PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Lukrecja na cukrzycę

Korzeń lukrecji zawiera substancje pomocne w leczeniu cukrzycy typu 2 - informują naukowcy z Instytutu Maxa Plancka. Korzeń lukrecji jest nie tylko surowcem do produkcji cukierków czy włoskiego likieru sambuca. Od dawna doceniane jest jego działanie antyalergiczne, immunostymulujące, przeciwłojotokowe, wykrztuśne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, moczopędne, antyobrzękowe, redukujące zaczerwienienia, antyoksydacyjne i łagodzące. więcej »

Włókno roślinne chroni serce, zwłaszcza damskie

Pokarmy bogate we włókno roślinne (błonnik) zapewniają skuteczną ochronę przed chorobami serca, szczególnie w przypadku kobiet - informuje pismo "PLOS One". więcej »

Psychologia pomocna w odkrywaniu skutecznych piłkarzy

Szwedzcy naukowcy zgłębili tajemnicę efektywnej gry członków drużyn piłkarskich. Ich badanie zostało opublikowane w czasopiśmie "PLoS ONE". więcej »

Smutne filmy sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi

Naukowcy z Ohio State University stwierdzili, że filmowe „wyciskacze łez” mogą mieć pozytywny wpływ na widzów. Wyniki badania opublikowano w internetowym wydaniu „Communication Research”. więcej »

Psy i koty bez pcheł i kleszczy?

Dzięki nowym środkom zapobiegawczym przenoszące choroby pchły i kleszcze będą się trzymać z dala od zwierząt domowych - ogłoszono podczas Światowego Kongresu Medycyny Małych Zwierząt FECAVA/WSAVA/BSAVA, który odbywał się w Birmingham od 11 do 15 kwietnia. więcej »

Uprzejmość i szczodrość ma się w genach?

Ludzie mogą być mniej lub bardziej mili z przyczyn genetycznych - informuje pismo "Psychological Science". więcej »

Umiarkowana aktywność fizyczna może przyspieszać zajście w ciążę

Ćwiczenia o umiarkowanym natężeniu zwiększają szanse na zajście w ciążę u kobiet starających się o dziecko – wynika z badań, które publikuje pismo „Fertility and Sterility”. więcej »

Wysokie kobiety nieco bardziej narażone na raka jajnika

Naukowcy z Wydziału Epidemiologii Uniwersytetu w Oksfordzie doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu danych z 47 badań, które łącznie objęły ponad 25 tys. pań z rakiem jajnika (głównie z Europy i Ameryki Północnej) oraz ponad 80 tys. pań bez tego nowotworu (ale posiadających ciągle jajniki). Zebrane informacje dotyczyły wzrostu i masy ciała badanych kobiet oraz ich wskaźnika masy ciała (BMI), który wylicza się dzieląc masę w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. więcej »

Kto długo siedzi w domu czy w pracy - krócej żyje

Nawet w pracy i w domu należy w miarę możliwości się ruszać. Z badań opublikowanych przez „Archives of Internal Medicine” wynika, że zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej zwiększa ryzyko zgonu nawet u osób, które uprawiają sport. więcej »

Wyspani i szczuplejsi dzięki manipulacji zegarem biologicznym

Manipulacja naszym zegarem biologicznym może sprawić, że w przyszłości nie będziemy już tak mocno odczuwali zmęczenia związanego ze zmianą stref czasowych, a także łatwiej pozbędziemy się zbędnych kilogramów - sugerują dwa artykuły naukowe opublikowane w piśmie "Nature". więcej »

Po 65. roku życia mężczyźni są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety

62,3 proc. hiszpańskich mężczyzn oraz 37,4 proc. tamtejszych kobiet po 65. roku życia jest aktywnych seksualnie - informuje "Journal of Sexual Medicine". więcej »

Soja pomaga łagodzić uderzenia gorąca podczas menopauzy

Dwie porcje soi dziennie mogą wpłynąć na zmniejszenie częstości i nasilenia uderzeń gorąca, których doświadcza około 75 proc. kobiet w okresie menopauzy - przekonują naukowcy z USA, których wnioski ukazały się w piśmie "Menopause". więcej »

Tłusta dieta psuje spermę?

Mężczyźni jedzący tłusto, zwłaszcza spożywający duże ilości nasyconych tłuszczów zwierzęcych, mają nasienie gorszej jakości niż panowie na mniej tłustej diecie - wynika z badań, które ukazały się ostatnio na łamach pisma "Human Reproduction". więcej »

Prawie co czwarty przypadek raka piersi jest niepotrzebnie leczony

Od 15 do nawet 25 proc. wykrytych podczas mammografii guzów piersi nie stwarza zagrożenia dla życia kobiet. Muszą być jednak usuwane, gdyż onkolodzy nie potrafią jeszcze ustalić, który z nich może być groźny - wykazały badania w Norwegii. więcej »

Kawałek silikonu może zapobiegać przedwczesnym porodom?

Wprowadzone do szyjki macicy silikonowe pessarium może zapobiec przedwczesnemu porodowi - informuje pismo "Lancet". więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe