PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Pyszne Sushi

Orientalne dania na stałe zagościły na polskich stołach i stały się ciekawym urozmaiceniem tradycyjnej diety. Jedną z pierwszych potraw, które z odległej Azji trafiły do polskich restauracji, stało się japońskie sushi. To ciekawe danie kusi i zachwyca, zaś grono jego amatorów konsekwentnie się powiększa. więcej »

Keczup pomaga zapobiegać chorobom serca?

Według naukowców z Uniwersytetu w Maastricht kombinacja składników odżywczych w keczupie pomidorowym ma działanie prozdrowotne i może zapobiegać powstawaniu oraz rozwojowi chorób serca. Przeprowadzone badania wykazały, że połączenie znajdującego się w pomidorach i keczupie likopenu (przeciwutleniacza) oraz witamin C i E powoduje zwiększone właściwości ochronne w porównaniu z indywidualnym działaniem przeciwutleniaczy. więcej »

Zdrowe tłuszcze?

Czy tłuszcz może mieć korzystny wpływ na zdrowie? Oczywiście, że tak. Musimy tylko pamiętać, aby w naszym jadłospisie znalazły się wartościowe tłuszcze, czyli takie, które są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (w skrócie: NNKT), bo to właśnie one pozytywnie wpływają na nasz organizm. więcej »

Pierwsze dziecko zaraz po ślubie to większa szansa na syna

Kobiety rodzące pierwsze dziecko szybciej po ślubie mogą ujawniać większą płodność. Mają one większą szansę na posiadanie dużej liczby dzieci, w tym zwłaszcza synów - wykazały badania polskich badaczek opublikowane przez „American Journal of Human Biology”. więcej »

Rodzaj terapii wpływa na proces decyzyjny

Terapia osób uzależnionych będzie skuteczna, jeśli jej uczestnicy nabędą umiejętność podejmowania decyzji w oparciu zarówno o jej bezpośrednie skutki, jak i odroczone w czasie konsekwencje – wynika z badań psychologicznych przeprowadzonych w SWPS. pobierz więcej »

Doktorantka UŁ bada starożytne egipskie kosmetyki

Jaki jest związek współczesnego przemysłu kosmetycznego ze starożytnymi wyrobami z Egiptu? Czy dawne receptury były skuteczne i miały pozytywny wpływ na zdrowie? – to podstawowe pytania, na które odpowiedzi szuka Roksana Burek, doktorantka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego. więcej »

Koka to nie kokaina

Zawiera więcej wapnia niż mleko i więcej fosforu niż ryby, ułatwia pobieranie tlenu, pomaga pokonać chorobę wysokościową i wspomaga trawienie, a mimo to jest rośliną zakazaną. Wszystko przez jeden procent kokainy, który zawierają liście koki – świętej rośliny Inków. więcej »

Pić albo nie pić ? Fakty i mity o kawie

Wrzesień to czas, kiedy pożegnaliśmy się już z letnim wypoczynkiem i ze zdwojonym wysiłkiem zabieramy się do pracy i nauki. Długie godziny przy biurku czy nad książką sprawiają, że częściej sięgamy po ulubioną małą czarną. Ale czy na pewno wszystko już o niej wiemy? więcej »

Na plaży słońce bardziej praży

Na plaży opalamy się znacznie szybciej bo fale morskie, zwłaszcza te spienione, odbijają promieniowanie słoneczne. Efekt wzmacnia również jasny piasek. „Im jaśniejsza plaża, tym mocniej odbija promieniowanie” – powiedział PAP prof. Adam Krężel. więcej »

Trening mentalny może czynić mistrza

Umiejętność radzenia sobie ze stresem, porażką, zwycięstwem, wyznaczanie sobie celów i ich modyfikacja - to cenne umiejętności, które mogą pomóc sportowcom w zwycięstwie. Trening psychologiczny może dać olimpijczykom ułamek przewagi - uważa psycholog sportu. więcej »

Nie chwytajmy pszczelego żądła palcami

Wbitego w skórę pszczelego żądła nie należy chwytać palcami, ponieważ do rany wciśnie się dodatkową porcję jadu; żądło należy ze skóry zeskrobywać – radził ekspert w niedzielę w Chorzowie podczas imprezy pod hasłem „Zostań przyjacielem pszczół”. więcej »

Malwa czarna rośliną leczniczą 2012 roku

Skuteczna w leczeniu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i kaszlu malwa czarna (Alce rosea L.) została uznana przez specjalistów branży zielarskiej "Rośliną Roku 2012". więcej »

Rytmiczne melodie na dłużej zatrzymują nas w sklepach?

Rytmiczne melodie prezentowane w sklepach powodują, że klienci zostają w nich dłużej. Do wchodzenia na wyższe piętra sklepu zniechęcają za to intensywne i kwiatowe zapachy – wynika z badania przeprowadzonego we wrocławskim wydziale SWPS. więcej »

Komarów po srogiej zimie wcale nie musi być mniej

Nawet silny i długotrwały mróz nie wymrozi komarzych jaj. Na to, czy komarów jest dużo, wpływ ma wiele czynników, m.in. ilość podmokłych terenów czy wilgotność powietrza - wyjaśnia w rozmowie z PAP entomolog prof. Ryszard Szadziewski. więcej »

Seler i pietruszka pomocne leczeniu raka piersi?

Zawarta w tak pospolitych warzywach jak seler czy pietruszka apigenina mogłaby znaleźć zastosowanie w leczeniu raka piersi - informuje strona internetowa University of Missouri. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe