PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Amerykański rząd walczy z paleniem wśród dzieci i nastolatków

Amerykańskie ministerstwo zdrowia jest zaniepokojone problemem palenia wśród dzieci i młodzieży. Lekarze biją na alarm - wiele osób palących jako nastolatki pozostaje uzależnionych od tytoniu na całe życie. więcej »

Opracowano system, który poznaje kłamcę po oczach

Amerykańscy naukowcy stworzyli oprogramowanie, które pozwoli zidentyfikować kłamcę na podstawie ruchów jego gałki ocznej. Wstępne testy przeprowadzone w grupie 40 osób wykazały, że w 82,5 proc. przypadków urządzenie nie myli się - czytamy w artykule opublikowanym na łamach "Scientific American". więcej »

Zmarł pacjent po przeszczepie sztucznie wyhodowanej tchawicy

W szpitalu w Baltimore zmarł Christopher Lyles, drugi na świecie człowiek, któremu w Szwecji w listopadzie 2011 r. przeszczepiono tchawicę wyhodowaną wcześniej w laboratorium z jego własnych komórek - poinformowano na stronie internetowej "HelpHopeLive". więcej »

Tysiące chorych niepotrzebnie umiera na raka

Tysiące chorych w Wielkiej Brytanii niepotrzebnie umiera na raka, ponieważ z lęku przed tą chorobą nie zgłasza lekarzom pierwszych jej objawów, gdy jeszcze może być ona uleczalna - alarmuje BBC. więcej »

Zakaz palenia prawdopodobnie zmniejszył liczbę przedwczesnych porodów w Szkocji

Po wprowadzeniu w roku 2006 w Szkocji zakazu palenia w miejscach publicznych spadła tam o 10 proc. liczba przedwczesnych porodów. Prawdopodobnie spadek ten, to zasługa zakazu - informuje pismo "Plos Medicine". więcej »

Roboty chirurgiczne lepsze od chirurgów?

Operacje przy użyciu robotów skracają pobyt chorego w szpitalu i zmniejszają ryzyko krwawień oraz zgonów, ale są droższe - wykazał raport opublikowany na łamach "Journal of Urology". Wykazano to na przykładzie zabiegów usunięcia nerek oraz prostaty. więcej »

Badania cytologiczne poprawiają wyniki leczenia raka szyjki macicy

Kobiety, u których raka szyjki macicy rozpoznano na podstawie badania cytologicznego mają znacznie większe szanse na wyleczenie niż kobiety, które nie chodzą na takie badania - informuje "British Medical Journal". więcej »

Starsze kobiety bardziej narażone na depresję poporodową

Kobiety, które rodzą dzieci w starszym wieku, są bardziej narażone na depresję poporodową – wykazały badania przeprowadzone przez specjalistów University of British Columbia w Vancouver. więcej »

Ilość i jakość snu mogą wpływać na naszą pamięć w przyszłości

Ilość oraz jakość snu w nocy mogą mieć wpływ na to, jak sprawna będzie nasza pamięć w przyszłości – wynika z amerykańskich badań, o których informuje serwis internetowy EurekAlert. więcej »

Sen z wiekiem się poprawia, a nie pogarsza

Wbrew obiegowej opinii sen z wiekiem wcale się nie pogarsza, jest wręcz odwrotnie, gdyż się poprawia – wykazał telefoniczny sondaż przeprowadzony wśród 150 tys. dorosłych osób opublikowany przez pismo „Sleep”. więcej »

Siedzący tryb życia sprzyja cukrzycy u kobiet

Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę, szczególnie w przypadku kobiet - informuje "American Journal of Preventive Medicine". więcej »

Nowotwory złośliwe. Kobiety nie znają wczesnych objawów raka jajnika

Tylko 3 proc. kobiet wie, jakie wczesne objawy może dawać rak jajnika – wynika z sondażu przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii na zlecenie fundacji Target Ovarian Cancer. „Kobiety umierają niepotrzebnie każdego dnia, ponieważ nie znały objawów tej choroby zanim zostały zdiagnozowane w zaawansowanym stadium. Gdyby rak był wykryty we wcześniej, ich szanse przeżycia pięciu lat niemal by się podwoiły” – przekonuje Annwen Jones, dyrektor naczelna organizacji. więcej »

Nowy środek do leczenia następstw udaru

Opracowany i opatentowany przez naukowców z uniwersytetu w Kopenhadze potencjalny lek 1000 razy skuteczniej wiąże się z docelowym białkiem PSD-95 niż obecne eksperymentalne leki podawane pacjentom po udarze - informuje pismo "PNAS". więcej »

Kanadyjscy uczeni mają nowy sposób produkcji izotopów dla medycyny

Kanadyjscy badacze znaleźli sposób, jak zaradzić niedoborom produkcji izotopów używanych w diagnostyce medycznej. Okazuje się, że wystarczą cyklotrony, którymi dysponuje wiele szpitali. więcej »

Vemurafenib przedłuża czas przeżycia chorych z zaawansowanym czerniakiem

Stosowany od stosunkowo niedawna vemurafenib przedłuża niemal dwukrotnie czas przeżycia pacjentów z zaawansowanym rakiem skóry - czerniakiem - informuje "New England Journal of Medicine". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe