Sposoby na śnieżnobiały uśmiech: jak chronić zęby przed utratą białego koloru?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Sposoby na śnieżnobiały uśmiech: jak chronić zęby …

Sposoby na śnieżnobiały uśmiech: jak chronić zęby przed utratą białego koloru?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 07-03-2024

Zdjęcie ilustracyjne / Envato
 
Marzysz o bielszym uśmiechu? Jest wiele czynności, narzędzi i dobrych nawyków, które pozwolą Ci wybielić zęby, a także pomogą w trzymaniu efektów tego wybielania na długo. Od codziennego używania sonicznej szczoteczki do zębów po picie napojów przez rurkę. Sprawdź nasze sposoby na zachowanie bielszego uśmiechu.

Czy używanie szczoteczki sonicznej pomoże wybielić zęby?Jeśli chcesz mieć zęby bielsze niż naturalny kolor Twoich zębów, to mamy niekoniecznie dobrą informację – takie działania może zafundować tylko specjalista w gabinecie. Jednak możną sięgnąć po dobrą szczoteczkę do zębów, która skutecznie i delikatnie rozbija płytkę nazębną. Czy szczoteczki soniczne wybielają zęby? Rozbijają i usuwają rozbity osad dzięki ruchom pulsującym i wymiatającym. Warto mieć bowiem świadomość, że płytka nazębna, choć początkowo jest przezroczysta, z czasem nabiera żółtawego koloru. Używając codziennie i regularnie szczoteczki sonicznej, zapobiegasz nawarstwianiu się osadu, który wpływa nie tylko na estetykę, ale również na zdrowie zębów.

Po spożyciu barwiących pokarmów i napojów, przepłucz zębyKawa, wino, czarna i zielona herbata, ketchup, buraki – napojów, produktów i sosów, które wpływają na zabarwianie się zębów jest całe mnóstwo. Po wybielaniu zębów należy wprowadzić białą dietę, czyli całkowicie unikać barwiących składników diety przez około dwa tygodnie. Po tym czasie nie chodzi o to, aby całkiem zrezygnować z pokarmów i napojów potencjalnie barwiących, ale by po ich spożyciu umyć lub przepłukać usta. Do płukania możesz użyć specjalnych płynów do higieny jamy ustnej lub wody.

szczoteczkasoniczna1.jpg

Używaj codziennie nici dentystycznejUżywanie nici dentystycznej powinno być standardem, ponieważ dzięki niej można pozbyć się resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowej. Zapobiega to również próchnicy, zapaleniu dziąseł i rozwojowi płytki nazębnej, która sprawia, że zęby żółkną lub szarzeją.

Zrezygnuj z wyrobów tytoniowychPalenie papierosów niestety sprawia, że zęby stają się żółte lub poszarzałe. Dodatkowo tworzą się nieestetyczne plamy na zębach. Warto zrezygnować z tego szkodliwego nałogu, choćby dla aspektów estetycznych, nie mówiąc o korzyściach zdrowotnych.

Zamiast napojów gazowanych wybieraj wodęZamiast coli i barwionych napojów gazowanych wybieraj wodę. Jeśli nie chcesz rezygnować z barwiących napojów, podczas ich picia używaj słomki, co pozwala ograniczyć ryzyko powstawania nieestetycznych plam na zębach. Po spożyciu barwiącego napoju sięgnij po wodę, zwłaszcza gdy nie masz możliwości umycia zębów.

dlaczegowartowybieracwodedopicia.jpg

Stosuj wybielającą pastę do zębówCodzienna rutyna pielęgnacyjna jest ważna, ale wybór odpowiedniej pasty również jest istotny. Wybieraj wybielające pasty do zębów, które doskonale usuwają powierzchniowe przebarwienia. Szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie, najlepiej z użyciem szczoteczki sonicznej.

Nie zapomnij również o zabiegach higienizacji w profesjonalnych gabinetach. Specjalista usunie nagromadzoną płytkę nazębną – prawidłowe czyszczenie zębów w domu i na fotelu dentystycznym pozwoli Ci zachować piękny uśmiech. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek dotyczących pielęgnacji zębów, odwiedź platformę zdrowia Gemini, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat.

W.Press, 07-03-2024, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe