Lekarz z tabletem może więcej
Strona główna » Informator » Świat » Lekarz z tabletem może więcej

Lekarz z tabletem może więcej

INFORMATOR. Świat

PAP

dodane 14-03-2012

Fot. NCI
 
Zaopatrując lekarzy rezydentów w iPady można zwiększyć wydajność ich pracy, polepszyć dostępność opieki dla pacjentów oraz poprawić jej ciągłość - wynika z badań, opublikowanych na łamach "Archives of Internal Medicine".

W listopadzie 2010 r. szpital uniwersytecki w Chicago stał się pierwszym w USA szpitalem, w którym tablety - a konkretnie iPady - wręczono wszystkim 115 rezydentom na internie.

Jak wykazał przeprowadzony w roku 2011 sondaż, ponad trzy czwarte rezydentów zgłaszało, że tablety pozwoliły im sprawniej wypełniać obowiązki, dzięki czemu mogli spędzać więcej czasu opiekując się pacjentami lub uczestnicząc w szkoleniach. Potwierdziła to analiza danych z elektronicznych rejestrów szpitala.

Jak podkreśla autor badań - pulmonolog dr Bhakti Patel - rezydenci są coraz bardziej obciążeni pracą, a ich czas działania pozostaje ściśle uregulowany. Dzięki tabletom mogą znacznie łatwiej poradzić sobie z prowadzeniem dokumentacji oraz aktualizacją historii chorób.

Idea zastosowania iPadów wyszła od samych rezydentów. Późnym wieczorem 25 sierpnia 2010 r. doktor Nancy Luo wysłała maila do Steve'a Jobsa, współtwórcy i dyrektora generalnego firmy Apple (zmarł w ubiegłym roku). O godzinie 5.21 dostała odpowiedź od menadżera zajmującego się rynkiem medycznym - jej mail został mu przekazany przez Jobsa. Jeszcze tego samego dnia przedstawiciel firmy Apple zjawił się w szpitalu.

Szpital, a właściwie uniwersytet, zapłacił 650 dolarów za każdego iPada - łącznie z ubezpieczeniem, oprogramowaniem orz futerałem. Urządzenia są chronione hasłem, aby zapewnić poufność danych dotyczących pacjentów. Zapewniają dostęp do szpitalnej sieci bezprzewodowej, ale nie zapisują poufnych danych. Tablety pozwalają także na dostęp do czasopism medycznych, klinicznego kalkulatora, terminarza - oraz, rzecz jasna, listy leków i ich cen.

PAP, 14-03-2012

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe