PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Wstępna umowa na budowę wydziału nauk o zdrowiu na UJK w Kielcach

5 studentów kierunku lekarskiego za trzy lata będzie mógł przyjąć Uniwersytet Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach. Ta zapowiedź towarzyszyła we wtorek podpisaniu preumowy na dofinansowanie budowy nowej siedziby Wydziału Nauk o Zdrowiu. więcej »

Fantom kaszle, jęczy, rodzi, żeby studenci mogli się uczyć

Fantomy noworodków i starszych dzieci, a także dorosłych, które mówią, kaszlą, wymiotują, krwawią, pocą się, a nawet... rodzą znalazły się w otwartym w poniedziałek na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. więcej »

Trzeba znieść limity wiekowe w nauce

Zniesienie barier wiekowych w nauce, np. konieczności uzyskania habilitacji w ciągu ośmiu lat, poprawiłoby sytuację badaczek zamierzających założyć rodzinę i mieć dzieci – mówili w piątek eksperci podczas jednej z debat IV Kongresu Kobiet w Warszawie. więcej »

Nowy ośrodek badawczy dla Uniwersytetu Medycznego

Ośrodek Medycyny Doświadczalnej, przeznaczony do hodowli i prowadzenia badań na zwierzętach, powstanie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Inwestycja, której koszt wyniesie 28 mln zł, ma być zakończona w 2014 r. więcej »

Wiedza przez doświadczenie

Sprawdzian ze słówek czy dyskusja na temat zwyczajów kulturowych… po angielsku? W jaki sposób powinniśmy uczyć młode pokolenie, by ich edukacja przynosiła zadowalające efekty? więcej »

Logistyka czeka na maturzystów

Już 29 czerwca tegoroczni maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości i będą mogli rozpocząć rekrutację na studia. Ci, którzy chcą wybrać wykształcenie zgodne z potrzebami rynku pracy, mogą zdecydować się na logistykę. więcej »

W Warszawie otwarto Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM

Multimedialne sale wykładowe, skomputeryzowane czytelnie i Muzeum Historii Medycyny znalazły się w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). We wtorek otworzył je prezydent Bronisław Komorowski. więcej »

Na UJ odbędzie się Letnia Szkoła Neurobiologii

Przez dziewięć dni światowej sławy naukowcy będą prowadzić w Krakowie wykłady z dziedziny neurobiologii. Na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz pierwszy odbędzie się Letnia Szkoła Neurobiologii. więcej »

Komisja edukacji za zmianą nazwy Akademii Medycznej we Wrocławiu

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży przyjęła w środę w pierwszym czytaniu rządowy projekt ustawy o zmianie nazwy Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na "Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu". więcej »

Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo?

Jedną z trudniejszych decyzji życiowych jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Wyspecjalizowane studia zwiększają szansę na znalezienie pracy, ale decyzji nie można podejmować pod wpływem mody lecz w pełni świadomie. Warto wziąć pod uwagę pielęgniarstwo, jeśli bliska jest nam tematyka zdrowotna i bezinteresowna pomoc ludziom. więcej »

35 proc. studiujących na politechnikach to kobiety

Kobiety stanowią już 35 proc. ogólnej liczby studentów polskich uczelni technicznych. W ciągu pięciu lat przybyło ich ponad 14 tysięcy - wynika z raportu "Dziewczyny na politechnikach 2012", który zaprezentowano w poniedziałek w Warszawie. więcej »

Prof. Jacek Nikliński ponownie rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Prof. Jacek Nikliński został w czwartek ponownie rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Będzie je sprawował przez kolejne cztery lata. więcej »

92 proc. stażystów zdało Lekarski Egzamin Państwowy - poinformowało Centrum Egzaminów Medycznych

Centrum Egzaminów Medycznych ogłosiło w poniedziałek wyniki Lekarskiego Egzaminu Państwowego w sesji wiosennej 2012 r. Egzamin zdało 92 proc. stażystów. Jak poinformowało CEM, w całym kraju do egzaminu przystąpiło 2991 lekarzy stażystów. Średni wynik wśród stażystów wyniósł 135,8 punktów, maksymalny - 176 punktów, minimalny - 43 punkty. więcej »

Będzie mniej studentów medycyny?

Uczelnie medyczne zapowiadają ograniczenie naboru studentów. Np. o 19 proc. mniej studentów przyjmie w nowym roku akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego – informuje „Dziennik Polski”. więcej »

W Białymstoku otwarto Euroregionalne Centrum Farmacji

54,7 mln zł kosztowało oddane w środę do użytku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku Euroregionalne Centrum Farmacji. Dzięki centrum znacznie poprawią się warunki kształcenia studentów farmacji, którzy zyskali nowoczesny sprzęt. Inwestycja została dofinansowana z UE. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe