Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zoba…

Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 12-03-2019


 
Nowoczesne domy parterowe są komfortowe i przytulne, a ponadto miłe dla oka – harmonijnie łączą się z ogrodem i wtapiają w naturę. Są ponadto funkcjonalne i zapewniają wysoki standard życia. Nowoczesne projekty parterowych domów z tarasem stają się coraz bardziej popularne, gdyż dostępne są dla wszystkich.

Mniejsze koszty


Parterowy dom zazwyczaj cechuje się prostą konstrukcją i zwartą bryłą. Dzięki temu prace budowlane toczą się szybko, co minimalizuje koszty. Budowa nie wymaga specjalistycznego sprzętu do prac na wysokościach, czy rozstawiania wysokich rusztowań. W przeciwieństwie do domu piętrowego, postawienie takiej budowli nie wymaga dodatkowego stropu, większej nośności fundamentów, ani ścian nośnych. Odpada również koszt wykonania schodów, dodatkowych okien, czy balkonu. Stosuje się również mniej materiałów do budowy, niż ma to miejsce w przypadku domów piętrowych. Nieskomplikowana budowa jest więc znacznie tańsza, szybsza i co ważne – łatwiejsza do wykonania. Daje ponadto mniej możliwości popełnienia błędu wykonawczego. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, warto zapoznać się z artykułem: „Projekty domów parterowych – tanie w budowie i utrzymaniu”.

Dom bez ograniczeń


Jednopoziomowy dom stanowi ogromną dogodność w poruszaniu się. Znacznie ułatwia komunikację seniorom i dzieciom. Projekt taki jest odpowiedni zarówno dla osób starszych, jak i rodzin z dziećmi. Również osoby niepełnosprawne o ograniczonej sprawności ruchowej nie napotkają tu barier architektonicznych. Brak schodów zwiększa bezpieczeństwo i eliminuje możliwość upadków. Nie stanowi także bariery nie do pokonania dla osób mających problemy z poruszaniem się. Projekty domów parterowych z tarasem to doskonały wybór dla rodzin wielopokoleniowych. Budynki takie zapewniają komfort i przestronność oraz odpowiadają na potrzeby dzieci i pozostałych domowników. Kuchnia otwarta na salon pozwala na gotowanie i równoczesną opiekę nad dzieckiem oraz branie udziału w życiu rodzinnym.

project3.jpg


Zagospodarowanie przestrzeni


Nowoczesny dom parterowy cechuje się komfortowym podziałem wnętrza. Strefa dzienna oddzielona jest od strefy nocnej. Układ pomieszczeń jest przejrzysty, zapewnia więc doskonałe warunki odpoczynku i wspólnego spędzania czasu z rodziną. Oddzielnie wydzielona jest także część gospodarcza – kotłownia, spiżarnia i pomieszczenie gospodarcze odseparowane są od reszty pomieszczeń, a ponieważ nie muszą być tak intensywnie ogrzewane i oświetlane, rozwiązanie to ogranicza wydatkowanie energii, zmniejszając rachunki.

Taras wychodzący na ogród umożliwia bliski kontakt z przyrodą. Dzięki niemu bryła domu nabiera lekkości i elegancji. Taras jest dodatkowym miejscem do wypoczynku i relaksu. Może pełnić funkcję placu zabaw dla dzieci lub jadalni w ciepłe dni. To doskonałe miejsce na leżakowanie. Pozwala także na swobodne grillowanie, odpoczynek z książką, czy spotkanie z przyjaciółmi.

Wiele projektów domów parterowych daje również możliwość zagospodarowania przestrzeni na poddaszu. To dodatkowy atut tego rodzaju budynków.

projects_5.jpg

projects_9.jpg

projects_2.jpg

Projekt przestronnego domu parterowego z tarasem wymaga odpowiednio dużej działki, lecz zapewnia komfort użytkowania i niskie koszty budowy oraz eksploatacji. Z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku, bez względu na ich kondycję fizyczną.

W.Press, 12-03-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe