PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Niezrozumienie ulotek dołączanych do leków odbija się na zdrowiu

Co trzeci brytyjski senior ma problemy ze zrozumieniem ulotek dołączanych do leków, przez co znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka zgonu - wykazali naukowcy z University College London, których badania opublikowane zostały na łamach "British Medical Journal". więcej »

Leczenie łuszczycy zapobiega zawałom i udarom

Nowoczesna terapia stosowana w leczeniu łuszczycy łagodząc proces zapalny obniża ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu - informuje serwis "EurekAlert". więcej »

Leczenie bezdechu sennego może chronić przed niewydolnością serca

Leczenie zespołu bezdechu sennego nie tylko poprawia jakość snu, ale może też chronić przed niewydolnością serca – wynika z badań, które publikuje pismo “Circulation: Heart Failure”. więcej »

Świat nie zjada około połowy produkowanej żywności

Na świecie marnuje się od 30 do 50 proc. produktów spożywczych, podczas gdy co siódmy człowiek głoduje - alarmują eksperci z Krajowej Rady Ochrony Zasobów Naturalnych USA (NRDC). więcej »

Lek przeciwko HIV pomaga zapobiegać malarii

Z badań przeprowadzonych w Ugandzie wynika, że terapia antyretrowirusowa wspomaga działanie leków przeciwko malarii - informuje tygodnik "Science". Zdaniem naukowców interakcja ta może mieć istotne znaczenie dla mieszkańców krajów, które muszą stawiać czoła rozprzestrzeniającej się malarii i HIV jednocześnie. więcej »

Wolimy kandydatów o głębszym głosie

Obywatele podczas głosowania chętniej wybierają kandydatów obdarzonych głosem niskim i głębokim, niż wysokim. I nieważne, czy chodzi o kobietę, czy mężczyznę - informują amerykańscy naukowcy w "Proceedings of the Royal Society B". więcej »

Regularne spożycie czerwonego mięsa to większe ryzyko zgonu

Osoby spożywające duże ilości czerwonego mięsa mają podwyższone ryzyko zgonu z różnych przyczyn, w tym z powodu choroby serca i nowotworu złośliwego – wynika z pracy, którą zamieszcza pismo „Archives of Internal Medicine”. więcej »

Zarodek ssaków oraz ludzi może zostać zatrzymany w rozwoju

W rozwoju zarodka ssaków, w tym także człowieka, możliwa jest tzw. diapauza, czyli zatrzymanie jego rozwoju na pewien czas jeszcze przed zagnieżdżeniem się w macicy – wykazały międzynarodowe badania z udziałem polskich uczonych, opublikowane przez „PLoS ONE”. więcej »

Obrzezanie może chronić przed rakiem prostaty

Obrzezanie - dokonane jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej - może chronić przed rakiem prostaty - informuje pismo "Cancer" . więcej »

Białko, przez które nerki przestają działać

Zespół prof. Johna Cijanga He z Mount Sinai School of Medicine (USA) prowadził badania na myszach, u których sztucznie wywołano włóknienie nerek. Jednej grupie myszy wbudowano do genomu elementy wirusa HIV, drugiej wstrzyknięto wysoką dawkę kwasu foliowego, zaś trzeciej zablokowano filtracje moczu w jednej z nerek. Wszystkie te trzy czynniki powodują włóknienie nerek. więcej »

Zmiana czasu z zimowego na letni zwiększa ryzyko zawału serca

Zmiana czasu z zimowego na letni nie służy sercu. Z badań specjalistów University of Alabama w Birmingham (USA) wynika, że przesunięcie wiosną wskazówek zegara o godzinę do przodu o 10 proc. może zwiększać ryzyko zawału serca – informuje „HealthDay News”. więcej »

Lekarz z tabletem może więcej

Zaopatrując lekarzy rezydentów w iPady można zwiększyć wydajność ich pracy, polepszyć dostępność opieki dla pacjentów oraz poprawić jej ciągłość - wynika z badań, opublikowanych na łamach "Archives of Internal Medicine". więcej »

Nowe leki na raka muszą szybciej trafiać do chorych

Jeśli nie znajdziemy sposobu na finansowanie nowych, a zarazem bardzo drogich terapii na raka, tak by szybciej trafiały do pacjentów, to postęp w dziedzinie onkologii może uleć znacznemu spowolnieniu – oceniają eksperci. więcej »

Konsola do gier pomaga rozpoznawać kręcz szyi

Kontroler od konsoli Nintendo Wii może być stosowany do diagnozowania dzieci z nieprawidłową pozycją głowy, spowodowaną przez choroby oczu - informuje pismo "Investigative Ophtalmology & Visual Science". więcej »

Lekarze zbyt łatwo diagnozują ADHD

Jeśli dziecko jest w grupie najmłodszych w swojej klasie, to rośnie prawdopodobieństwo, że zostanie u niego zdiagnozowane ADHD - wynika z badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe