Alkoholizm i narkomania - jak powrócić do życia pozbawionego nałogów
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Alkoholizm i narkomania - jak powrócić do życia po…

Alkoholizm i narkomania - jak powrócić do życia pozbawionego nałogów

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-02-2019


 
Uzależnienie od alkoholu zazwyczaj postrzegane jest jako zaniedbanie, słabość lub brak silnej woli. "Gdyby chciał, przestałby pić" - niestety, jest to najczęściej wypowiadane zdanie na temat osób uzależnionych. W znacznej części przypadków jest oderwane od rzeczywistości.

Dla osoby uzależnionej nałóg jest ucieczką i zapomnieniem od wszystkiego "co złe". Choć to on jest tym złem, które prowadzi go często do destrukcji. Osoba uzależniona nie jest w stanie pojąć rozmiaru nałogu, w którym tkwi. Alkoholizm jest uzależnieniem, które pozostanie w człowieku już do końca. Jak każda choroba psychiczna, alkoholizm ma swój numer jednostki chorobowej opracowany na podstawie Klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10. Nie ma się jednak czego przerażać, pomocna będzie terapia uzależnienia od alkoholu. Pierwszym i najważniejszym krokiem w podjęciu leczenia będzie odnalezienie placówki, która pomoże i ułatwi proces trzeźwienia.

alkoholizm_i_narkomania_1.jpg

Specjaliści Centrum Medycznego MEDJOL https://www.medjol.pl/ posiadają wiedzę i umiejętności. Głównym celem terapii jest zachowanie trwałej abstynencji. Kolejny krok to kilkugodzinne dzienne zajęcia terapeutyczne. Leczenie alkoholizmu polega głównie na psychoterapii i psychoedukacji, czyli wpływanie na sposób myślenia. Leczenie uzależnienia ma przede wszystkim dwa cele. Pierwszy to analiza destrukcji spowodowanej przez alkohol. Druga natomiast to nauka sposobu radzenia sobie z powrotem do normalnego życia. Drugi etap terapii w ośrodku to spotkania indywidualne z terapeutą, grupą wsparcia oraz warsztatów tematycznych. Bardzo ważnym elementem terapii jest wspieranie zainteresowań, które okazują się być pomocne w walce z nałogiem. Jedną z ważniejszych zalecanych form walki z alkoholizmem są spotkania grup AA (Anonimowi Alkoholicy), które utrwalają nawyk wsparcia i przyznawania się do alkoholizmu.

Uzależnienie od narkotyków, podobnie jak alkoholizm, może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, pozycji społecznej czy koloru skóry. Odwyk narkotykowy dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb. W centrum medycznym MEDJOL możesz liczyć nie tylko na profesjonalną terapię ale także detoksykację, farmakologię, wsparcie grupy i terapeuty.

Dzięki terapii i leczeniu masz szansę na powrót do pozbawionego toksycznego środowiska życia. Terapia oparta jest o indywidualnie dobrany program psychoterapii i psychoedukacji. Ośrodek leczenia uzależnień MEDJOL zajmuje się pomocą osobom uzależnionych nie tylko od alkohol, ale także narkomanii czy hazardu.

W.Press, 07-02-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe