Studenci opowiedzą o DNA w Galerii Bałtyckiej
Strona główna » Informator » Edukacja » Studenci opowiedzą o DNA w Galerii Bałtyckiej

Studenci opowiedzą o DNA w Galerii Bałtyckiej

INFORMATOR. Edukacja

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 13-04-2011

Fot. NCI
 
"DNA - encyklopedia życia" to tytuł warsztatów, które przygotowali przedstawiciele Koła Studentów Biotechnologii działającego przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Na wszystkich zainteresowanych młodzi miłośnicy biotechnologii czekać będą w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku 14 i 15 kwietnia.

Młodzi zapowiadają ciekawe doświadczenia, m.in.: izolację DNA z cebuli oraz elektroforezę (sposób rozdzielania mieszaniny związków chemicznych) w mydelniczce. Będzie mowa o toksoplazmozie, o świecących bakteriach i posiewach artystycznych.

Każdy będzie mógł też sprawdzić florę bakteryjną skóry, wykonując odciski palców na specjalnych płytkach. Studenci pomyśleli także o maluchach, dla których przygotowali warsztaty pt. "DNA - origami dla najmłodszych". Chętni będą mieli okazję skonstruować z papieru helisę DNA, albo własne bakterie i wirusy.

"Chcemy w przystępny i zabawny sposób przybliżyć przybyłym świat w skali mikro - podkreśla Katarzyna Kadzewicz, studentka PG z Koła Studentów Biotechnologii. - Przygotowane przez nas liczne stoiska informacyjne umożliwią zwiedzającym poszerzenie wiedzy o rozwojowej i przyszłościowej nauce, jaką niewątpliwie jest biotechnologia".

Studenci przygotowali serię plakatów wpisujących się w hasło "Poznaj kolory biotechnologii" oraz cykl plansz wypełnionych ciekawostkami biotechniologicznymi. Zaplanowali też wystawę modeli DNA, wykonanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Będą filmy poświęcone biotechnologii oraz konkurs dla zwiedzających.

Warsztaty odbędą się w Galerii bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141) w godz. 12-18 na poziomie -1

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.ksb.pg.gda.pl/

PAP, 13-04-2011, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe