PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak romantyczne i erotyczne filmy wpływają na libido?

Celem badania zrealizowanego przez dr Marieke Dewitte z Wydziału Psychologii Klinicznej Uniwersytetu w Maastricht było zidentyfikowanie różnic w jawnych oraz niewyrażanych bezpośrednio reakcjach kobiet i mężczyzn na bodźce seksualne. Wyniki eksperymentu potwierdziły, że romantyczne kino oddziałuje na mężczyzn w zupełnie inny sposób niż na kobiety, a co więcej może wpłynąć na obniżenie poziomu męskiego libido. Po obejrzeniu romansu mężczyźni wyrażali dużo... więcej »

Czego dowiemy się z genów – badania DNA

Wystarczy mała próbka śliny, aby wykonać badanie, które powie o naszym organizmie niemal wszystko. Dowiemy się z niego o tym, jakie zagrażają nam choroby, jakie jest ryzyko nowotworu, a nawet jaka dieta jest najlepsza dla naszego organizmu. Jest to jedna z form profilaktyki przeciw różnego rodzaju schorzeniom oraz zaburzeniom układów tworzących nasze ciało i odpowiadających za jego funkcjonowanie. więcej »

10 składników odżywczych, które pomogą pokonać zmęczenie

Niedobór żelaza – który prowadzić może do anemii – jest najczęstszym deficytem żywieniowym występującym u kobiet. Jego objawami są kłopoty z koncentracją, spadek formy, zmęczenie i znużenie. Narażone są na niego zwłaszcza kobiety, które obficie miesiączkują, stosują dietę eliminacyjną, prowadzą aktywny tryb życia lub spodziewają się dziecka. więcej »

Brak lub niedobór witaminy D

Witamina D to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach związków chemicznych (obejmuje witaminy: D1 - kalcyferol, D2 - ergokalcyferol, D3 - cholekalcyferol). Witamina D reguluje w naszym organizmie wiele procesów: m.in. ma korzystny wpływ na kości, na system nerwowy i mięśniowy, poprawia pracę układu odpornościowego, reguluje podziały komórek, dzięki czemu może spowalniać rozwój nowotworów. Witamina D ma również wpływ na stan naszego uzębienia. więcej »

Reklama psuje nawyki żywieniowe

Kontakt młodych ludzi z reklamą powoduje, że częściej sięgają po słodkie napoje, a rzadziej po warzywa. Europejskie badania potwierdzają, że wiedza o mechanizmach działających w reklamie nie pomaga nastolatkom w walce o odpowiednią masę ciała. Jak wygląda sytuacja w Polsce, sprawdziła psycholog zdrowia z SWPS Wrocław. więcej »

Kobiety tyją w ciągu sześciu miesięcy po ślubie

Dla wielu kobiet ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego panie starają się, by w ten szczególny dzień wszystko było idealne - także waga. Australijscy naukowcy z Flinders University w Adelaide postanowili przyjrzeć się bliżej wahaniom wagi towarzyszącym przygotowaniu do ślubu, a także okresowi po zawarciu związku małżeńskiego. W tym celu poddali badaniom 350 australijskich kobiet planujących legalizację swoich związków. więcej »

Spożywanie napojów słodzonych przyczyną otyłości?

Według naukowców, około 100 trylionów bakterii istniejących w ludzkim jelicie może znacząco wpływać na przyrost masy ciała. Spożywanie dużej ilości fruktozy, sztucznych słodzików i słodkich alkoholi skutkuje przystosowaniem się bakterii do organizmu w sposób, który wpływa na metabolizm i odczucie sytości, według ostatnich badań zamieszczonych w Obesity Reviews więcej »

Dzieci karmione piersią mogą mieć mniejszą wagę

Dzieci karmione mlekiem z piersi matek uzyskały mniejszą wagę w pierwszym roku życia w porównaniu do dzieci karmionych mlekiem - naturalnym lub modyfikowanym - z butelki, sugerują nowe badania. więcej »

Ostre przyprawy mogą pomóc twojemu sercu?

Ćwiczenia fizyczne są dobrym sposobem na zachowanie zdrowego serca, jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda. Okazuje się bowiem, że również w czasie obiadu możemy wylewać z siebie "siódme poty" poprzez jedzenie pikantnych posiłków - a to pozwala chronić nasze serce przed chorobami. Wyniki badań na ten temat zostały przedstawione w trakcie kongresu naukowego zorganizowanego przez American Chemical Society. więcej »

Mikroorganizmy pozwalają ustalić czas śmierci

Amatorzy seriali kryminalnych wiedzą, że dzięki insektom można ustalić czas zgonu rozkładających się zwłok. Niektóre muchy składają tam jaja, a w zależności od stadium rozwoju larw można określić czas zgonu, z marginesem błędu wynoszącym kilka dni. Jednak metoda ta jest stosunkowo niedokładna i możliwa tylko w przypadku występowania insektów w najbliższym otoczeniu. Naukowcy mają nadzieję, że uda się im znaleźć inną, bardziej wiarygodna metodę ustalania czasu śmierci. więcej »

Alkohol przełącza osobowość

Picie alkoholu może być atrakcyjnym sposobem regulacji własnych emocji w stresujących sytuacjach towarzyskich – potwierdziły to badania SWPS, dotyczące radzenia sobie ze stresem dwudziestolatków. Dowiodły, że alkohol może spowodować chwilową zmianę tożsamości jednostki przez przestawienie się na używanie innej części swojej osobowości niż dotychczas. W większości przypadków efektem tego jest lepsze funkcjonowanie, a to tłumaczy dlaczego młodzi ludzie tak chętnie sięgają po alkohol próbując opanować własne emocje. więcej »

Mikroorganizmy pozwalają ustalić czas śmierci

Amatorzy seriali kryminalnych wiedzą, że dzięki insektom można ustalić czas zgonu rozkładających się zwłok. Niektóre muchy składają tam jaja, a w zależności od stadium rozwoju larw można określić czas zgonu, z marginesem błędu wynoszącym kilka dni. więcej »

Dlaczego ludzie są uzdolnieni muzycznie?

Muzyka zajmuje ważne miejsce w historii ludzkości i jest jednym z przejawów ludzkiej kultury. Towarzyszy ona człowiekowi w pracy, zabawie, odpoczynku oraz w obrzędach i jest jedną z najbardziej fascynujących gałęzi sztuki. Wzmianki o muzyce znajdują się już w Biblii i mitologii. Ale kiedy właściwie człowiek nauczył się muzykować? więcej »

Sprawdź, co wpływa na to, ile sobie nalewasz do kieliszka...

Po przeanalizowaniu tego, w jaki sposób warunki środowiska – takie jak rozmiar talerza i etykietki na jedzeniu – wpływają na nasze zachowania żywieniowe, badacze postanowili przyjrzeć się tym samym czynnikom w odniesieniu do picia alkoholu. więcej »

Można wymazać złe wspomnienia?

Naukowcy amerykańscy z IRST-Florida opracowali sposób na modyfikowanie wspomnień gryzoni. Udało im się wymazać traumatyczne wydarzenia z ich pamięci, nie szkodząc wspomnieniom pozytywnym. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe