PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak dbać o żołądek i jelita?

Na nasze ogólne samopoczucie bardzo duży wpływ ma układ trawienia. Jeśli nie mamy problemów pokarmowych, to zazwyczaj czujemy się lekko, komfortowo, mamy dużo energii i dobrze śpimy. Kłopoty pojawiają się, jeśli trawienie nie przebiega prawidłowo, bo cierpimy na dolegliwości ze strony żołądka i jelit. więcej »

Potrzebujesz spiruliny? Nie podbieraj karmy swoim rybkom akwariowym!

Jeszcze do niedawna głównymi nabywcami sproszkowanej spiruliny byli akwaryści. Wreszcie jednak do ludzi dotarło, jakie bogactwo zawierają w sobie organizmy zwane cyjanofitami, co do których wciąż jeszcze toczy się dyskusja, czy należą do świata roślin, czy też zwierząt… więcej »

Nie trawię tego… :(

A dlaczego? Czy Twój organizm produkuje zbyt mało enzymów trawiennych? Czy to jest właśnie powodem, że twoje ulubione potrawy (np. jajka) stają się dla ciebie uciążliwym problemem po ich spożyciu? A może warto wspomóc swój układ trawienny? więcej »

Aparat Damon Q – dlaczego warto się zdecydować?

Szeroki wybór różnego rodzaju aparatów ortodontycznych – stałych i ruchomych – sprawia, że można dobrać takie narzędzia terapeutyczne, które będą odpowiadać indywidualnym potrzebom i preferencjom pacjenta. O zastosowaniu konkretnego typu aparatu decyduje lekarz ortodonta po przeprowadzeniu wywiadu medycznego i wykonaniu odpowiednich badań oraz po konsultacji z pacjentem. Jedną z możliwości wyboru są nowoczesne aparaty ortodontyczne Damon Q. więcej »

Suchy kaszel w lecie? Można go zwalczyć!

Suchy kaszel i drapanie w gardle to, wbrew pozorom, nie tylko objawy jesiennych i wiosennych infekcji. Te symptomy przeziębienia atakują nas również podczas ciepłych wakacyjnych dni. Czy można sobie z nimi poradzić? Tak, jeśli zastosujemy odpowiednie metody i środki. więcej »

Czy ryby to jedyne źródło kwasów omega 3?

Kwasy omega 3 to tzw. niezbędne kwasy tłuszczowe, które powinny być dostarczone wraz z dietą. Najważniejsze kwasy tłuszczowe omega 3 to kwas DHA, czyli dokozaheksaenowy oraz EPA, czyli eikozapentaenowy; mniejsze znaczenie dla naszego organizmu ma kwas ALA. Kwasy EPA i DHA dostarczane są w produktach odzwierzęcych, zaś ALA występuje w produktach roślinnych. W tradycyjnej diecie dostarczamy zbyt mało kwasów omega 3... więcej »

Skąd właściwie biorą się alergie?

Alergia, inaczej mówiąc uczulenie to nic innego, jak efekt nadwrażliwości organizmu. Generalnie mamy do czynienia z rodzinnym charakterem występowania alergii, w związku z powyższym trzeba liczyć się z tym, że predyspozycje do ich zaistnienia czy też rozwijania się w organizmie u kolejnych pokoleń mogą, choć nie zawsze muszą, zostać przekazane w spadku genetycznym. W bardzo wielu przypadkach alergia jest wynikiem powstania mechanizmu, który nazywamy atopią. Wówczas organizm produkuje znacznie więcej immunoglobiny IgE, która odgrywa niezwykle istotną rolę w uczuleniowych procesach. więcej »

Cholesterol dobry i zły

Współczesne badania naukowe wykazały, że sama zawartość cholesterolu w żywności nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Problemy wynikają z rodzaju spożywanego tłuszczu, ilości przyswajanych kalorii oraz trybu życia. więcej »

Krótkowzroczność - jakie soczewki kontaktowe do tej wady wzroku?

Krótkowzroczność to jedna z częściej diagnozowanych wad wzroku. Nazywana inaczej bliskowzrocznością lub miopią. Cierpiące na nią osoby widzą wyraźnie przedmioty, które znajdują się w niewielkiej odległości od nich, za to mają problem z tymi, które są w oddali - nie widać wyraźnych konturów. więcej »

Diety wysoko i niskobiałkowa - dla kogo są przeznaczone i na co zwracać przy nich uwagę?

Ilość diet i porad dietetycznych, które można znaleźć w Internecie, książkach czy poradnikach przyprawia o zawrót głowy. Większość z nich ma na celu obniżenie wagi, ale są wśród nich takie, które należy stosować w przypadku niektórych chorób, czy innych dolegliwości zdrowotnych. Wśród najpopularniejszych są diety wysokobiałkowa i niskobiałkowa. Czy obie są dietami odchudzającymi, jakie produkty można spożywać podczas każdej z tych diet? Przeczytaj, zanim skorzystasz z porady dietetyka! więcej »

Co jeść przy zatruciu pokarmowym i jak je leczyć? Poznaj sprawdzone domowe sposoby!

O zatrucie pokarmowe nietrudno – zwłaszcza wiosną i latem, kiedy to zadowoleni z wysokich temperatur ochoczo zajadamy lody bądź wylegujemy się na plaży, sięgając po źle zabezpieczoną przed temperaturą żywność. Biegunka, nudności, wymioty – to najczęstsze z objawów. Jak sobie z nimi poradzić? więcej »

Zapalenie ucha zewnętrznego – przyczyny, objawy i sposoby walki z chorobą

Zapalenie ucha zewnętrznego to bardzo nieprzyjemna przypadłość, objawiająca się silnym bólem ucha, gorączką oraz uczuciem rozpierania w uchu. Może też dojść do tego, że przewód słuchowy stanie się niedrożny i nabrzmiały. W artykule odpowiedź na pytanie: co należy do przyczyn tej choroby? Wyliczone zostaną także sposoby leczenia zapalenia ucha zewnętrznego. więcej »

3 porady, jak radzić sobie z alergią na kurz

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące ciepłe miesiące mogą być trudne dla osób uczulonych na trawy i inne rośliny, ponieważ sezon pylenia jest w pełni. Są jednak również alergeny, które sprawiają problem przez cały rok, a kurz i roztocza to najpopularniejsze z nich. Jak radzić sobie z alergią, gdy wokół czyha na nas tyle niebezpieczeństw? więcej »

Aspartam - czy jest szkodliwy?

Od kilku lat trwa spór, którego głównym bohaterem jest aspartam. Czy jest szkodliwy dla zdrowia? Czy może być przyczyną nowotworów? A jeśli nie… to skąd wzięły się takie głosy? więcej »

5 powodów dla których warto zamienić biały fartuch na nowoczesną odzież medyczną

Szpitalne korytarze, przychodnie, kliniki… nie kojarzymy ich dobrze, przede wszystkim dlatego, że najczęściej pojawiamy się tam z problemami zdrowotnymi. A przecież nikt nie lubi chorować. Z czym jeszcze kojarzy nam się hospitalizacja czy wizyta w gabinecie specjalisty? Zapewne wiele osób odpowie bez wahania, że z białym fartuchem lekarskim. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe