Jak ochronić telefon z Androidem? Przydatne porady
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Jak ochronić telefon z Androidem? Przydatne porady…

Jak ochronić telefon z Androidem? Przydatne porady

INFORMATOR. Ciekawostki

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 26-06-2018


 
Telefony to urządzenia, których utrata naraża nas nie tylko na straty finansowe wynikające z samego przykrego zdarzenia, ale również te związane z potencjalnym wykorzystaniem znajdujących się na sprzęcie wrażliwych danych. Czy istnieje prosty sposób, aby się przed tym ochronić?

Smartfon operujący na systemie Android utracić możemy nie tylko „fizycznie” poprzez kradzież czy jego zgubienie. Do cennych informacji, które się na nim znajdują, mogą również dotrzeć hakerzy atakujący z sieci. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które mogą okazać się pomocne w zwiększeniu bezpieczeństwa telefonu z systemem Android.

Uwaga na aplikacje

Jednym z najprostszych sposobów, w jaki możemy zainfekować nasz telefon złośliwym oprogramowaniem, jest zainstalownie aplikacji zawierającej ukryte, szkodliwe linijki kodu. Często tzw. malware czy wirusy są umieszczane w pozornie przydatnych aplikacjach, które zachęceni opisem użytkownicy sami ściągają na własne telefony (źródło: https://www.zdnet.com/article/the-ten-best-ways-to-secure-your-android-phone/). Z tego względu najbezpieczniej jest korzystać tylko z aplikacji udostępnianych w oficjalnym sklepie Google. W kwestii aplikacji warto również pamiętać o tym, by usuwać te programy, których już nie używamy. Dzięki temu nie tylko zwolnimy trochę miejsca w pamięci, ale też uchronimy się przed sytuacją, kiedy taka zapomniana aplikacja nagle zmieni swoje ustawienia prywatności i uzyska dostęp do aparatu czy połączenia sieciowego.

Utrudnij zadanie złodziejowi

Atak z sieci oczywiście nie jest jedyną rzeczą, która zagraża naszemu telefonowi. „Zwykłe” kradzieże również nie przestają być problemem, dlatego warto zgodzić się na oferowany przez Google dwustopniowy system weryfikacji. Znacznie utrudni on odblokowanie telefonu w sytuacji, gdy dostanie się on w niepowołane ręce. Dobrym rozwiązaniem na wypadek kradzieży jest też specjalna polisa ubezpieczeniowa, pozwalająca załagodzić stratę finansową w wypadku uszkodzenia telefonu czy jego kradzieży. Na Zachodzie polisy takie, zwane phone insurance oferują takie firmy jak https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Smartfony to urządzenia, których utrata może być bardzo bolesna. Warto dlatego je chronić za pomocą takich rozwiązań, jak dwustopniowa weryfikacja czy też pilnowanie się, by ściągać aplikacje jedynie z oficjalnych źródeł.

BRC, 26-06-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe