PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak zatrzymać szczęście na dłużej? Poznaj przepis na szczęście

Amerykańscy naukowcy znaleźli przepis na szczęście, a przynajmniej na zatrzymanie uczucia szczęścia na dłużej. Wyniki badania można znaleźć na stornie internetowej University of Missouri. więcej »

Niski poziom testosteronu sprzyja cukrzycy typu 2

Naukowcy z University of Edinburgh wykazali, że niski poziom testosteronu w tkance tłuszczowej ma związek z opornością na działanie insuliny, hormonu obniżającego poziom glukozy we krwi - informuje serwis "EurekAlert". więcej »

Drugie życie prezentów okiem psychologa

Czy ktokolwiek się gniewa, jeśli jego niezbyt trafiony podarek trafi do kogoś innego? Obdarowani boją się, że "podając dalej" obrażą osobę, która sprezentowała im dar. Nie zawsze potrzebnie - czytamy w "Psychological Science". więcej »

Kolor oczu ma związek z chorobami skóry

Niebieskoocy najrzadziej mają na skórze białe plamy, natomiast osoby o brązowych oczach są najmniej narażone na najgroźniejszy nowotwór skóry - czerniaka - informuje "Nature Genetics". więcej »

Prawo- lub leworęczność mogą wpływać na nasze emocje

W mózgach ludzi prawo- i leworęcznych emocje mogą być nieco inaczej przetwarzane. Motywację można zdefiniować jako podążanie lub unikanie w odpowiedzi na bodźce fizyczne lub środowiskowe. Motywacja to podstawowe pojęcie z zakresu ludzkich emocji. więcej »

Zapach może zwiększać zapał do pracy?

Odpowiednio dobrany zapach może pomóc w motywowaniu uczniów czy pracowników do bardziej wytrwałego wykonywania zadań - wynika z badania przeprowadzonego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

Kobiety bardziej zazdroszczą koleżankom z pracy

Rywalizacja w miejscu pracy częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Najbardziej zazdroszczą one koleżankom atrakcyjności, wpływów i dominacji. W przypadku obu płci zazdrość wzbudzają natomiast kompetencje społeczne innych osób - twierdzą naukowcy, których wnioski ukazały się w piśmie "Revista de Psicología Social". więcej »

Wakacje od służbowej poczty służą pracy

Odstawienie poczty elektronicznej redukuje stres i poprawia koncentrację – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. więcej »

Harry Potter inspiracją dla testu medycznego

Twórczość J.K. Rowling, a konkretnie wymyślony przez nią samopiszący dziennik zainspirował naukowców do stworzenia papierowego testu, na którym ukazują się litery, wskazujące na grupę krwi danej osoby - informuje pismo "Angewandte Chemie". więcej »

Gen apetytu na wieprzowinę

Gen, od którego zależy wrażliwość na niektóre zapachy, może odpowiadać za to, czy wieprzowina nam smakuje, czy nie - informuje pismo "PLoS ONE". więcej »

Przezroczysta misa zwiększa apetyt na owoce

Osoby pragnące jeść zdrowiej powinny zainwestować w przezroczystą misę na owoce. Jeśli w takim właśnie naczyniu umieścimy owoce, będziemy po nie siegać chętniej, niż do misy nieprzejrzystej. Zasada ta nie dotyczy warzyw - czytamy w "Environment and Behavior". więcej »

Zrównoważona perspektywa czasowa warunkiem szczęścia

Człowiek, który jednocześnie jest zadowolony z przeszłości, cieszy się teraźniejszością i robi plany na przyszłość, jest najszczęśliwszy - stwierdzili amerykańscy naukowcy. więcej »

Optymizm jest dobry dla serca

Bycie optymistą może chronić przed problemami z sercem oraz przed udarem mózgu - twierdzą naukowcy z Harvard School of Public Health na łamach "Psychological Bulletin". więcej »

Ludzie preferują lewy profil twarzy

Według amerykańskich badaczy, ludzie wolą oglądać i uznają za przyjemniejsze wizerunki lewej części twarzy. Wyniki badania opublikowano w "Experimental Brain Research". więcej »

Pokaż mi swojego psa, a powiem Ci kim jesteś

Rasa psa, na jaką się decydujemy, może zdradzać nasze cechy - choćby to, że właściciele psów należących do ras gończych są stabilni emocjonalnie, a ras do towarzystwa - otwarci na nowości - mówiono na konferencji British Psychological Society w Londynie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe