Rozstrzygnięto przetarg na budowę wydziału nauk o zdrowiu UJK w Kielcach
Strona główna » Informator » Edukacja » Rozstrzygnięto przetarg na budowę wydziału nauk o …

Rozstrzygnięto przetarg na budowę wydziału nauk o zdrowiu UJK w Kielcach

INFORMATOR. Edu

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 25-01-2013

Fot. NCI
 
Nowy budynek wydziału nauk o zdrowiu Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zostanie wybudowany za 22,7 mln zł - powiedział w środę PAP Jan Duda z wydziału promocji i informacji kieleckiej uczelni. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na inwestycję.

"Budowa tego gmachu otworzy uczelni drogę do utworzenia kierunku lekarskiego. Doskonałe kadry już mamy, główną przeszkodą był dotąd brak odpowiednio wyposażonej bazy" - powiedział Duda. Przetarg na wykonanie budynku wygrała firma Condite.

Nowy budynek Wydziału Nauk o Zdrowiu UJK zostanie wybudowany w ramach projektu pn. MEDREH, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Znajdzie się tam m.in. Zakład Anatomii Prawidłowej, zaprojektowany według ścisłych norm sanitarno-epidemiologicznych wraz z własną oczyszczalnią ścieków i utylizacją części odpadów medycznych. W budynku mają się znajdować także nowoczesne laboratoria i prosektorium.

W 85 proc. projekt będzie sfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, pozostałą część stanowią środki budżetu państwa oraz uczelni - wyjaśnił Duda.

Wartość całego projektu wynosi 35 mln zł, po odliczeniu kosztów budowy w budżecie inwestycji pozostanie około 12 mln. "Koszty wyposażenia gmachu szacujemy na 8 mln złotych, zaoszczędzone pieniądze będą mogły być przekazane na centrum rehabilitacyjne oraz rozbudowę nowoczesnego kampusu UJK" - powiedział Duda. Budynek ma być gotowy w 2015 roku.

Budowa nowoczesnego wydziału nauk o zdrowiu to nie jedyna w ostatnim czasie inwestycja uniwersytetu. W październiku 2012 roku otwarto rozbudowany za 53 mln zł gmach wydziału matematyczno-przyrodniczego, w którym znalazło się 17 nowych laboratoriów.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wcześniej Akademia Świętokrzyska) składa się obecnie z siedmiu wydziałów. Uczelnia dysponuje obecnie uprawnieniami do nadawania tytułu doktora w dziesięciu dyscyplinach: historia, językoznawstwo, fizyka, geografia, biologia, sztuki piękne, pedagogika, politologia, chemia, oraz nauki i zdrowiu. Na 36 kierunkach kształci się prawie 20 tys. studentów.

PAP, 25-01-2013, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe