Suplementy diety na odchudzanie – sprawdzony sposób na wymarzoną sylwetkę
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Suplementy diety na odchudzanie – sprawdzony sposó…

Suplementy diety na odchudzanie – sprawdzony sposób na wymarzoną sylwetkę

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 02-08-2018

Fot. fotolia.com, 198923469 | Autor: pkanchana
 
Suplementy diety są środkami spożywczymi, których głównym celem jest uzupełnienie codziennej diety. To skoncentrowane źródło wielu składników mineralnych oraz i witamin, które wykazują efekt odżywczy lub też inny fizjologiczny. Najczęściej nabyć je można w formie niewielkich kapsułek, tabletek oraz płynów. Ich regularne zażywanie może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia, zmniejszenia ryzyka występowania cywilizacyjnych chorób oraz utraty zbędnych kilogramów.

Suplementacja określa deficytowe składniki pokarmowe takie jak witaminy, prowitaminy, aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe, jak również marko- oraz mikroelementy. Część suplementów zawiera regulatory metaboliczne, które przyczyniają się do spalania tłuszczów, zapobiegający tym samym powstawaniu otyłości oraz nadwagi. Przykładowo, ekstrakty z zielonej, czerwonej oraz białej herbaty cechują się działaniem antyoksydacyjnym, co oznacza, że neutralizują one działanie wolnych rodników, zmniejszając jednocześnie ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Skutecznie obniżają również poziom cholesterolu, chroniąc przed zawałem serca.

Co zawierają suplementy na odchudzanie?

Suplementy diety na odchudzanie wspomagają utratę zbędnych kilogramów i są jedną z najbardziej popularnych grup suplementów. Obecnie, na rynku nabyć można suplementy dedykowane różnym grupom wiekowym i mogą one zapobiegać odczuwaniu głody, pobudzać przemianę materii, zmniejszać łaknienie, jak również zmniejszać efekt jo-jo.

1fotolia_198923469.jpg
Fot. fotolia.com, 198923469 | Autor: pkanchana

W składzie tego typu preparatów znaleźć można przede wszystkim chitozan, kofeinę, L-karnitynę, jak również wyciągi z wielu różnych roślin. Przykładowo, wyciągi z zielonej kawy skutecznie zmniejszają wchłanianie tłuszczów, węglowodanów oraz cukrów, natomiast ekstrakt z herbaty czerwonej pobudzać będzie procesy trawienne. Co więcej, wyciąg z kory cynamonowca, który znaleźć można w wielu suplementach na odchudzanie, zawiera przeciwutleniacze oraz substancje stymulujące funkcjonowanie układu trawiennego.

Suplementy dla uzupełnienia codziennej diety

Suplementy na odchudzanie są coraz chętniej zażywane przez osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie codziennej diety, wspomagając jednocześnie redukcję tkanki tłuszczowej lub też przyspieszając jej spalanie. Oczywiście najlepsze efekty uzyskuje się w sytuacji, w której kuracja powiązana jest wraz z odpowiednim odżywianiem oraz fizyczną aktywnością. Warto również wiedzieć, że tego typu tabletki występują w kilku różnych rodzajach, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem działania, jak i składnikami.

Jaki rodzaj wybrać?

Ich wybór powinien być uzależniony od stanu fizycznego danej osoby, jak również jej oczekiwań. Pierwszą grupą suplementów na odchudzanie stanowią tabletki, których zadaniem jest hamowanie apetytu. W tym celu, do ich produkcji wykorzystuje się naturalne włókna roślinne, które dzięki działaniu wody, zaczynają pęcznieć, dając tym samym uczucie sytości. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się środki, których zdaniem jest ograniczanie wchłaniania tłuszczu. W tym celu wykorzystywane są specjalne substancje, które absorbują komórki tłuszczowe, a następnie wydalają je z organizmu. Trzecim rodzajem suplementów są te, które wytwarzają ciepło. Zawiera ono w swoim składzie specjalne związki przyspieszające przemianę materii oraz wzmacniające metabolizm.

Suplementy diety na odchudzanie nabyć można w wielu różnych odmianach, dlatego też każda osoba, która pragnie zrzucić kilka kilogramów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Należy tu podkreślić, że znaczna ich część charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Oczywiście zdarzają się na rynku specyfiki, które niewiele mają wspólnego ze skutecznym odchudzaniem, dlatego też warto nabywać je ze znanych oraz godnych zaufania źródeł. Znaczna część dostępnych tabletek, czy też kapsułek, została przebadana przez odpowiednie instytucje, a następnie dopuszczona do legalnego obrotu.

Wygodne stosowanie

Niewątpliwą zaletą takich preparatów jest duża wygoda podczas stosowania. Wystarczy bowiem połknąć je, a następnie popić odpowiednią ilością wody – bez konieczności często czasochłonnego przygotowywania napojów, czy też koktajlów. Dla wielu osób ogromnym plusem jest również to, że nie muszą oni umawiać się do lekarza, w celu otrzymania recepty – suplementy diety na odchudzanie można kupić bez jej posiadania. Należy jednak zwrócić uwagę na właściwe ich dawkowanie, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – zasięgnąć rady u sprawdzonego lekarza.

Należy jednak pamiętać, że podczas walki o idealną sylwetkę, równie ważna, jak zażywanie suplementów, jest także odpowiednia dieta oparta na zdrowych posiłkach, jak również wysiłek fizyczny. Suplementy są tylko jednym z wielu elementów, które składają się na uzyskanie trwałego efektu szczupłej sylwetki.


W.Press, 02-08-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe