PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Optymizm jest dobry dla serca

Bycie optymistą może chronić przed problemami z sercem oraz przed udarem mózgu - twierdzą naukowcy z Harvard School of Public Health na łamach "Psychological Bulletin". więcej »

Ludzie preferują lewy profil twarzy

Według amerykańskich badaczy, ludzie wolą oglądać i uznają za przyjemniejsze wizerunki lewej części twarzy. Wyniki badania opublikowano w "Experimental Brain Research". więcej »

Pokaż mi swojego psa, a powiem Ci kim jesteś

Rasa psa, na jaką się decydujemy, może zdradzać nasze cechy - choćby to, że właściciele psów należących do ras gończych są stabilni emocjonalnie, a ras do towarzystwa - otwarci na nowości - mówiono na konferencji British Psychological Society w Londynie. więcej »

Mężczyźni mogą dorównać kobietom w długości życia?

W Wielkiej Brytanii różnica w długości życia pomiędzy mężczyznami a kobietami zmniejsza się i może zniknąć około roku 2030 - informuje serwis "BBC News - Health". więcej »

Mamy z depresją częściej budzą swoje dzieci w nocy

Mamy cierpiące na depresję częściej bez potrzeby budzą w nocy swoje dzieci w porównaniu z paniami bez poważnych zaburzeń nastroju – wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo „Child Development”. więcej »

Ćwiczenia zmniejszają ryzyko śmierci związane z nadciśnieniem

Ryzyko zgonu - nie tylko z przyczyn kardiologicznych - jest mniejsze u osób z nadciśnieniem, które uprawiają ćwiczenia fizyczne - ogłoszono podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Dubaju. więcej »

Kwasy omega-3 dobre dla palaczy

Kwasy omega-3 pomagają zmniejszyć szkody w organizmie, powodowane przez palenie - poinformowano podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Dubaju. więcej »

Nowa klasyfikacja raka piersi?

Naukowcy z brytyjsko-kanadyjskiego zespołu profesora Carlosa Caldasa, którzy przeanalizowali próbki raka piersi 2000 kobiet z Wielkiej Brytanii i Kanady porównali klasyfikację nowotworów piersi do mapy świata. Obecnie używane w szpitalach testy można by porównać do określania jedynie kontynentu. Nowy podział - uwzględniający mutacje działanie i wyłączenia poszczególnych genów miałby pozwolić na ustalenie, "o jaki kraj chodzi". więcej »

Panie chore na serce częściej rodzą dziewczynki niż chłopców

Kobiety chore na serce częściej rodzą dzieci płci żeńskiej - wynika z najnowszych badań, które zprezentowano na Światowym Kongresie Kardiologicznym w Dubaju. więcej »

Masz egzamin? W trakcie pij dużo wody

Studenci, którzy przynoszą wodę na salę egzaminacyjną mogą dzięki temu uzyskać lepsze wyniki - informuje serwis "BBC News". więcej »

Drukowane leki drukarką 3D?

Zespół prof. Lee Cronina z Glasgow University opracowali metodę drukowania leków za pomocą drukarki 3D - informuje pismo "Nature Chemistry". więcej »

Zespół suchego oka. Kawa wyciska z oczu łzy?

Spożycie kofeiny jest w stanie wpłynąć na zdolność oka do produkowania łez – wykazały badania japońskich naukowców. Jak informuje pismo „Ophthalmology”, odkrycie to może mieć istotne znaczenie dla osób cierpiących na zespół suchego oka. więcej »

Lubisz mruczeć pod nosem? Poznaj korzyści z tego płynące

Szukając zgubionych kluczy warto mruczeć pod nosem: “klucze, klucze, klucze" i mieć w nosie, co pomyślą inni. Nowe badania dowodzą bowiem, że mówienie do siebie pomaga w poszukiwaniach konkretnego przedmiotu. więcej »

Śpisz krótko? Nie dziw się, że masz problem z nadwagą

Otyłość rozwija się, gdy nasze energetyczne wpływy przekraczają wydatki, czyli gdy zjadamy więcej, niż tego wymaga nasz poziom aktywności. Jednak dieta i aktywność fizyczna to nie wszystko - jak wskazują prace dr Kristen Knutson z University of Chicago (USA), dodatkowym czynnikiem może być niedobór snu. Zbyt krótki lub zaburzony sen może doprowadzić do rozregulowania apetytu i objadania się. więcej »

Lukrecja na cukrzycę

Korzeń lukrecji zawiera substancje pomocne w leczeniu cukrzycy typu 2 - informują naukowcy z Instytutu Maxa Plancka. Korzeń lukrecji jest nie tylko surowcem do produkcji cukierków czy włoskiego likieru sambuca. Od dawna doceniane jest jego działanie antyalergiczne, immunostymulujące, przeciwłojotokowe, wykrztuśne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, moczopędne, antyobrzękowe, redukujące zaczerwienienia, antyoksydacyjne i łagodzące. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe