PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zakupy w aptece internetowej – dla kogo?

W dobie powszechnego dostępu do internetu apteki online stanowią coraz większą konkurencję dla tradycyjnych punktów stacjonarnych. Dlaczego coraz chętniej kupujemy leki w sieci? Kto najczęściej korzysta z internetowej platformy sprzedaży? Sprawdzamy! więcej »

Gdy dopada nas infekcja - domowe sposoby na przeziębienie

Wiosna to tradycyjnie czas infekcji i przeziębień. Dokuczliwe katar i kaszel utrudniają nam życie i nie pozwalają w pełni cieszyć się pierwszymi ciepłymi dniami w roku. Jak domowymi sposobami radzić sobie z przeziębieniem? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? więcej »

Kamica nerkowa. Jak się objawia i jak ją skutecznie leczyć?

W większości przypadków kamienie nerkowe dają się skutecznie leczyć środkami przeciwbólowymi oraz dużą ilością płynów. Możemy też im zapobiegać stosując zbilansowaną dietę i wykluczając produkty, które szczególnie nam szkodzą. Jak objawia się kamica nerkowa i jakie są sposoby jej leczenia? więcej »

Aparaty ortodontyczne – rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu

Tylko nieliczne osoby mają naturalnie proste, równe i białe zęby. W niektórych przypadkach wada zgryzu dodaje uroku lub przynosi szczęście – jak mówią posiadacze diastemy. Często jednak wizualnie krzywe zęby oznaczają upośledzenie zgryzu i wymagają leczenia ortodontycznego po to, by uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych i czego można się spodziewać po konkretnym modelu? więcej »

Lek czy suplement diety? Jak wybrać najlepszy preparat magnezowy?

Zazwyczaj wchodzisz do apteki i co widzisz? Szpalery półek od lewej do prawej uginające się pod ciężarem produktów leczniczych. Wśród nich jest też sporo preparatów z magnezem. Jak więc wybrać ten najlepszy i jak odróżnić lek od suplementu diety? więcej »

Właściwy poziom witaminy D a słońce

Według badań na niedobory witaminy D w Polsce może cierpieć nawet 90-95 proc. populacji. Dzieje się tak dlatego, że warunki klimatyczne nie zapewniają odpowiedniej ilości słońca. W pochmurne dni, a przede wszystkim jesienią i zimą, proces podskórnej syntezy witaminy słońca jest prawie całkowicie zahamowany. więcej »

Jak zbudować karmnik dla ptaków?

Zima to szczególnie uciążliwy okres, potrafiący wszystkim dać się we znaki. Ptaki w tym czasie stają przed trudnymi zadaniami, jakimi jest zadbanie o schronienie oraz zdobycie pożywienia. Możemy im pomóc, dokarmiając je podczas tych miesięcy. Pamiętajmy, by robić to regularnie, gdyż przyzwyczajają się one do nas i chętnie wracają. Ich dotychczasowe pożywienie jest przykryte warstwą śniegu oraz schowane pod zamarzniętą ziemią, stwórzmy więc karmnik dla ptaków przed domem lub na balkonie. więcej »

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Wzrok jest bardzo ważnym i podstawowym zmysłem człowieka. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie utrudnia codzienne życie. Mimo że do okularów czy szkieł kontaktowych można przywyknąć, to laserowa korekcja oczu jest rozwiązaniem dla osób bardziej wymagających. Tym bardziej, że pozwala natychmiastowo pożegnać się z okularami. Jak wygląda taki zabieg? więcej »

Leczenie przepukliny – poradnik pacjenta

Przepuklina jest dość częstą dolegliwością, która częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. W leczeniu najważniejsze jest szybkie zdiagnozowanie choroby, dlatego każdy guzek lub wypukłość w okolicach pachwin i brzucha powinny zaalarmować każdego. Jak leczyć przepuklinę? więcej »

Technorattan Corfu - tworzywo imitujące technorattan

Szukając zestawów mebli ogrodowych Corfu często możemy spotkać się z określeniem technorattan Corfu albo meble ogrodowe z technorattanu Corfu, chociaż w rzeczywistości wykonane są one z tworzywa sztucznego, a nie plecionki technorattanowej, mimo tego, że wizualnie ją przypominają. Te plastikowe komplety tarasowe, balkonowe i ogrodowe cechuje stosunkowo niska cena, dobra jakość oraz dużą atrakcyjność wizualna. więcej »

Materace - jak przeciwdziałać odleżynom i zwyrodnieniom układu kostnego?

Materace ortopedyczne wykonywane są z uwzględnieniem najbardziej restrykcyjnych norm spośród wszystkich innych rodzajów materacy. Jest to zrozumiałe, ponieważ ich nadrzędnym zastosowaniem jest ochrona zdrowia użytkowników. Dlatego materace te muszą spełniać szereg pokładanych względem nich oczekiwań dotyczących parametrów technicznych oraz ergonomii użytkowania. űle dobrany materac, może przyczynić się do powstawania odleżyn oraz urazów stawów i kręgosłupa. więcej »

6 nawyków, które są jak leki wzmacniające organizm

Zmęczenie i osłabienie? Jeśli chcesz tryskać energią przez cały dzień, wprowadź w życie nasze wskazówki. Aby dobrze rozpocząć dzień, wstań jak tylko zadzwoni budzik. Uśmiechnij się i weź głęboki oddech. Nie trać czasu na ziewanie, przewracanie się z boku na bok czy zabawę telefonem. Im szybciej zaczniesz poranek, tym lepiej będziesz się czuć. Chcesz zyskać siłę na cały dzień? więcej »

Łóżko - podstawa zdrowego snu

Niezależnie od wieku zdarzają nam się problemy ze snem. Poza problemami wynikającymi ze zdrowia często jest to wina niewygodnego łóżka, nieodpowiedniej temperatury i zaciemnienia pokoju, odgłosy, które wybijają ze snu i wiele innych przyczyn. Dowiedz się jak zorganizować przestrzeń do snu, jakie łóżka i materace wybrać, jak przygotować pokój i czego w nim unikać. więcej »

Endoproteza stawu kolanowego

Wiele osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego otrzymuje wskazanie do poddania się operacji. W jej trakcie cały staw kolanowy albo tylko jego poszczególne elementy zostają wymienione na sztuczne. więcej »

Jak rozpoznać kandydozę?

Kandydoza to choroba skóry, błon śluzowych, paznokci a niekiedy (rzadko) - infekcja uogólniona. Jej przyczyną są grzyby z rodzaju Candida. Ciekawostką jest, że niektóre z gatunków Candida należą do flory bakteryjnej przewodu pokarmowego ludzi i zwierząt. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe