PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Materace - jak przeciwdziałać odleżynom i zwyrodnieniom układu kostnego?

Materace ortopedyczne wykonywane są z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych norm spośród wszystkich innych rodzajów materacy. Jest to zrozumiałe, ponieważ ich nadrzędnym zastosowaniem jest ochrona zdrowia użytkowników. Dlatego materace te muszą spełniać szereg pokładanych względem nich oczekiwań dotyczących parametrów technicznych oraz ergonomii użytkowania. űle dobrany materac, może przyczynić się do powstawania odleżyn oraz urazów stawów i kręgosłupa. więcej »

6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm

Zmęczenie i osłabienie? Jeśli chcesz tryskać energią przez cały dzień, wprowadź w życie nasze wskazówki. Aby dobrze rozpocząć dzień, wstań jak tylko zadzwoni budzik. Uśmiechnij się i weź głęboki oddech. Nie trać czasu na ziewanie, przewracanie się z boku na bok czy zabawę telefonem. Im szybciej zaczniesz poranek, tym lepiej będziesz się czuć. Chcesz zyskać siłę na cały dzień? więcej »

Łóżko - podstawa zdrowego snu

Niezależnie od wieku zdarzają nam się problemy ze snem. Poza problemami wynikającymi ze zdrowia często jest to wina niewygodnego łóżka, nieodpowiedniej temperatury i zaciemnienia pokoju, odgłosy, które wybijają ze snu i wiele innych przyczyn. Dowiedz się jak zorganizować przestrzeń do snu, jakie łóżka i materace wybrać, jak przygotować pokój i czego w nim unikać. więcej »

Endoproteza stawu kolanowego

Wiele osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego otrzymuje wskazanie do poddania się operacji. W jej trakcie cały staw kolanowy albo tylko jego poszczególne elementy zostają wymienione na sztuczne. więcej »

Jak rozpoznać kandydozę?

Kandydoza to choroba skóry, błon śluzowych, paznokci a niekiedy (rzadko) - infekcja uogólniona. Jej przyczyną są grzyby z rodzaju Candida. Ciekawostką jest, że niektóre z gatunków Candida należą do flory bakteryjnej przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. więcej »

Anemia - leczenie i dieta dla anemika

Leczenie anemii opiera się przede wszystkim na doborze zbilansowanej diety, bogatej w produkty pochodzenia zwierzęcego. Dieta dla anemika powinna zawierać również warzywa i owoce, które są źródłem witaminy C, zwiększającej przyswajalność żelaza zawartego w mięsie. więcej »

Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!

Ostatnimi czasy można zaobserwować prawdziwy „boom” na zdrowy i aktywny tryb życia. Coraz więcej ludzi decyduje się żyć bardziej świadomie i co za tym idzie – decydują się oni na wprowadzenie zbilansowanej diety oraz regularne uprawianie sportów. Jednym z nich jest bieganie. Jednak, aby sport ten przynosił wyłącznie same korzyści dla naszego zdrowia, warto już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania. więcej »

Jakie produkty medycyny chińskiej warto wypróbować?

Tradycyjna medycyna chińska ma bardzo długą historię, a dzięki skuteczności znalazła zwolenników na całym świecie. Jeżeli zaliczasz się do nich, poznaj produkty, które pomogą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem. więcej »

Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu

Dane Światowej Organizacji Zdrowia WHO są zatrważające – zaćma jest obecnie najpowszechniejszą przyczyną utraty wzroku, a cierpi na nią ponad 20 milionów osób po 60. roku życia. Choć wszystkie przyczyny jej powstawania nie są jeszcze znane, poziom rozwoju medycyny pozwala dziś na szybkie i właściwie bezbolesne usunięcie problemu mętnienia soczewki wewnątrzgałkowej. więcej »

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w domu

W domu osoby niepełnosprawnej warto zamontować drzwi szersze niż 90 cm i zrezygnować z progów. Jeśli musi ona korzystać ze schodów, przydatny będzie schodołaz. W łazience przyda się podnośnik wannowy, a w kuchni – wysuwana deska kuchenna. więcej »

Groźne powikłania pogrypowe

Grypa to choroba, do której wszyscy są przyzwyczajeni. Pojawia się co roku – w okresie jesieni i zimy lekarze biją na alarm, by się przed nią bronić. Osoby będące w grupie, której grypa może szczególnie zaszkodzić, rzeczywiście starają się to robić, ale niektórzy podchodzą do tej choroby dość błaho. Zapewne wynika to z małej wiedzy na temat tego, czym grozi nieleczona grypa, warto więc dowiedzieć się, jak groźne mogą być jej skutki, by właściwie się przed nimi chronić. więcej »

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Zima się już rozpoczęła, więc i sezon grzewczy w pełni. W takich okolicznościach niezbędny staje się oczyszczacz powietrza do pomieszczeń. Czy wiesz jaki wybrać? Czym różnią się od siebie urządzenia do oczyszczania powietrza? więcej »

Infekcja górnych dróg oddechowych - objawy

Infekcja wirusowa i bakteryjna różnią się objawami takimi jak gorączka i kaszel. Wspólne dla obu tych przyczyn są ból głowy oraz mięśni. Zakażenie wirusowe można wyleczyć domowymi sposobami, natomiast infekcję bakteryjną – przy pomocy antybiotyków. więcej »

Chcesz wyleczyć otyłość? Poznaj bariatrię!

Walka z otyłością nie jest prosta. W obecnych czasach mamy bardzo łatwy dostęp do niezdrowego jedzenia, które możemy zakupić w niemal każdym sklepie. Dodatkowo niechętnie zażywamy aktywności fizycznej – zdecydowanie częściej zamiast tego wybieramy odpoczynek np. przed telewizorem. Pracujemy bardzo często w siedzącym trybie, co jeszcze bardziej utrudnia nam zachowanie szczupłej i zdrowej sylwetki. więcej »

Badania profilaktyczne – dlaczego powinniśmy o nich pamiętać

Każdego roku pamiętamy o tym, żeby zrobić przegląd samochodu. Nie zapominamy też o sezonowej wymianie opon. Dlaczego w takim razie nie jest dla nas ważne sprawdzenie, czy z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku? Nie robimy morfologii, nie mierzymy ciśnienia, nie wykonujemy podstawowych badań. Czy naprawdę jest to mniej ważne niż stan naszego auta? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe