PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Płukanie ust nanocząsteczkami srebra pomaga zlikwidować drożdżaki

Nanocząsteczki srebra w płynach do płukania jamy ustnej mogą pomóc w zwalczaniu infekcji powodowanych przez drożdżaki - wynika z badań opublikowanych w "Letters in Applied Microbiology". więcej »

Otyłość mamy wpływa na rozwój mózgu wcześniaka

Otyłość mamy szkodzi nie tylko jej zdrowiu, ale też negatywie wpływa na rozwój mózgu dziecka urodzonego znacznie przed czasem – wynika z pracy, którą publikuje pismo "Pediatrics”. więcej »

EKG może wiele powiedzieć o naszej osobowości

Czy wyniki badania EKG mogą być interesujące dla psychologa? Niemieccy naukowcy przekonują, że tak, gdyż aktywność elektryczna naszego serca może zdradzać niektóre cechy naszej osobowości. Ich wnioski ukazały się w piśmie "PLoS ONE". więcej »

Leki poprawiają stan chorych z zawansowanym alzheimerem

Tysiącom pacjentów z zaawansowaną chorobą Alzheimera mogą pomóc długotrwale przyjmowane leki - dopenezil i memantyna - wynika z badań opublikowanych przez "New England Journal of Medicine". więcej »

Niewydolność serca jest groźniejsza dla mężczyzn niż dla kobiet

Ryzyko zgonu z powodu niewydolności serca jest o 31 proc. większe w przypadku mężczyzn - informuje "European Journal of Heart Failure". więcej »

Głos mamy jak lek dla wcześniaków

Nagranie bicia serca mamy oraz jej głosu korzystnie wpływa na stan zdrowia wcześniaków trzymanych w inkubatorach - wynika z badań amerykańskich, które pojawiły się w internetowym wydaniu pisma "Journal of Maternal-Fetal and Neonatal Medicine". więcej »

Komórki macierzyste chronią przeszczepione nerki przed odrzuceniem

Wstrzyknięcie komórek macierzystych pacjentowi, któremu przeszczepia się nerkę może wyeliminować potrzebę podawania przez całe życie leków zapobiegających odrzuceniu przeszczepu - informuje pismo "Science Translational Medicine" . więcej »

Warzywa i owoce poprawiają wygląd

Dzięki spożywaniu warzyw i owoców możemy być nie tylko zdrowsi, ale i bardziej atrakcyjni. Badania opublikowane przez "PLoS ONE" sugerują, że poprawiają one wygląd skóry. więcej »

Szczęście nie chodzi w jeansach

Popularne jeansy są tym elementem garderoby, po który sięga większość osób, gdy czuje się przygnębiona. Związek między strojem a nastrojem badali psychologowie z University of Hertfordshire. Wyniki opublikowano na stronie uczelni. więcej »

Agresją zestresowanego mężczyzny steruje jeden gen

W obliczu stresu mężczyźni stają się bardziej agresywni niż kobiety. Przyczyną może być jeden gen charakterystyczny dla płci męskiej - informują australijscy naukowcy, których wnioski ukazały się w piśmie "BioEssays". więcej »

Tranzystory z ludzkich białek

Na pomysł zastosowania ludzkich białek zamiast krzemu wpadli naukowcy z uniwersytetu w Tel Avivie. Skoro nowoczesne gadżety w rodzaju telefonów, komputerów czy tabletów tak szybko się starzeją, dlaczego nie miałyby się rozkładać, nie zanieczyszczając środowiska? więcej »

Z chrapiącymi dziećmi jest więcej problemów

Dzieci, które chrapią lub mają inne zaburzenia oddychania związane ze snem częściej bywają nadaktywne bądź agresywne więcej »

Tlenek azotu może pomóc w leczeniu osób po udarze mózgu

Wdychanie tlenku azotu może poprawić przepływ krwi w mózgu po udarze niedokrwiennym i zapobiec uszkodzeniu tkanki nerwowej z powodu niedotlenienia - wynika z badań na myszach i owcach, o których informuje pismo "Circulation Research". więcej »

Nadmiar witaminy E może niekorzystnie wpływać na kości

Duże dawki witaminy E przyjmowanej wraz z suplementami diety mogą pobudzać proces niszczenia kości - sugerują japońskie badania na myszach, o których informuje pismo "Nature Medicine". więcej »

Spaliny diesla zwiększają ryzyko raka płuc?

Potwierdziły się podejrzenia, że spaliny silników diesla mogą zwiększać ryzyko raka płuc - informuje "Journal of the National Cancer Institute". Specjaliści w dziedzinie motoryzacji twierdzą, że badania te są już nieaktualne, bo zmieniła się technologia wytwarzania tych silników. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe