PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Masaż w czasie podróży? To możliwe!

Przed nami wyczekiwana majówka a także wakacyjne wojaże! Jednak wielogodzinna podróż samochodem bywa często bardzo męcząca. A czas podróży za kółkiem to duże wyzwanie dla każdego kręgosłupa. Jak wytrwać wiele godzin w aucie w drodze w góry lub nad morze? To proste! Wystarczy zabrać ze sobą... więcej »

Jak dbać o zdrowie wczesną wiosną?

W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata… Wczesną wiosną zauważamy nie tylko zmiany pogody, ale także zmiany wewnątrz naszego organizmu – często mimo pięknej pogody narzekamy na przeziębienia czy skutki tak zwanego przesilenia wiosennego. To znaczy, że nadszedł najlepszy czas na zmianę stylu życia na nieco zdrowszy. więcej »

Moda na zdrowe odżywianie

Zapanowała moda na zdrowe odżywianie. Każdy pragnie być szczupły, zgrabny i dzięki temu stać się szczęśliwszy. Z pomocą przychodzą programy telewizyjne, uczące jak zdrowo gotować i osobiste blogi ekspertów uczących zasad prawidłowego żywienia. W Internecie coraz łatwiej o merytoryczne treści wartościowe informacje. Korzystamy z tego dobrodziejstwa i zmieniamy swoje nawyki żywieniowe. więcej »

Niechciany towarzysz grillowania – ból wątroby

Masz w planach majowe grillowanie? Pomyśl o wątrobie i jedz z rozsądkiem! Cały układ trawienny – żołądek, jelita i wątroba – potrzebuje małych porcji, by odpowiednio je strawić. Jeśli nie zdąży, zalegające w żołądku i jelitach niedokładnie strawione resztki pokarmu zaczną gnić i wydzielać do krwi wiele groźnych toksyn, które trafią potem właśnie do wątroby. więcej »

Jak skutecznie i szybko pozbyć się kurzajek?

Małe, niepozorne brodawki na skórze stóp i dłoni potrafią przysporzyć nam sporo problemów. Kurzajki, wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego, szybko się namnażają, łatwo się nimi zarazić, a ich leczenie wymaga cierpliwości i systematyczności. więcej »

Uporządkuj... swój organizm

Gdy w kalendarzu kwiecień, czas puścić w niepamięć zimowe lenistwo. Właściwa dieta i aktywność fizyczna pomogą nam w skutecznym pokonaniu wiosennego przesilenia. A naturalne sposoby walki z infekcjami sprawdzą się w przypadku wiosennego przeziębienia – częstego u progu nowej pory roku. więcej »

Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

Wiosna to pora roku wyjątkowo trudna dla alergików – to właśnie wtedy zaczyna się okres najintensywniejszego pylenia drzew, a potem również traw i zbóż. W tym samym czasie jednak borykamy się także ze „zwykłymi” przeziębieniami, które łatwo dopadają nasz zmęczony po zimie organizm. Jak odróżnić przeziębienie i grypę od kataru siennego, czyli sezonowego alergicznego nieżytu nosa? więcej »

Przekaż 1 proc. na ochronę przyrody

To wyłącznie pozory, że tylko potężne przedsiębiorstwa mogą stać się darczyńcami, wspierając finansowo fundacje zajmujące się ochroną przyrody. Jeśli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz nawet niewielki biznes, możesz wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego, która stoi na straży środowiska naturalnego. Wystarczy złożyć odpowiednio wypełnione roczne zeznanie podatkowe. więcej »

Stany zapalne jamy ustnej – jak sobie z nimi radzić?

Jama ustna to przedsionek przewodu pokarmowego naszego organizmu. Ważne jest, aby utrzymywać ją w dobrym stanie, zwracając szczególną uwagę na stany zapalne, które występują dość powszechnie, zwłaszcza u dzieci. więcej »

Nie zarażaj! Skąd biorą się epidemie grypy?

Epidemia to większa niż zwykle ilość zachorowań na daną chorobę, na określonym obszarze w pewnym okresie lub wystąpienie zupełnie nowej choroby. Polska definicja epidemii dotyczy tylko chorób zakaźnych więcej »

Cholesterol - jak odczytywać wyniki?

Lipidogram to badanie pozwalające na ocenę ryzyka rozwoju miażdżycy. Obejmuje ono oznaczenie poziomu cholesterolu całkowitego, HDL, LDL i triglicerydów. W jaki sposób interpretować jego wyniki? Kiedy można stwierdzić wysoki cholesterol? więcej »

Błonnik a dieta bezglutenowa

Pogromca wirusów, sojusznik w walce z nowotworami i chorobami cywilizacyjnymi, skromny, a zarazem tak cenny błonnik. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, by jego dzienne spożycie wynosiło 27- 40 g. Czym jest błonnik? Dlaczego jest tak ważny i jakie łączą go relacje z dietą bezglutenową? więcej »

Fakty i mity o kichaniu

Wielu z nas na pewno zastanawia się dlaczego kichamy? Raczej mało kto wie, na czym kichanie polega i czemu ma służyć. Na temat kichania krąży wiele mitów. Mity o kichaniu można obalić zapoznając się z faktami. Poniżej przestawiamy fakty i obalamy mity. więcej »

Uwolnij nos od alergii!

Katar w czasie alergii jest wynikiem reakcji na substancje, które dla przeciętnej osoby nie są niebezpieczne, ale organizm alergika traktuje je jako szkodliwe i uruchamia mechanizmy obronne. Błona śluzowa nosa reaguje obrzękiem i znacznie zwiększa się produkcja wydzieliny, początkowo wodnistej, później, gdy upośledzeniu ulega działanie układu śluzowo – rzęskowego, katar może stać się gęsty i utrudniać oddychanie. więcej »

Jak flawonoidy wpływają na nasze zdrowie?

Żyjemy bardzo intensywnie, ciągle gdzieś się spieszymy – po prostu żyjemy w biegu. Do tego stres, zła dieta, używki, siedzący tryb życia i niestety dopadają nas mniej lub bardziej poważne dolegliwości. Dlatego też coraz częściej doceniamy korzystny wpływ, jaki mają na nasze zdrowie naturalne związki roślinne. Szukamy substancji, które wspierałyby organizm w walce z czynnikami zagrażającymi zdrowiu. Obecnie do najlepiej poznanych tego typu substancji zalicza się flawonoidy, należące do grupy polifenoli. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe