PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zielona herbata może ułatwiać maskowanie dopingu

Sportowcy, którzy stosują doping testosteronem mogą maskować ten proceder pijąc zieloną herbatę. Co więcej, duże ilości zielonej herbaty mogą w legalny sposób podnosić poziom testosteronu we krwi - informuje "New Scientist". więcej »

Gen decyduje o przebiegu grypy

Od wariantu genu IFITM3 zależy, czy grypa będzie miała przebieg typowy, czy ciężki - informuje pismo "Nature". więcej »

Verdi i Mozart mogą zapobiegać odrzuceniu przeszczepu

Muzyka klasyczna pozytywnie wpływa nie tylko na duszę, ale także na to, jak długo bije serce. Najnowsze badania wykazały, że myszy po przeszczepie serca żyły dwa razy dłużej, jeżeli po zabiegu słuchały Verdiego lub Mozarta. Wnioski zostały zaprezentowane na łamach "Journal of Cardiothoracic Surgery". więcej »

Otyłość po sześćdziesiątce szkodzi mózgowi

Bycie otyłym pomiędzy 60. a 70. rokiem życia zwiększa ryzyko pogorszenia się sprawności umysłowej - sugerują koreańskie badania opublikowane na łamach pisma "Age and Aging". więcej »

Lękliwe osoby nosem wyczuwają zagrożenie

Osoby z natury bardziej lękliwe są wrażliwsze na zapachy świadczące o niebezpieczeństwie - wynika z pracy, która zamieszcza pismo "Chemosensory Perception". więcej »

Gen babci wpływa na wagę urodzeniową wnuka

Odziedziczony po babci wariant RS1 genu PHLDA2 może zwiększyć wagę urodzeniową dziecka aż o 155 gramów - informuje "American Journal of Human Genetics". więcej »

Kurkumina może pomóc w walce z chorobą Parkinsona

Związek chemiczny zawarty w przyprawie curry, przeciwdziała agregacji białek biorących udział w procesie rozwoju choroby Parkinsona - informuje "Journal of Biological Chemistry". więcej »

Ibuprofen na chorobę wysokościową

Przed wyjazdem w rejony górskie warto zaopatrzyć się w ibuprofen, który może zapobiegać dokuczliwym objawom choroby wysokościowej - wynika z badań opublikowanych w piśmie "Annals of Emergency Medicine". więcej »

Opracowano test pozwalający prognozować zawał serca

Pojawiła się szansa, że będzie można przewidywać komu grozi zawał serca. „Science Translational Medicine” informuje, że amerykańscy specjaliści opracowali pierwszy test pozwalający go prognozować u osób z zaawansowaną chorobą wieńcową. więcej »

Groźne różnice ciśnienia pomiędzy ramionami

Duża różnica pomiędzy wynikami pomiaru ciśnienia tętniczego na prawym i lewym ramieniu sugeruje podwyższone ryzyko wcześniejszego zgonu - informuje "British Medical Journal". więcej »

Powstał software określający podatność na choroby kardiologiczne

Uczeni z uniwersytetu w Granadzie opracowali software, który pozwala oszacować ryzyko wystąpienia schorzenia kardiologicznego. Prototyp pozwala też ocenić prawdopodobieństwo przedwczesnego zgonu w jego następstwie. więcej »

Zmęczony świadek to marny świadek

Fizyczne zmęczenie znacznie zmniejsza zdolność świadka do rozpoznania sprawcy czy przypomnienia sobie przebiegu przestępstwa - informuje pismo "Psychological Science". więcej »

Joga zwiększa satysfakcję z seksu?

Uprawienie jogi korzystnie wpływa na zdrowie, ale również na kontakty seksualne zarówno mężczyzn, jak i kobiet – pisze William J. Broad, autor książki “The Science of Yoga: The Risks and the Rewards”, która ukazała się w USA. więcej »

„Tłusty gen” nie pozwala się nasycić

Naukowcom udało się wyjaśnić, dlaczego mutacja genu BDNF prowadzi do otyłości (przynajmniej u myszy) - informuje "Nature Medicine". więcej »

Współczesne koty to leniwi pantoflarze?

W ciągu ostatnich dwudziestu lat koty domowe stały się prawdziwymi pantoflarzami, są leniwe i rozpuszczone - wynika z badań włoskich naukowców. Stwierdzili oni jednoznacznie, że właśnie u tych czworonogów zauważono największą metamorfozę zachowań. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe