Warszawa. Dzień Mózgu na SWPS
Strona główna » Informator » Spotkania » Warszawa. W najbliższą sobotę Dzień Mózgu na SWPS…

Warszawa. W najbliższą sobotę Dzień Mózgu na SWPS

INFORMATOR. Spotkania

Zarząd Koła Neuronauki SWPS

zdrowemiasto.pl | dodane 12-03-2014

Dzień Mózgu na SWPS
 
Czynności dnia codziennego dla większości z nas nie stanowią żadnej zagadki. Śpimy, chodzimy, uczymy się, mówimy, myślimy, przeżywamy- żyjemy niemal automatycznie. Ale co sie stanie gdy zadamy sobie pytanie " co za tym stoi?" Tutaj wkracza neuronauka.

Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem?

Już po raz dziewiąty mamy przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów neuronauki na Dzień Mózgu na SWPS, który odbędzie się 15.03.2014 r. - rezerwujcie czas, bo czeka na Was wiele atrakcji. Program Dnia Mózgu obejmują zarówno ciekawe wykłady, prowadzone przez znakomitych specjalistów, jak i pokazy, podczas których można będzie nieco zbliżyć się i 'dotknąć' neuronauki. Nie zabraknie też okazji na rozmowę z naukowcami, pasjonatami i studentami, którym temat mózgu i jego funkcjonowania nie jest obcy.

W trakcie tegorocznego Dnia Mózgu swoim doświadczeniem podzielą się z nami: prof. dr hab. Wojciech Pisula (IP PAN), prof. nadzw. dr hab. Joanna Rączaszek- Leonardi (IP PAN), dr hab. Ewelina Knapska (IBD PAN) oraz mgr Maciej Skorko (IP PAN).

Między wykładami zapraszamy na pokazy, podczas których będzie można dowiedzieć się min. czy możliwe jest oszukanie wykrywacza kłamstw (spróbujcie zrobić to sami!), jak i po co badać mózg konsumentów? Czy gry komputerowe to samo zło? Jak przy ich pomocy usprawnić swoją pamięć i koncentrację? Czy interakcje między człowiekiem a technologia trzeba projektować? Czy trening fizyczny wpływa na funkcje poznawcze i jak to sprawdzić? O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Na swój kącik, pełen kolorowych kredek i wesołych mózgów mogą liczyć także wszystkie dzieciaki.

Zarząd Koła Neuronauki SWPS, 12-03-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe