PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Kolor oczu ma związek z chorobami skóry

Niebieskoocy najrzadziej mają na skórze białe plamy, natomiast osoby o brązowych oczach są najmniej narażone na najgroźniejszy nowotwór skóry - czerniaka - informuje "Nature Genetics". więcej »

Prawo- lub leworęczność mogą wpływać na nasze emocje

W mózgach ludzi prawo- i leworęcznych emocje mogą być nieco inaczej przetwarzane. Motywację można zdefiniować jako podążanie lub unikanie w odpowiedzi na bodźce fizyczne lub środowiskowe. Motywacja to podstawowe pojęcie z zakresu ludzkich emocji. więcej »

Zapach może zwiększać zapał do pracy?

Odpowiednio dobrany zapach może pomóc w motywowaniu uczniów czy pracowników do bardziej wytrwałego wykonywania zadań - wynika z badania przeprowadzonego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

Kobiety bardziej zazdroszczą koleżankom z pracy

Rywalizacja w miejscu pracy częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Najbardziej zazdroszczą one koleżankom atrakcyjności, wpływów i dominacji. W przypadku obu płci zazdrość wzbudzają natomiast kompetencje społeczne innych osób - twierdzą naukowcy, których wnioski ukazały się w piśmie "Revista de Psicología Social". więcej »

Wakacje od służbowej poczty służą pracy

Odstawienie poczty elektronicznej redukuje stres i poprawia koncentrację – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. więcej »

Harry Potter inspiracją dla testu medycznego

Twórczość J.K. Rowling, a konkretnie wymyślony przez nią samopiszący dziennik zainspirował naukowców do stworzenia papierowego testu, na którym ukazują się litery, wskazujące na grupę krwi danej osoby - informuje pismo "Angewandte Chemie". więcej »

Gen apetytu na wieprzowinę

Gen, od którego zależy wrażliwość na niektóre zapachy, może odpowiadać za to, czy wieprzowina nam smakuje, czy nie - informuje pismo "PLoS ONE". więcej »

Przezroczysta misa zwiększa apetyt na owoce

Osoby pragnące jeść zdrowiej powinny zainwestować w przezroczystą misę na owoce. Jeśli w takim właśnie naczyniu umieścimy owoce, będziemy po nie siegać chętniej, niż do misy nieprzejrzystej. Zasada ta nie dotyczy warzyw - czytamy w "Environment and Behavior". więcej »

Zrównoważona perspektywa czasowa warunkiem szczęścia

Człowiek, który jednocześnie jest zadowolony z przeszłości, cieszy się teraźniejszością i robi plany na przyszłość, jest najszczęśliwszy - stwierdzili amerykańscy naukowcy. więcej »

Optymizm jest dobry dla serca

Bycie optymistą może chronić przed problemami z sercem oraz przed udarem mózgu - twierdzą naukowcy z Harvard School of Public Health na łamach "Psychological Bulletin". więcej »

Ludzie preferują lewy profil twarzy

Według amerykańskich badaczy, ludzie wolą oglądać i uznają za przyjemniejsze wizerunki lewej części twarzy. Wyniki badania opublikowano w "Experimental Brain Research". więcej »

Pokaż mi swojego psa, a powiem Ci kim jesteś

Rasa psa, na jaką się decydujemy, może zdradzać nasze cechy - choćby to, że właściciele psów należących do ras gończych są stabilni emocjonalnie, a ras do towarzystwa - otwarci na nowości - mówiono na konferencji British Psychological Society w Londynie. więcej »

Mężczyźni mogą dorównać kobietom w długości życia?

W Wielkiej Brytanii różnica w długości życia pomiędzy mężczyznami a kobietami zmniejsza się i może zniknąć około roku 2030 - informuje serwis "BBC News - Health". więcej »

Mamy z depresją częściej budzą swoje dzieci w nocy

Mamy cierpiące na depresję częściej bez potrzeby budzą w nocy swoje dzieci w porównaniu z paniami bez poważnych zaburzeń nastroju – wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo „Child Development”. więcej »

Ćwiczenia zmniejszają ryzyko śmierci związane z nadciśnieniem

Ryzyko zgonu - nie tylko z przyczyn kardiologicznych - jest mniejsze u osób z nadciśnieniem, które uprawiają ćwiczenia fizyczne - ogłoszono podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Dubaju. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe