PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Jak flawonoidy wpływają na nasze zdrowie?

Żyjemy bardzo intensywnie, ciągle gdzieś się spieszymy – po prostu żyjemy w biegu. Do tego stres, zła dieta, używki, siedzący tryb życia i niestety dopadają nas mniej lub bardziej poważne dolegliwości. Dlatego też coraz częściej doceniamy korzystny wpływ, jaki mają na nasze zdrowie naturalne związki roślinne. Szukamy substancji, które wspierałyby organizm w walce z czynnikami zagrażającymi zdrowiu. Obecnie do najlepiej poznanych tego typu substancji zalicza się flawonoidy, należące do grupy polifenoli. więcej »

Jak się nie przeziębić? Siedem prostych wskazówek.

Przeziębienie, kaszel, katar - najczęstsze dolegliwości dopadające wielu z nas w okresie zimy. Większość już od końca lata myśli o tym, co zrobić, aby w nadchodzącym tzw. sezonie "grypowym" nie narazić organizmu na tego rodzaju infekcje. Nie lubimy chorować. Nie mamy na to czasu. Poniżej kilka wskazówek, jak nie dopuścić do przeziębienia. więcej »

Czy wiesz, co zawierają stosowane miejscowo preparaty na katar?

Nos to narząd węchu i oczywiście atrybut urody, przede wszystkim jednak pierwsza zapora chroniąca nas przed wirusami oraz zanieczyszczeniami zewnętrznymi. Któż z nas nie zmaga się kilka razy w roku z nieżytem nosa. Zatkane zatoki, katar, z reguły na początku wodnisty i męczący, następnie gęsty i trudny do zlikwidowania. Łapiemy się wówczas wszelkich możliwych sposobów, aby pozbyć się tej uciążliwości. Poczynając od sposobów babci (aromatyczne inhalacje), kończąc na przypadkowych środkach farmakologicznych wywołujących czasem opłakane skutki (zniszczona śluzówka nosa, nawracające zapalenie zatok). więcej »

Czy katar powstrzyma biegacza?

Nie potrafisz żyć bez biegania? Biegasz w upale, deszczu i na mrozie? Jesteś prawdziwym pasjonatem. Gratulujemy! Ale czy biegasz z katarem? więcej »

Jak przyjemnie latać samolotem?

Komu podróż samolotem kojarzy się ze zdrętwiałym karkiem, spuchniętymi stopami, ściągniętą cerą, piekącymi oczami i wysuszonym nosem? Na pewno tym wszystkim, którzy muszą korzystać z tego środka transportu i często odbywają kilku- lub kilkunastogodzinne loty. Są jednak sposoby, aby ten czas nie był katorgą. O swoich sposobach na komfortowe latanie opowiadają stewardessy z wieloletnim doświadczeniem. więcej »

Bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to coraz bardziej popularna metoda korekcji wad wzroku wykorzystywana przez pacjentów w różnym wieku. Jednakże w świadomości społecznej nagromadziło się sporo wątpliwości związanych z tym alternatywnym do tradycyjnych okularów sposobem korekcji wad wzroku. Jak zatem bezpiecznie używać soczewek kontaktowych? więcej »

Implanty zębowe – kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Z niepełnym uzębieniem można normalnie funkcjonować, ale bez wątpienia komfort życia jest w takiej sytuacji o wiele niższy. Sposobów na ukrycie ubytku stanie uzębienia jest kilka, ale to implant wydaje się tutaj najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? więcej »

Samoleczenie kręgosłupa – na którą metodę warto się zdecydować?

Bóle pleców są jedną z najczęściej nękających nasze społeczeństwo dolegliwości. Stres, wysokie tempo życia, a także utrwalana od najmłodszych lat nieprawidłowa postawa ciała niekorzystnie oddziałują na kręgosłup, co objawia się częstymi dolegliwościami bólowymi. Czy w dzisiejszych czasach istnieją sposoby na skuteczne wyeliminowanie uporczywych objawów z życia codziennego? więcej »

Sezon na katar

W okresie jesiennym i wiosennym zakażenia górnych dróg oddechowych są częstą przyczyną chorób. Najczęstsze postaci tych infekcji to katar, kaszel i ból gardła. Niejednokrotnie przyczyną kaszlu nie jest zapalenie oskrzeli czy płuc, ale spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina z nosa. Dolegliwościom tym towarzyszy podwyższona ciepłota ciała i ogólne złe samopoczucie. więcej »

Nos i przepona – stworzone do zdrowego oddychania

Wszyscy oddychamy, ale rzadko zastanawiamy się, jak wpływa na nas sposób oddychania. Prawidłowy oddech może poprawić samopoczucie, stan zdrowia i uchronić nas przed infekcjami. Szczególną rolę w oddychaniu pełni nos – genialnie skonstruowany i wspaniale wyposażony przedsionek do dróg oddechowych. Następnie powietrze pokonuje drogę przez krtań i tchawicę do oskrzeli, aby na końcu dotrzeć do płuc. U ich podstawy znajduje się z kolei przepona – mięsień, dzięki któremu oddychamy. Jak więc zdrowo oddychać w pełni wykorzystując tak przemyślą aparaturę? więcej »

Kaszel suchy czy mokry? Jak leczyć jeśli nie wiemy jaki mamy kaszel?

Gdy szukamy informacji o metodach radzenia sobie z kaszlem, bardzo często natrafiamy na informację, że forma leczenia powinna być uzależniona bezpośrednio od tego, z jakim jego typem kaszlu mamy do czynienia. Inaczej bowiem objawia się kaszel suchy, a inaczej – kaszel mokry. Czasem jednak nie potrafimy ich rozróżnić. Co wtedy? więcej »

8 porad jak dbać o soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe stykają się bezpośrednio z Twoim okiem, dlatego tak ważne jest, żebyś odpowiednio o nie dbał. Przestrzeganie kilku prostych zasad uchroni Twoje oczy przed podrażnieniami, zapaleniami i zakażeniami bakteryjnymi. Zakładanie soczewek kontaktowych tylko pozornie wymaga od nas dużo wprawy. Po krótkim treningu u okulisty czas ich zakładania i zdejmowania zmniejsza się do kilkudziesięciu sekund, a nasz wzrok szybko przyzwyczai się do soczewek noszonych zamiast okularów. więcej »

Niebezpieczeństwo czai się w żyłach

Zawał serca albo udar mózgu - to z nimi kojarzy się na ogół nagła śmierć. Tymczasem równie realne niebezpieczeństwo może czaić się w żyłach. Zakrzepica jest chorobą podstępną, często nazywaną cichym zabójcą. Jest w stanie rozwijać się, nie dając żadnych objawów, i spowodować śmierć w ciągu kilku sekund. Może zaatakować każdego, jednak w większości jej ofiarami padają kobiety oraz osoby po pięćdziesiątce. więcej »

Jak poradzić sobie ze starzeniem się rodzica?

We wczesnych latach emerytury rodzice bez większego trudu znajdują swoje miejsce w rodzinie. Zazwyczaj opiekują się wnukami, opowiadają im o dawnych czasach i pieką dla nich ciasta. Gorzej, gdy przychodzi czas, kiedy pamięć i zdrowie zaczynają szwankować. A wraz z wiekiem w sposób nieunikniony pojawia się niedołężność. Jak sobie z tym radzić? więcej »

Uciążliwa alergia na roztocze

Alergia na powszechnie występujące roztocze kurzu domowego, potocznie nazywana uczuleniem na kurz, uznawana jest za chorobę cywilizacyjną, która - według ogólnodostępnych źródeł - dotyka nawet 6 mln Polaków. Choroba często spotykana jest również u dzieci. Osoby uczulone cierpią przez cały rok, jednak nasilenie objawów związane jest okresem grzewczym w mieszkaniach, kiedy to znacznie rzadziej otwieramy okna, aby przewietrzyć mieszkanie a szczelnie zamknięte stwarzają dogodne warunki do rozwoju tych niebezpiecznych pasożytów. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe