Letnia Szkoła Alergii w Krakowie
Strona główna » Informator » Edukacja » Letnia Szkoła Alergii w Krakowie

Letnia Szkoła Alergii w Krakowie

INFORMATOR. Edukacja

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 20-07-2011
Od 18 do 21 sierpnia w Krakowi odbędzie się Letnia Szkoła Alergii największej europejskiej organizacji alergologicznej European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI) - spotkanie młodych naukowców z Europy i całego świata. Krakowskie spotkanie będzie poświęcone chorobom z kręgu wyprysku - informuje Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Poprzez wykłady, prezentacje i warsztaty badacze będą zdobywać wiedzę na temat zagadnień związanych z danym rodzajem alergii. Wśród chorób z kręgu wyprysku analizowane będą m.in. atopowe zapalenie skóry i alergiczny wyprysk kontaktowy.

Temat wyprysku jest przedmiotem dyskusji i wielu kontrowersji w środowisku akademickim i klinicznym. W Europie od wielu lat trwa dyskusja nad rozróżnieniem pojęć atopowego zapalenia skóry i wyprysku. Spotkania organizowane w ramach Letniej Szkoły Alergii są szansą na ujednolicenie stanowisk i wypracowanie wspólnych wytycznych diagnostyki i leczenia chorób alergicznych skóry.

Jak przypomina PTA, Letnia Szkoła Alergii EAACI będzie się odbywać niemal dokładnie w 12. rocznicę pierwszej polskiej edycji tego spotkania, które odbyło się w dniach 20-24 sierpnia 1999 roku w Białymstoku. Organizatorem ówczesnej Szkoły EAACI była zmarła w 2011 r. prof. Sabina Chyrek-Borowska, zaliczana do grona najwybitniejszych polskich alergologów, współzałożycielka i zasłużona członkini władz PTA, wieloletnia reprezentantka Polski w EAACI.

W tym roku PTA funduje trzy granty na Letnią Szkołę Alergii w Krakowie dla młodych polskich naukowców.

PAP, 20-07-2011, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe