Rusza pierwszy konkurs na pracę magisterską poświęconą hazardowi
Strona główna » Informator » Edukacja » Rusza pierwszy konkurs na pracę magisterską poświę…

Rusza pierwszy konkurs na pracę magisterską poświęconą hazardowi

INFORMATOR. Edukacja

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 16-11-2011

Fot. Photos8.com
 
"Wygraj z hazardem" - to hasło pierwszego w Polsce konkursu na najlepszą pracę magisterską na temat profilaktyki ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych. Na autora najlepszej pracy magisterskiej czeka nagroda w wysokości 4 tys. złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada 2012 roku.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Totalizatora Sportowego Milion Marzeń. Zwycięzcę wybiorą eksperci w dziedzinie psychologii - Ewa Woydyłło i Jacek Santorski.

"Totalizator Sportowy przykłada dużą wagę do profilaktyki wobec ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych - stąd pomysł na konkurs. Promując go, a jednocześnie rozwijając wiedzę na temat tego problemu społecznego, Fundacja będzie także organizować na wyższych uczelniach spotkania z wybitnymi ekspertami i terapeutami" - mówi prezes Fundacji Milion Marzeń Anna Zawadzka.

Konkurs ma zachęcić studentów ostatnich lat wydziałów psychologii do pogłębienia wiedzy na temat profilaktyki ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych oraz prowadzenia badań poświęconych osobom uzależnionym od hazardu. W Polsce - jak wynika z badań zleconych przez Fundację - brakuje prac, które opisywałyby ten temat, brakuje także rodzimych doświadczeń w profilaktyce i leczeniu.

Zwycięzca konkursu w nagrodę otrzyma 4 tysiące złotych. Laureaci kolejnych miejsc odpowiednio - 3 i 2 tysiące złotych.

Studentom zainteresowanym tematem ryzyka uzależnienia od gier pieniężnych Fundacja Milion Marzeń umożliwi kontakt z zagranicznymi ekspertami, którzy od lat zajmują się uzależnieniem od gier pieniężnych; udostępni materiały anglojęzyczne na temat problematycznego hazardu w innych krajach; udostępni wyniki badań na temat skali tego zjawiska w Polsce, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji.

Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie: www.milionmarzen.org

PAP, 16-11-2011, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe