Po 65. roku życia mężczyźni są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety
Strona główna » Informator » Ciekawostki » Po 65. roku życia mężczyźni są bardziej aktywni se…

Po 65. roku życia mężczyźni są bardziej aktywni seksualnie niż kobiety

INFORMATOR. Ciekawostki

PAP

naukawpolsce.plnaukawpolsce.pl | dodane 08-04-2012

Fot. NCI
 
62,3 proc. hiszpańskich mężczyzn oraz 37,4 proc. tamtejszych kobiet po 65. roku życia jest aktywnych seksualnie - informuje "Journal of Sexual Medicine".

Badania Domingo Palaciosa z uniwersytetu w Madrycie opierają się na National Health and Sexuality Survey, sondażu, w którym uczestniczyło 1939 heteroseksualnych Hiszpanów i Hiszpanek w starszym wieku. Do preferowanych zachowań należały pocałunki, pieszczoty oraz penetracja pochwy. Najmniej popularne okazały się masturbacja i seks oralny.

Brak aktywności seksualnej wynikał najczęściej z choroby lub wdowieństwa. Inne czynniki ograniczające aktywność seksualną to wiek powyżej 75 lat, brak partnera, słabe wykształcenie, niskie mniemanie o swoim wieku i stanie zdrowia, dwie lub więcej chorób przewlekłych oraz przyjmowanie dwóch lub więcej lekarstw.

Dla porównania amerykańskie badania z roku 2008 (opublikowane przez "New England Journal of Medicine") wskazywały, że 73 proc. Amerykanów pomiędzy 57. a 64. rokiem życia jest aktywnych seksualnie, przy czym odsetek ten spada do 53 proc. dla wieku od 65 do 75 lat oraz do 26 proc., w przypadku 85-latków.

PAP, 08-04-2012, naukawpolsce.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe