Rękawice diagnostyczne nitrylowe: nowoczesność, bezpieczeństwo, komfort
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Rękawice diagnostyczne nitrylowe: nowoczesność, be…

Rękawice diagnostyczne nitrylowe: nowoczesność, bezpieczeństwo, komfort

POCZEKALNIA. Szepty

PPK

zdrowemiasto.pl | dodane 29-11-2018


 
Podstawowym orężem stosowanym w profilaktyce zakażeń szpitalnych są rękawice ochronne. W medycynie stosuje się je powszechnie. Rękawice ochronne na dłoniach personelu medycznego mają zabezpieczać przed przedostaniem się drobnoustrojów obie strony - pacjenta i lekarza. Można je dostrzec nie tylko na dłoniach chirurgów, ale również u pielęgniarek w ambulatorium, na dłoniach dentysty oraz ratowników medycznych. Zadaniem rękawic ochronnych jest odizolowanie dłoni, albowiem to dłonie uznane są za główne źródło transmisji patogenów. Istotnym wsparciem m.in. w profilaktyce zakażeń szpitalnych jest stosowanie odpowiednio dobranych nowoczesnych rękawic ochronnych.

Do produkcji medycznych rękawic ochronnych stosuje się materiały naturalne lub syntetyczne. Większość użytkowników doskonale zna i zalety, i wady tych materiałów. Wady wynikają m.in. z niebezpieczeństwa reakcji skórnych powodowanych możliwością kontaktu z substancjami chemicznymi zawartymi w samych rękawicach ochronnych. W zwykłych rękawicach diagnostycznych z lateksu substancje te są pozostałością procesu produkcji. Postęp technologiczny sprawia, że na rynku pojawiają się nowoczesne produkty, w których wady te i zagrożenia z nimi związane są wyeliminowane zupełnie lub maksymalnie zredukowane. Nowoczesne rękawice diagnostyczne są już bezpieczne i dla pacjenta, i dla użytkownika, i - co nie mniej ważne – dla środowiska. Przykładem nowoczesnych rękawic diagnostycznych są rękawice diagnostyczne nitrylowe.

nitrylowe1.jpg

O zaletach bez pudrowania

Rękawice ochronne muszą nie tylko stanowić skuteczną barierę zapobiegającą zakażeniom szpitalnym. Równie ważne jest, aby gwarantowały użytkownikowi optymalne czucie, wrażliwość dotykową a także doskonałe dopasowanie zapewniające pewny chwyt. Nie mniej ważne dla użytkownika jest także to, aby maksymalnie zmniejszały ryzyko wystąpienia na dłoniach alergii lub nie powodowały jej wcale. Czarne rękawice nitrylowe SemperGuard w pełni spełniają te oczekiwania. Rękawice nitrylowe pozbawione są protein lateksowych, akceleratorów i nie zawierają chloru - dzięki czemu nie podrażniają skóry będąc dla niej obojętnymi. Rękawice nitrylowe firmy Sempermed są niesterylnymi, jednorazowymi, bezpudrowymi rękawicami diagnostycznymi, do produkcji których stosuje się bezpieczniejszy i wytrzymalszy niż lateks - kauczuk butadienowo-nitrylowy (NBR).

nitrylowe2.jpg

Nitryl to syntetyczny kauczuk. Cechuje go większa elastyczność przy zachowaniu znacznie większej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne niż lateksu. Rękawice nitrylowe lepiej przylegają, lepiej dopasowując się do kształtu i wielkości dłoni. Zawarty w rękawicach aloes, witamina E i serycyna – mają wpływ (odpowiednio) na zmniejszoną potliwość dłoni, poprawiają pielęgnację podczas wielogodzinnej pracy, wykazują cechy bakteriobójcze (serycyna – proteina jedwabiu). Wszystko to sprawia, że praca dłońmi chronionymi rękawicami nitrylowymi z aloesem jest nie tylko bezpieczna, ale bardzo wygodna, mniej męcząca i dokładniejsza.

Rękawice diagnostyczne nitrylowe

Nitryl jako kauczuk syntetyczny jest produktem chemicznym, spełniającym jednak wymogi produktu przyjaznego dla środowiska.Zalety rękawic diagnostycznych nitrylowych potwierdzono licznymi badaniami. Nowoczesne rękawice ochronne stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie sterylności i czystości. Rękawiczki nitrylowe przechowywać należy w warunkach zapewniających niską temperaturę, w miejscu suchym, odizolowanym od bezpośredniego światła słonecznego.

PPK, 29-11-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe