PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zalecenia po laserowej korekcji wzroku. Odpowiadamy, na co musisz zwrócić uwagę

Laserowa korekcja wzroku może naprawić wadę, pozwalając Ci cieszyć się doskonałym wzrokiem bez konieczności noszenia okularów, bądź soczewek kontaktowych. Sam zabieg jest jednak męczący dla oczu, dlatego trzeba szczególnie uważać, aby ich dodatkowo nie podrażniać. W naszym artykule przeczytasz, na co musisz uważać w szczególności. więcej »

Suplementy witamin w formie estru. Zobacz, co musisz o nich wiedzieć!

W większości aptek i drogerii znajdziesz półkę z preparatami witaminowymi i mineralnymi. Dużą jej część zajmują suplementy zawierające różną postać witaminy C. Wybór może być trudny, dopóki nie przeczytasz o witaminach w formie estru, które mocno wyróżniają się spośród innych. więcej »

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza moczowego

Ból, pieczenie i szczypanie przy oddawaniu moczu to najbardziej charakterystyczne objawy zapalenia pęcherza moczowego. Są one bardzo uciążliwe, często uniemożliwią nawet pójście do pracy i wypełnianie swoich codziennych obowiązków. Zapalenie pęcherza moczowego to choroba, na którą każdy z nas cierpiał chociaż jeden raz w życiu – dlatego dobrze wiemy, jak bardzo dolegliwości w jego przebiegu mogą dawać się nam w kość. więcej »

Czym zajmuje się gastrolog i z jakimi problemami należy się do niego udać?

Gastrologia, która fachowo nazywa się gastroenterologią, to bardzo obszerna dziedzina medycyny. Specjalista z obszaru gastrologii zajmuje się szeroko rozumianymi dolegliwościami i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu trawiennego a także gruczołów trawiennych, jak wątroba czy trzustka. Gastrolog pomoże uporać się z powszechnymi dolegliwościami takimi jak wrzody, nadkwasota... więcej »

Higiena jamy ustnej podczas noszenia aparatu ortodontycznego

Nieświeży oddech, choroby dziąseł, ubytki – to najczęstsze problemy, z którymi muszą mierzyć się osoby noszące aparat ortodontyczny. Czy można ich uniknąć? Tak - stosując odpowiednią higienę jamy ustnej. Systematyczne mycie zębów to nie wszystko. Czego unikać przy aparacie ortodontycznym? Jak właściwie o niego dbać? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu. więcej »

Dlaczego soczewki są wygodniejsze od okularów, a zwłaszcza zimą?

Na to pytanie znaleźliśmy odpowiedź i to nie jedną. Będziemy polecać Wam noszenie szkieł kontaktowych z kilku istotnych względów, o czym zaraz dowiecie się poniżej. Zastanówcie się nad zamianą swoich starych okularów na nowe i praktyczniejsze rozwiązanie, a szczególnie zimą. Dlaczego? Przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, a poznacie wszystkie możliwe zalety i korzyści z noszenia soczewek zamiast szkieł okularowych. więcej »

Kleszczowe zapalenie mózgu – zapobieganie i szczepienie

W ostatnich kilku latach kleszczowe zapalenie mózgu stało się rosnącym problemem zdrowotnym w prawie wszystkich krajach europejskich i azjatyckich.. Większość zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu przypada na okres intensywnej aktywności kleszczy, czyli w centralnej Europie od kwietnia do listopada. Na odkleszczowe zapalenie mózgu częściej zapadają dorośli niż dzieci. W Polsce w 2017 r. odnotowano 279 przypadków choroby. więcej »

Rękawice diagnostyczne nitrylowe: nowoczesność, bezpieczeństwo, komfort

Podstawowym orężem stosowanym w profilaktyce zakażeń szpitalnych są rękawice ochronne. W medycynie stosuje się je powszechnie. Rękawice ochronne na dłoniach personelu medycznego mają zabezpieczać przez przedostaniem się drobnoustrojów obie strony. Można je dostrzec nie tylko na dłoniach chirurgów, ale również u pielęgniarek w ambulatorium, na dłoniach dentysty oraz ratowników medycznych. Zadaniem rękawic ochronnych jest odizolowanie dłoni, albowiem to dłonie uznane są za główne źródło transmisji patogenów... więcej »

Zaćma: objawy, przyczyny, leczenie

Jedną z najczęściej występujących chorób narządu wzroku jest zaćma. Zapadają na nią głównie osoby starsze – kobiety po 60. roku życia. Przyczyn zachorowalności może być wiele. Jak rozpoznać zaćmę i jak ją leczyć? więcej »

Probiotyki - jesienne jelit wspomaganie

Okres jesienno-zimowy odciska swoje niekorzystne piętno na wielu spośród nas. Dzieje się tak każdego roku. Krótsze dni, deficyt słońca, mniej witamin, spadek aktywności fizycznej… Co roku w tych miesiącach jesteśmy mniej odporni na infekcje bakteryjne. W okresie jesienno-zimowym wielu z nas odczuje także dolegliwe sezonowe stany depresyjne. Na poprawę musimy czekać aż do wiosny, choć to wiosną ilość zachorowań związanych z sezonowym spadkiem odporności wzrasta dramatycznie. Poczekalnie pełne przeziębionych w tzw. okresach przejściowych (jesień i wiosna) to nic zaskakującego. Jesienna depresja minie, ale dopiero wraz z majowym słońcem. A do maja co? więcej »

Dieta dla zestresowanych

Stres towarzyszy nam w codziennym życiu – nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Różnie na niego reagujemy. Wielu z nas w stresie sięga po niezdrowe przekąski i nadmiernie się objada – to sposób na radzenie sobie z trudnymi emocjami. więcej »

Foundation One - w jaki sposób opisuje profil nowotworu?

Foundation One to innowacyjny test, na podstawie którego powstaje pełny profil nowotworu. Dzięki temu, lekarzom prowadzącym leczenie, znacznie łatwiej jest określić możliwe reakcje organizmu na wdrożoną terapię. Okazuje się, że badanie raka na poziomie DNA daje wiele odpowiedzi odnośnie tego, jak będzie się on zachowywał. więcej »

Co to jest czerniak? U kogo może się rozwinąć?

Czerniak rozwinąć się może u każdego. Nie ma jednej określonej przyczyny. Możemy wyróżnić kilka istotnych czynników ryzyka, które predysponują do jego rozwoju. Należy więc opalać się z rozsądkiem, a każde niepokojące zmiany konsultować z dermatologiem. więcej »

Suplementy diety na odchudzanie – sprawdzony sposób na wymarzoną sylwetkę

Suplementy diety są środkami spożywczymi, których głównym celem jest uzupełnienie codziennej diety. To skoncentrowane źródło wielu składników mineralnych oraz i witamin, które wykazują efekt odżywczy lub też inny fizjologiczny. Najczęściej nabyć je można w formie niewielkich kapsułek, tabletek oraz płynów. Ich regularne zażywanie może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, zmniejszenia ryzyka występowania cywilizacyjnych chorób oraz utraty zbędnych kilogramów. więcej »

Osteoporoza w i po menopauzie – co warto o niej wiedzieć?

Osteoporoza jest jedną z najczęściej występujących chorób w populacji dorosłych. Badania statystyczne mówią, że to schorzenie dotyka około 75 milionów osób w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Co trzecim pacjentem dotkniętym osteoporozą jest kobieta po menopauzie. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe