Jak dbać o żołądek i jelita?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Jak dbać o żołądek i jelita?

Jak dbać o żołądek i jelita?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 23-07-2018


 
Na nasze ogólne samopoczucie bardzo duży wpływ ma układ trawienia. Jeśli nie mamy problemów pokarmowych, to zazwyczaj czujemy się lekko, komfortowo, mamy dużo energii i dobrze śpimy. Kłopoty pojawiają się, jeśli trawienie nie przebiega prawidłowo, bo cierpimy na dolegliwości ze strony żołądka i jelit.

Warto poznać kilka sprawdzonych sposobów na zadbanie o żołądek i jelita. Poniżej przedstawiamy 4 proste metody, które warto stosować każdego dnia.

1. Regularne posiłki

Każdy z nas powinien jeść 4 - 5 posiłków dziennie. Porcje nie powinny mieć dużej objętości, aby niepotrzebnie nie rozciągać żołądka. Najlepiej, jeśli większość z nich jest bogata w błonnik, który usprawnia trawienie i sprawia, że człowiek czuje się lżej.

2. Siemię lniane na pomoc z zaparciami

Problemy trawienne objawiające się zaparciami można bardzo łatwo rozwiązać, stosując metody naturalne. Szczególnie osoby, u których zaparcia nawracają, powinny polegać na domowych sposobach i nie nadużywać środków na przeczyszczenie, które mogą zaburzyć naturalną perystaltykę jelit. Lepszym sposobem jest wypicie naparu z siemienia lnianego.

belly2473_640.jpg

3. Woda to podstawa!

Bardzo duże znaczenie dla pracy żołądka i jelit ma ilość wypijanej wody. Dorosły człowiek powinien przyjmować nawet 2 do 3 litrów dziennie. Powinna to być woda źródlana lub mineralna – niegazowana.

4. Codzienna porcja ruchu pomaga na trawienie

W utrzymaniu prawidłowego trawienia bardzo istotny jest też wysiłek fizyczny. Nie muszą to być forsujące ćwiczenia fizyczne. Wystarczy, że codziennie pójdziemy na spacer lub przez chwilę pojeździmy na rowerze.

Przestrzegając czterech powyższych zasad można bardzo łatwo poprawić swoje trawienie oraz usprawnić pracę żołądka, co w efekcie daje dobre samopoczucie, a w wielu przypadkach dodatkowo pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Mikrobiota - czy nasze zdrowie ma początek w jelitach?

Dbając o swój układ pokarmowy, warto zastanowić się, czym są mikrobiota? Więcej na tema przeczytasz w artykule: Mikrobiota - czy nasze zdrowie ma początek w jelitach?

W.Press, 23-07-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe