Brytyjczycy wolą bezpieczne metody leczenia
Strona główna » Informator » Świat » Brytyjczycy wolą bezpieczne metody leczenia

Brytyjczycy wolą bezpieczne metody leczenia

INFORMATOR. Świat

NC

zdrowemiasto.pl | dodane 01-07-2014

Fot. NCI
 
Homeopatia w ostatnim czasie bije w Europie rekordy popularności. Krajem, w którym ma najbardziej ugruntowaną pozycję, jest Francja. Nie tylko refunduje się tu leki, lecz także naucza się homeopatii na wydziałach medycznych.

We Francji znajdują się nawet cztery szpitale, gdzie można skonsultować się z lekarzem homeopatą. W Niemczech tytuł zawodowy „lekarz homeopata” podlega ochronie prawnej. Ponadto jest ona wykładana na wielu znanych niemieckich uniwersytetach. Podobnie jest w Austrii, we Włoszech, Hiszpanii czy Szwajcarii

Homeopatia w Wielkiej Brytanii

Ogromną popularnością homeopatia cieszy się też w Wielkiej Brytanii. Tutaj jest ona częścią Narodowej Opieki Zdrowotnej od 1948 roku. Zaufanie, jakim darzą ją lekarze, przekłada się na kierowanie pacjentów przez niemal połowę z nich do specjalistów homeopatów. Pacjenci natomiast, zadowoleni z uzyskanych efektów, dają świadectwo temu, że naprawdę ta metoda działa.

Pod królewskim sztandarem

Od wielu lat w Wielkiej Brytanii honorowy patronat nad homeopatią sprawuje rodzina królewska. A wszystko zaczęło się od króla Jerzego VI. To właśnie on, w podzięce za pomoc w walce z jąkaniem, nadał królewski tytuł jednemu z brytyjskich szpitali, który do dziś jest kolebką i centrum homeopatii. Royal London Hospital for Integrated Medicine to dziś jeden z najsłynniejszych szpitali świata. Na jego czele stoi dr Peter Fisher, który jednocześnie jest osobistym lekarzem rodziny królewskiej. Tradycje leczenia metodami naturalnymi kontynuowała bowiem Królowa Matka, która w dobrym zdrowiu przeżyła sto dwa lata, a dziś jej kontynuatorką jest królowa Elżbieta II. Doceniając skuteczność homeopatii, stoi na straży dobrego zdania o tej metodzie, podkreślając, że wszelkie słowa krytyki są efektem nierozumienia jej działania bądź braku styczności z nią.

W ślad za rodziną królewską…

…idzie coraz więcej Brytyjczyków. Obok zwykłych ludzi z homeopatii korzystają gwiazdy światowego formatu, zarówno ze świata sportu, kina czy polityki. Na przykład David Beckham po homeopatię sięgnął po kontuzji stopy. To właśnie naturalnym metodom leczenia zawdzięcza fakt, że w Mistrzostwach Świata w 2002 roku mógł wyjść na murawę i strzelić ważnego gola w meczu z Argentyną. Paul McCartney – wybitnej sławy kompozytor, multiinstrumentalista i piosenkarz przyznaje, że nie mógłby obejść się bez homeopatii, która towarzyszy mu właściwie całe życie. W trasę leki homeopatyczne zabiera zawsze także szkocka piosenkarka, Annie Lenox.

W ślad za nimi podążają następni. Niektórzy sięgają po homeopatię z czystej ciekawości, inni - bo w nią wierzą. Efekt zawsze jest jednak ten sam. W głównej mierze ów pozytywny efekt, a także fakt, że można podjąć leczenie nie sięgając po chemiczne środki, które obciążają organizm i pozostawiają w nim toksyny oraz uszkodzony układ immunologiczny, decydują dziś o wciąż rosnącej popularności homeopatii.

NC, 01-07-2014, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe