PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Właściwy poziom witaminy D a słońce

Według badań na niedobory witaminy D w Polsce może cierpieć nawet 90-95 proc. populacji. Dzieje się tak dlatego, że warunki klimatyczne nie zapewniają odpowiedniej ilości słońca. W pochmurne dni, a przede wszystkim jesienią i zimą, proces podskórnej syntezy witaminy słońca jest prawie całkowicie zahamowany. więcej »

Jak zbudować karmnik dla ptaków?

Zima to szczególnie uciążliwy okres, potrafiący wszystkim dać się we znaki. Ptaki w tym czasie stają przed trudnymi zadaniami, jakimi jest zadbanie o schronienie oraz zdobycie pożywienia. Możemy im pomóc, dokarmiając je podczas tych miesięcy. Pamiętajmy, by robić to regularnie, gdyż przyzwyczajają się one do nas i chętnie wracają. Ich dotychczasowe pożywienie jest przykryte warstwą śniegu oraz schowane pod zamarzniętą ziemią, stwórzmy więc karmnik dla ptaków przed domem lub na balkonie. więcej »

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Wzrok jest bardzo ważnym i podstawowym zmysłem człowieka. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie utrudnia codzienne życie. Mimo że do okularów czy szkieł kontaktowych można przywyknąć, to laserowa korekcja oczu jest rozwiązaniem dla osób bardziej wymagających. Tym bardziej, że pozwala natychmiastowo pożegnać się z okularami. Jak wygląda taki zabieg? więcej »

Leczenie przepukliny – poradnik pacjenta

Przepuklina jest dość częstą dolegliwością, która częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. W leczeniu najważniejsze jest szybkie zdiagnozowanie choroby, dlatego każdy guzek lub wypukłość w okolicach pachwin i brzucha powinny zaalarmować każdego. Jak leczyć przepuklinę? więcej »

Technorattan Corfu - tworzywo imitujące technorattan

Szukając zestawów mebli ogrodowych Corfu często możemy spotkać się z określeniem technorattan Corfu albo meble ogrodowe z technorattanu Corfu, chociaż w rzeczywistości wykonane są one z tworzywa sztucznego, a nie plecionki technorattanowej, mimo tego, że wizualnie ją przypominają. Te plastikowe komplety tarasowe, balkonowe i ogrodowe cechuje stosunkowo niska cena, dobra jakość oraz dużą atrakcyjność wizualna. więcej »

Materace - jak przeciwdziałać odleżynom i zwyrodnieniom układu kostnego?

Materace ortopedyczne wykonywane są z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych norm spośród wszystkich innych rodzajów materacy. Jest to zrozumiałe, ponieważ ich nadrzędnym zastosowaniem jest ochrona zdrowia użytkowników. Dlatego materace te muszą spełniać szereg pokładanych względem nich oczekiwań dotyczących parametrów technicznych oraz ergonomii użytkowania. űle dobrany materac, może przyczynić się do powstawania odleżyn oraz urazów stawów i kręgosłupa. więcej »

6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm

Zmęczenie i osłabienie? Jeśli chcesz tryskać energią przez cały dzień, wprowadź w życie nasze wskazówki. Aby dobrze rozpocząć dzień, wstań jak tylko zadzwoni budzik. Uśmiechnij się i weź głęboki oddech. Nie trać czasu na ziewanie, przewracanie się z boku na bok czy zabawę telefonem. Im szybciej zaczniesz poranek, tym lepiej będziesz się czuć. Chcesz zyskać siłę na cały dzień? więcej »

Łóżko - podstawa zdrowego snu

Niezależnie od wieku zdarzają nam się problemy ze snem. Poza problemami wynikającymi ze zdrowia często jest to wina niewygodnego łóżka, nieodpowiedniej temperatury i zaciemnienia pokoju, odgłosy, które wybijają ze snu i wiele innych przyczyn. Dowiedz się jak zorganizować przestrzeń do snu, jakie łóżka i materace wybrać, jak przygotować pokój i czego w nim unikać. więcej »

Endoproteza stawu kolanowego

Wiele osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego otrzymuje wskazanie do poddania się operacji. W jej trakcie cały staw kolanowy albo tylko jego poszczególne elementy zostają wymienione na sztuczne. więcej »

Jak rozpoznać kandydozę?

Kandydoza to choroba skóry, błon śluzowych, paznokci a niekiedy (rzadko) - infekcja uogólniona. Jej przyczyną są grzyby z rodzaju Candida. Ciekawostką jest, że niektóre z gatunków Candida należą do flory bakteryjnej przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. więcej »

Anemia - leczenie i dieta dla anemika

Leczenie anemii opiera się przede wszystkim na doborze zbilansowanej diety, bogatej w produkty pochodzenia zwierzęcego. Dieta dla anemika powinna zawierać również warzywa i owoce, które są źródłem witaminy C, zwiększającej przyswajalność żelaza zawartego w mięsie. więcej »

Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!

Ostatnimi czasy można zaobserwować prawdziwy „boom” na zdrowy i aktywny tryb życia. Coraz więcej ludzi decyduje się żyć bardziej świadomie i co za tym idzie – decydują się oni na wprowadzenie zbilansowanej diety oraz regularne uprawianie sportów. Jednym z nich jest bieganie. Jednak, aby sport ten przynosił wyłącznie same korzyści dla naszego zdrowia, warto już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania. więcej »

Jakie produkty medycyny chińskiej warto wypróbować?

Tradycyjna medycyna chińska ma bardzo długą historię, a dzięki skuteczności znalazła zwolenników na całym świecie. Jeżeli zaliczasz się do nich, poznaj produkty, które pomogą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem. więcej »

Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu

Dane Światowej Organizacji Zdrowia WHO są zatrważające – zaćma jest obecnie najpowszechniejszą przyczyną utraty wzroku, a cierpi na nią ponad 20 milionów osób po 60. roku życia. Choć wszystkie przyczyny jej powstawania nie są jeszcze znane, poziom rozwoju medycyny pozwala dziś na szybkie i właściwie bezbolesne usunięcie problemu mętnienia soczewki wewnątrzgałkowej. więcej »

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w domu

W domu osoby niepełnosprawnej warto zamontować drzwi szersze niż 90 cm i zrezygnować z progów. Jeśli musi ona korzystać ze schodów, przydatny będzie schodołaz. W łazience przyda się podnośnik wannowy, a w kuchni – wysuwana deska kuchenna. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe