PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Żywienie ma znaczenie - wybierz Fresubin Energy Drink!

Przygotowujesz się do operacji? A może bliska Ci osoba niedawno przeszła zabieg operacyjny? Jeśli odpowiedź na któreś z pytań jest twierdząca, powinieneś dowiedzieć się więcej o Fresubin Energy Drink. więcej »

Współczesne przychodnie zdrowia - wysoka jakość usług medycznych

Częstochowskie przychodnie zdrowia, podobnie jak inne tego typu ośrodki w całym kraju, zobligowane są do podążania za trendami, wyznaczanymi przez nowoczesne wytyczne prawne, jak również odnoszącymi się do rosnących wymagań i oczekiwań pacjentów. Czym cechuje się dobra przychodnia zdrowia oraz jakie możliwości w tym zakresie oferuje swoim mieszkańcom Częstochowa? Wybór opieki zdrowotnej w tym mieście okazuje się prosty. więcej »

Espresso, cappuccino czy mokka? Picie kawy oczami psychologa

Kawa należy do najchętniej pitych napojów na świecie. Pije się ją na całym globie, jednak sposoby jej przyrządzania różnią się od siebie, sprawiając, że aromatyczny napój jest częścią kultury. W opinii psychologów rodzaj pitej kawy może wiele powiedzieć o człowieku... więcej »

Choroby układu oddechowego – czy wiesz, jak się przed nimi ustrzec?

Choroby układu oddechowego to bardzo duża grupa różnorodnych schorzeń, wśród których występują zarówno te o przebiegu stosunkowo łagodnym (na przykład lekki kaszel towarzyszący przeziębieniu lub grypie), jak i znacznie poważniejsze w skutkach, a nawet zagrażające życiu pacjenta – zapalenie płuc, gruźlica, nowotwory. Podobnie jak zróżnicowane są konsekwencje chorób dróg oddechowych, różne są także ich przyczyny. więcej »

Jak bezpiecznie kupować leki w aptece online?

Zwiększająca się z dnia na dzień liczba klientów sklepów internetowych świadczy nie tylko o popularności tej formy zakupów, ale także o coraz większym zaufaniu do takich sklepów. więcej »

Winda schodowa na szynie prostej lub szynie krzywoliniowej

Najlepszym sposobem na zapewnienie osobom niepełnosprawnym lub starszym możliwości bezpiecznego przemieszczania się po schodach są specjalne windy zwane też krzesłami schodowymi lub wózkami schodowymi. Winda schodowa to wózek z wygodnym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami, wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz konsole sterowania, który porusza się po przymocowanej do ścian szynie. W zależności od kształtu schodów windy schodowe wyposażane w szynę prostą lub szynę krzywoliniową. więcej »

6 argumentów przemawiających za tym, że NanoKnife to rewolucja w walce z nowotworami

NanoKnife, czyli nano-nóż, to jedno z najnowszych odkryć w dziedzinie medycyny. Za sprawą tego innowacyjnego urządzenia możliwe stało się zastosowanie metody nieodwracalnej elektroporacji w leczeniu nowotworów. Pierwsze rezultaty są naprawdę obiecujące. Czy NanoKnife może zrewolucjonizować współczesną onkologię? Oto sześć przemawiających za tym argumentów. więcej »

Leczenie przez telefon - jak to się odbywa w praktyce?

Dla wielu leczenie przez telefon wciąż brzmi dość bajkowo. Telemedycyna - bo o niej tu mowa - na świecie znana już od dawna. Szukając jej korzeni powinniśmy wrócić do początków radia i emisji pierwszych audycji nt zdrowia i sposobów jego zachowania. W miarę rozwoju telewizji pojawiały się kolejne programy promujące tematykę zdrowotną. Internet, skupiając zalety radia i telewizji, dał z kolei nowe pole dla jej rozwoju. Do Polski powoli wkraczają coraz nowsze zdobycze współczesnej telemedycyny. W jaki sposób odbywa się owo "leczenie przez telefon" i kto może być jego największym beneficjentem? więcej »

Szybkie i skuteczne sposoby na przeziębienie

Przeziębienie, katar czy gorączka mogą nas złapać o każdej porze roku, jednak najczęściej pojawiają się na przełomie pór roku. Pierwsze oznaki wiosny usypiają naszą czujność – zdejmujemy z głów czapki i rozpinamy kurtki. Niestety wirusy nie odchodzą wraz z zimą i szybko atakują zmęczone po okresie chłodu organizmy. Jak szybko uporać się z pierwszymi oznakami przeziębienia, aby nie rozwinęło się w poważniejszą chorobę? więcej »

Aktywne życie bez bólu – rozruszaj swoje stawy

Ból stawów to dosyć powszechna dolegliwość związana zazwyczaj z podeszłym wiekiem. Aby zrozumieć ból stawów, należy przede wszystkim poznać jego przyczynę. Medycyna podkreśla – ból stawów może być konsekwencją urazu mechanicznego lub jest związany ze stanami zapalnymi i niezapalnymi stawów. Dolegliwości bólowe mogą zniknąć po kilku dniach lub być objawem przewlekłej choroby. Poznaj najczęstsze przyczyny bólu stawów oraz skuteczne sposoby na niwelację nieprzyjemnych doznań. więcej »

Odchudzanie ze spalaczem tłuszczu – czy to na pewno jest bezpieczne?

„Spalacz tłuszczu” – czyż nie brzmi to bardzo inwazyjnie? Masz rację, tego typu suplementy mogą naprawdę intensywnie działać. Nie oznacza to jednak, że muszą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia! więcej »

Grzybica pochwy - jak ją rozpoznać i leczyć?

Infekcje okolic intymnych nie należą u kobiet do rzadkości. Czasem nawet troskliwa pielęgnacja nie jest w stanie uchronić przed grzybicą pochwy. Jak ją rozpoznać? Jakie są najczęstsze objawy? Czy grzybica pochwy może prowadzić do powikłań? więcej »

Zapalenie płuc – najczęstsze objawy oraz metody leczenia

Zapalenie płuc to choroba zakaźna, która objawia się kaszlem, dusznościami i gorączką. Występują też bóle w klatce piersiowej i brzuchu oraz wymioty. Leczenie zapalenia płuc jest głównie farmakologiczne. W skrajnych przypadkach wymagana jest operacja. więcej »

Skąd bierze się egzema? Jakie są jej objawy? Czym można ją leczyć?

Egzema to choroba zapalna wierzchniej warstwy skóry. Może mieć podłoże alergiczne lub niealergiczne. Występuje jako grudki wypryskowe lub pęcherzyki wypełnione płynem, a jej najczęstszym rodzajem jest wyprysk oraz atopowe zapalenie skóry. Najsilniej narażone na egzemę są osoby żyjące w stresie, mające kontakt z substancjami drażniącymi oraz posiadające skłonność genetyczną do tego typu chorób. Egzema nie jest zaraźliwa, ale leczenie wymaga od pacjenta wiele uwagi i cierpliwości. więcej »

Elementarz domowego odchudzania

O tym, ze błonnik pomaga w walce o szczupłą sylwetkę, wie niemal każdy. Jednak wiele osób sięga po niego w formie suplementu i dosypuje do gotowych potraw. Dużo lepszym pomysłem jest po prostu zwiększenie udziału potraw naturalnie bogatych w błonnik. Zamień białe pieczywo razowym. Jedz kaszę jaglaną, gryczaną lub pęczak zamiast białych makaronów. Sięgaj po owoce zamiast słodkich przekąsek. To naprawdę dobre rozwiązanie... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe