zainspirowanie ich do
podejmowania kariery naukowej
- powiedział profesor John Rallison, rektor ds. dydaktyki na Uniwersytecie Cambridge.

Każdego roku dynamicznie rośnie liczba aplikacji studenckich. W 2010 roku do Programu aplikowało niemal 3 razy więcej kandydatów niż podczas pierwszej edycji Programu. Ponad 70% absolwentów programu Amgen Scholars, którzy ukończyli studia kontynuuje naukę w celu uzyskania wyższego stopnia naukowego, bądź rozwija swoją karierę zawodową w obrębie nauk ścisłych lub inżynieryjnych.

Studenci aplikujący do Programu Amgen Scholars powinni wykazać się bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz chęcią podjęcia studiów doktoranckich. O udział w europejskim Programie mogą ubiegać się osoby, które studiują na jednej z europejskich uczelni wyższych oraz do czasu przystąpienia do Programu nie uzyskały tytułu licencjata lub tytułu zawodowego potwierdzającego ukończenie studiów I stopnia (bądź równoważnego tytułu). Kandydat zainteresowany udziałem musi jedynie wypełnić
formularz zgłoszeniowy na stronie: www.amgenscholars.eu

- W dalszym ciągu obserwujemy niedobór wykwalifikowanych naukowców i inżynierów - twierdzi Jean Lim, prezes Fundacji Amgen. - Program Amgen Scholars ma zachęcać studentów do podejmowania kariery w zakresie nauk ścisłych poprzez zaoferowanie im możliwości zdobycia praktycznych doświadczeń w laboratoriach na najlepszych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Europie - dodaje.

Po zakończeniu projektów badawczych w Europie i w USA organizowane jest 3-dniowe sympozjum podsumowujące Program. Stanowi ono doskonałą okazję nie tylko do wymiany doświadczeń, lecz również poznania utytułowanych naukowców prowadzących projekty badawcze.

am630.jpg
Istotnym elementem projektu jest wyrównanie szans dla uczestników Programu, bez względu na ich status majątkowy. Studenci mogą liczyć na możliwość wsparcia finansowego, które pokrywa koszty udziału w Programie. Aplikacje można składać do
28 lutego 2011 roku.

Program Amgen Scholars został objęty honorowym patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pani Prof. Barbary Kudryckiej oraz Minister Zdrowia, Pani Ewy Kopacz.

Piotr Górnisiewicz, 17-12-2010, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe