Collegium Polonicum w Słubicach przyjazne rodzinie
Strona główna » Informator » Edukacja » Collegium Polonicum w Słubicach przyjazne rodzinie…

Collegium Polonicum w Słubicach przyjazne rodzinie

INFORMATOR. Edukacja

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 17-02-2011
Collegium Polonicum w Słubicach (Lubuskie) chce być przyjazne rodzinie, korzystając z doświadczeń niemieckiego uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W budynkach uczelni zorganizowano miejsca przeznaczone dla dzieci studentów.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Ewa Bielewicz-Polakowska, w biurach spraw studenckich powstały kąciki dla dzieci: stoliki i krzesełka z zabawkami, przy którym pociecha studenta czy studentki może się pobawić, a student wyjaśnić swoje sprawy. W toaletach - zarówno w damskich jak i męskich - znalazły się przewijaki.

W najbliższym czasie planowane jest zorganizowanie kącika zabaw dla dzieci w stołówce Collegium Polonicum oraz utworzenie sali, w której rodziny w sytuacji kryzysowej będą mogły zająć się dzieckiem lub zostawić je odpłatnie pod profesjonalną opieką - dodała Bielewicz-Polakowska.

W Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą istnieje już taki pokój i doskonale się sprawdza - np. student może skorzystać z komputera, a dziecko w tym czasie spędza czas na zabawie, niemowlę zaś może spać w łóżeczku.

Poprzez te działania Collegium Polonicum chce wzmocnić swoją atrakcyjność dla studentów i wykładowców oraz pozostałych pracowników i pragnie wesprzeć studentów mających własną rodzinę, aby zapobiec przerwaniu studiów z powodu sytuacji rodzinnej.

Collegium Polonicum to wspólna placówka naukowo-badawcza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

PAP, 17-02-2011, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe