PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Przezroczysta misa zwiększa apetyt na owoce

Osoby pragnące jeść zdrowiej powinny zainwestować w przezroczystą misę na owoce. Jeśli w takim właśnie naczyniu umieścimy owoce, będziemy po nie siegać chętniej, niż do misy nieprzejrzystej. Zasada ta nie dotyczy warzyw - czytamy w "Environment and Behavior". więcej »

Zrównoważona perspektywa czasowa warunkiem szczęścia

Człowiek, który jednocześnie jest zadowolony z przeszłości, cieszy się teraźniejszością i robi plany na przyszłość, jest najszczęśliwszy - stwierdzili amerykańscy naukowcy. więcej »

Optymizm jest dobry dla serca

Bycie optymistą może chronić przed problemami z sercem oraz przed udarem mózgu - twierdzą naukowcy z Harvard School of Public Health na łamach "Psychological Bulletin". więcej »

Ludzie preferują lewy profil twarzy

Według amerykańskich badaczy, ludzie wolą oglądać i uznają za przyjemniejsze wizerunki lewej części twarzy. Wyniki badania opublikowano w "Experimental Brain Research". więcej »

Pokaż mi swojego psa, a powiem Ci kim jesteś

Rasa psa, na jaką się decydujemy, może zdradzać nasze cechy - choćby to, że właściciele psów należących do ras gończych są stabilni emocjonalnie, a ras do towarzystwa - otwarci na nowości - mówiono na konferencji British Psychological Society w Londynie. więcej »

Mężczyźni mogą dorównać kobietom w długości życia?

W Wielkiej Brytanii różnica w długości życia pomiędzy mężczyznami a kobietami zmniejsza się i może zniknąć około roku 2030 - informuje serwis "BBC News - Health". więcej »

Mamy z depresją częściej budzą swoje dzieci w nocy

Mamy cierpiące na depresję częściej bez potrzeby budzą w nocy swoje dzieci w porównaniu z paniami bez poważnych zaburzeń nastroju – wynika z amerykańskich badań, o których informuje pismo „Child Development”. więcej »

Ćwiczenia zmniejszają ryzyko śmierci związane z nadciśnieniem

Ryzyko zgonu - nie tylko z przyczyn kardiologicznych - jest mniejsze u osób z nadciśnieniem, które uprawiają ćwiczenia fizyczne - ogłoszono podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Dubaju. więcej »

Kwasy omega-3 dobre dla palaczy

Kwasy omega-3 pomagają zmniejszyć szkody w organizmie, powodowane przez palenie - poinformowano podczas Światowego Kongresu Kardiologicznego w Dubaju. więcej »

Nowa klasyfikacja raka piersi?

Naukowcy z brytyjsko-kanadyjskiego zespołu profesora Carlosa Caldasa, którzy przeanalizowali próbki raka piersi 2000 kobiet z Wielkiej Brytanii i Kanady porównali klasyfikację nowotworów piersi do mapy świata. Obecnie używane w szpitalach testy można by porównać do określania jedynie kontynentu. Nowy podział - uwzględniający mutacje działanie i wyłączenia poszczególnych genów miałby pozwolić na ustalenie, "o jaki kraj chodzi". więcej »

Panie chore na serce częściej rodzą dziewczynki niż chłopców

Kobiety chore na serce częściej rodzą dzieci płci żeńskiej - wynika z najnowszych badań, które zprezentowano na Światowym Kongresie Kardiologicznym w Dubaju. więcej »

Masz egzamin? W trakcie pij dużo wody

Studenci, którzy przynoszą wodę na salę egzaminacyjną mogą dzięki temu uzyskać lepsze wyniki - informuje serwis "BBC News". więcej »

Drukowane leki drukarką 3D?

Zespół prof. Lee Cronina z Glasgow University opracowali metodę drukowania leków za pomocą drukarki 3D - informuje pismo "Nature Chemistry". więcej »

Zespół suchego oka. Kawa wyciska z oczu łzy?

Spożycie kofeiny jest w stanie wpłynąć na zdolność oka do produkowania łez – wykazały badania japońskich naukowców. Jak informuje pismo „Ophthalmology”, odkrycie to może mieć istotne znaczenie dla osób cierpiących na zespół suchego oka. więcej »

Lubisz mruczeć pod nosem? Poznaj korzyści z tego płynące

Szukając zgubionych kluczy warto mruczeć pod nosem: “klucze, klucze, klucze" i mieć w nosie, co pomyślą inni. Nowe badania dowodzą bowiem, że mówienie do siebie pomaga w poszukiwaniach konkretnego przedmiotu. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe