Kraków. Warsztaty dla kobiet żyjących z HIV
Strona główna » Informator » Spotkania » Kraków. Warsztaty dla kobiet żyjących z HIV

Kraków. Warsztaty dla kobiet żyjących z HIV

INFORMATOR. Spotkania

Katarzyna Załęska

zdrowemiasto.pl | dodane 04-10-2013

Fot. NCI
 
Organizatorzy Programu SHE chcą udowodnić kobietom żyjącym z HIV, że mogą być silne, świadome swoich praw i cieszyć się życiem. Kampania opiera się na zasadzie podania przysłowiowej "wędki", a nie "ryby". Świadoma pacjentka czuje się  odpowiedzialna za własne zdrowie, wymaga więcej nie tylko od siebie, ale także od innych. Podczas warsztatów dla kobiet żyjących z HIV, które odbędą się 5 października br. w Krakowie, edukatorki będą podpowiadać, jak żyć pełnią życia pomimo seropozytywnego statusu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu bycie osobą żyjącą z HIV nie wyklucza możliwości korzystania z życia oraz cieszenia się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną. Odpowiednia opieka medyczna i wsparcie psychologiczne to jedne z podstawowych czynników, jakie pomagają w przezwyciężaniu tej trudnej sytuacji. Celem kolejnego spotkania dla kobiet żyjących z HIV, które odbędzie się w sobotę 5 października 2013 roku w Krakowie w ramach Programu SHE, jest właśnie skupienie się na sferze emocjonalnej. Ich uczestniczki będą miały możliwość porozmawiania z ekspertami oraz podzielenia się swymi odczuciami z innymi kobietami, które mają podobne doświadczenia.

Lekarz chorób zakaźnych oraz edukatorki z  Fundacji Edukacji Społecznej odpowiedzą na pytania pacjentek i będą podpowiadać, jak zadbać o swoje zdrowie i radzić siebie z emocjami nawet w najtrudniejszych momentach. To trening, który pozwoli kobietom żyjącym z HIV podjąć walkę o najlepszą z możliwych opiekę medyczną.

Program SHE łączy w sobie edukację z zakresu medycznych aspektów życia z HIV ale również kładzie nacisk na wsparcie psychologiczne. Do Krakowa zaprosiliśmy przedstawicielkę lokalnego Stowarzyszenia „Jeden Świat”, by mogła zaproponować dalsze formy pomocy kobietom, które będą chciały się rozwijać i przygotować do niesienia pomocy innym pacjentkom. Zależy nam by zainspirować kobiety, wskazać im skąd mogą czerpać siłę. Dlatego nieustannie zachęcamy je do budowania grup wzajemnego wsparcia – komentuje Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, Koordynator Programu SHE i prezes Fundacji Edukacji Społecznej.
Program warsztatów skoncentrowany będzie na relacjach z innymi, w tym partnerskich, seksualności i planowaniu rodziny oraz odpowiedniej trosce o zdrowie.

Formuła warsztatów zakłada czynny udział, swobodne wyrażanie opinii oraz wzajemne okazywanie wsparcia.

Chęć udziału w zajęciach można zgłaszać w Fundacji Edukacji Społecznej od poniedziałku do czwartku w godz. 10-14 pod numerem telefonu 22 646 48 86 lub za pośrednictwem adresu e-mail: fes@op.pl.

Katarzyna Załęska, 04-10-2013, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe