PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Nie chwytajmy pszczelego żądła palcami

Wbitego w skórę pszczelego żądła nie należy chwytać palcami, ponieważ do rany wciśnie się dodatkową porcję jadu; żądło należy ze skóry zeskrobywać – radził ekspert w niedzielę w Chorzowie podczas imprezy pod hasłem „Zostań przyjacielem pszczół”. więcej »

Malwa czarna rośliną leczniczą 2012 roku

Skuteczna w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i kaszlu malwa czarna (Alce rosea L.) została uznana przez specjalistów branży zielarskiej "Rośliną Roku 2012". więcej »

Rytmiczne melodie na dłużej zatrzymują nas w sklepach?

Rytmiczne melodie prezentowane w sklepach powodują, że klienci zostają w nich dłużej. Do wchodzenia na wyższe piętra sklepu zniechęcają za to intensywne i kwiatowe zapachy – wynika z badania przeprowadzonego we wrocławskim wydziale SWPS. więcej »

Komarów po srogiej zimie wcale nie musi być mniej

Nawet silny i długotrwały mróz nie wymrozi komarzych jaj. Na to, czy komarów jest dużo, wpływ ma wiele czynników, m.in. ilość podmokłych terenów czy wilgotność powietrza - wyjaśnia w rozmowie z PAP entomolog prof. Ryszard Szadziewski. więcej »

Seler i pietruszka pomocne leczeniu raka piersi?

Zawarta w tak pospolitych warzywach jak seler czy pietruszka apigenina mogłaby znaleźć zastosowanie w leczeniu raka piersi - informuje strona internetowa University of Missouri. więcej »

Ruch dobry na nadciśnienie

Regularne ćwiczenia fizyczne mogą znacznie obniżyć ryzyko występowania nadciśnienia tętniczego, także w przypadku osób, u których ta przypadłość występuje w rodzinie – wynika z nowego badania American Heart Association. więcej »

Ćwiczenia z mniejszymi ciężarami równie efektywne jak z większymi

Wykonywanie większej liczby powtórzeń z mniejszymi ciężarkami buduje mięśnie i zwiększa wytrzymałość na równi z ćwiczeniem przy większym obciążeniu – wynika z kanadyjskiego badania opisanego w „Journal of Applied Physiology”. więcej »

Trudne dzieciństwo może zaowocować migreną w przyszłości

Migreny i stany zapalne prowadzące do udarów w przypadku niektórych kobiet mogą być związane z negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa - sugerują naukowcy, których badania ukazały się w piśmie "Headache". więcej »

Aktywny kontakt z muzyką rozwija mózg rocznego dziecka

Interaktywne zajęcia muzyczne mogą korzystnie wpłynąć na rozwój mózgu maluchów zanim jeszcze zaczną one mówić i chodzić - twierdzą naukowcy, których wnioski przytoczone zostały w piśmie "Developmental Science". więcej »

Jak zatrzymać szczęście na dłużej? Poznaj przepis na szczęście

Amerykańscy naukowcy znaleźli przepis na szczęście, a przynajmniej na zatrzymanie uczucia szczęścia na dłużej. Wyniki badania można znaleźć na stornie internetowej University of Missouri. więcej »

Niski poziom testosteronu sprzyja cukrzycy typu 2

Naukowcy z University of Edinburgh wykazali, że niski poziom testosteronu w tkance tłuszczowej ma związek z opornością na działanie insuliny, hormonu obniżającego poziom glukozy we krwi - informuje serwis "EurekAlert". więcej »

Drugie życie prezentów okiem psychologa

Czy ktokolwiek się gniewa, jeśli jego niezbyt trafiony podarek trafi do kogoś innego? Obdarowani boją się, że "podając dalej" obrażą osobę, która sprezentowała im dar. Nie zawsze potrzebnie - czytamy w "Psychological Science". więcej »

Kolor oczu ma związek z chorobami skóry

Niebieskoocy najrzadziej mają na skórze białe plamy, natomiast osoby o brązowych oczach są najmniej narażone na najgroźniejszy nowotwór skóry - czerniaka - informuje "Nature Genetics". więcej »

Prawo- lub leworęczność mogą wpływać na nasze emocje

W mózgach ludzi prawo- i leworęcznych emocje mogą być nieco inaczej przetwarzane. Motywację można zdefiniować jako podążanie lub unikanie w odpowiedzi na bodźce fizyczne lub środowiskowe. Motywacja to podstawowe pojęcie z zakresu ludzkich emocji. więcej »

Zapach może zwiększać zapał do pracy?

Odpowiednio dobrany zapach może pomóc w motywowaniu uczniów czy pracowników do bardziej wytrwałego wykonywania zadań - wynika z badania przeprowadzonego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe