PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Niemal wszyscy polscy studenci codziennie korzystają z internetu

Niemal wszyscy polscy studenci codziennie korzystają z internetu. Blisko 60 proc. z nich w sieci spędza codziennie od trzech do ponad siedmiu godzin - wynika z badania Instytutu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie Polish Open University (POU). więcej »

Uniwersytet Jana Kochanowskiego chce otworzyć studia lekarskie

Studia na kierunku lekarskim zamierza otworzyć za trzy-cztery lata Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jak zapowiada prorektor uczelni prof. Jacek Semaniak, ma to umożliwić zaplanowana już rozbudowa uniwersyteckiego Wydziału Nauk o Zdrowiu. więcej »

Przybywa osób z wyższym wykształceniem

Poziom wykształcenia Polaków stale rośnie - wynika ze wstępnych danych tegorocznego spisu powszechnego przygotowanego przez GUS. Najdynamiczniejszy wzrost zanotowano wśród osób z wykształceniem wyższym - ich udział urósł z 9,9 proc. w 2002 r. do 17,5 proc. więcej »

Niepełnosprawni studenci rozdawali prezenty

Cukierki i drobne prezenty rozdawali we wtorek na ulicach Katowic niepełnosprawni studenci Uniwersytetu Śląskiego. W ramach akcji „Kulawy Mikołaj” chcieli pokazać, że są ważną częścią społeczeństwa i także chcą do niego coś dobrego wnosić. więcej »

Nowe metody szkolenia lekarzy w Śląskim Centrum Chorób Serca

Śląskie Centrum Chorób Serca wzbogaciło się o nowoczesny sprzęt do szkolenia przyszłych lekarzy, specjalistów z zakresu kardiologii, kardiochirurgii i intensywnej terapii. Ośrodek zakupił trzy biosymulatory, które imitują objawy wielu chorób, w tym zawał serca. więcej »

Nierzetelność naukowa - wstydliwy problem na polskich uczelniach

Nierzetelność naukowców i studentów to wstydliwy problem na polskich uczelniach - ocenił rzecznik rzetelności naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Marek Wroński. Na Politechnice Opolskiej zorganizowano konferencję o problemie i sposobach walki z nim. więcej »

Rusza pierwszy konkurs na pracę magisterską poświęconą hazardowi

"Wygraj z hazardem" - to hasło pierwszego w Polsce konkursu na najlepszą pracę magisterską na temat profilaktyki ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych. Na autora najlepszej pracy magisterskiej czeka nagroda w wysokości 4 tys. złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada 2012 roku. więcej »

Konferencja „Pełno(s)prawny student”

Ponad 20 tys. studentów w Polsce to osoby niepełnosprawne. Obowiązujące od października zmiany w ustawie o szkolnictwie wyższym mają sprawić, że uczelnie otworzą się na ich potrzeby i ułatwią im naukę. więcej »

Większość nastolatków podejmuje decyzje o przyszłości razem z rodzicami

Decyzje o przyszłości zawodowej i edukacyjnej nastolatków w 85 proc. podejmowane są wspólnie z rodzicami. Jednak tylko 35 proc. dorosłych śledzi rozwój branż i zawodów. Zdecydowana większość nigdy nie miała styczności z doradztwem zawodowym - wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Łódzki i Wydawnictwo Librus. więcej »

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Zastanów się nad osobowością swojego dziecka. Czy jest elastyczne, czy raczej trudno przystosowuje się do nowych sytuacji? Jak przeżywa sukcesy i porażki ? Jak reaguje na rywalizację? Czy lubi nowe wyzwania? Od odpowiedzi na te pytania zależy sposób motywowania młodego człowieka do nowych działań. więcej »

Studia pomostowe dla pielęgniarek w Lubuskiem

92 pielęgniarki ukończyły w tym roku studia pomostowe realizowane przez Uniwersytet Zielonogórski (UZ). To druga tura absolwentów tej formy kształcenia, która jest dofinansowywana z funduszy unijnych - poinformowała PAP rzecznik UZ Ewa Sapeńko. więcej »

Gimnastyka buzi i języka

Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy. Na szczęście coraz więcej pedagogów zdaje sobie sprawę z wagi problemu i dokształca się w zakresie logopedii. więcej »

Sondaż: zdaniem studentów dyplom brytyjskiej uczelni zwiększa szanse na rynku pracy

Ponad połowa polskich maturzystów i studentów uważa, że największe szanse na rynku pracy daje im dyplom uczelni brytyjskich - wynika z badania Instytutu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie Polish Open University (POU). Kolejne miejsca w badaniu zajęły uczelnie niemieckie i polskie. więcej »

Animacje głosek i wad wymowy dostępne w internecie

Animacje przedstawiające 45 głosek języka polskiego i ponad 70 wad wymowy można obejrzeć i wysłuchać na internetowym portalu fonetyki www.fonem.eu . Nad animacjami, z których skorzystają zarówno studenci i wykładowcy logopedii, jak i terapeuci, pracowali specjaliści z pięciu uczelni. więcej »

Letnia Szkoła Alergii w Krakowie

Od 18 do 21 sierpnia w Krakowi odbędzie się Letnia Szkoła Alergii największej europejskiej organizacji alergologicznej European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI) - spotkanie młodych naukowców z Europy i całego świata. Krakowskie spotkanie będzie poświęcone chorobom z kręgu wyprysku - informuje Polskie Towarzystwo Alergologiczne. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe