PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Sezon na przeziębienia

Czasem słońce, czasem deszcz – tym razem nie chodzi o tytuł filmu, ale o jesienną pogodę. Coraz częściej tak właśnie wygląda aura za oknem. Jeśli do tego dodamy duże wahania temperatury w ciągu dnia, możemy uznać sezon na przeziębienia za rozpoczęty. Jak zadbać o siebie, by uniknąć kataru i innych równie nieprzyjemnych dolegliwości? więcej »

Już prawie jesień - pora na szczepienie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, co roku na świecie na grypę choruje od około 330 do 1 575 mln ludzi. Jesień jest szczególnym okresem w roku, w którym występują warunki sprzyjające rozwojowi tej choroby, dlatego warto już teraz zdecydować czy będziemy stosować szczepionki. Grypa charakteryzuje się bólami głowy i gardła, gorączką, bólami mięśni i stawów, osłabieniem organizmu, przewlekłym, suchym i męczącym kaszlem, dlatego często mylona jest ze zwykłym przeziębieniem. więcej »

Poznaj moc cudownych owoców z Amazonii

Cudowny owoc? Brazylijska żyła złota? Cud odżywczy? Wydaje się niemożliwe, a jednak to prawda. Tak dzisiaj mówi się o jagodzie Açai [czyt. ASAI]. Cudowny owoc z lasów północnej Amazonii, rośnie w dżungli na palmach brazylijskich osiągających wysokość nawet do 25 m. Jagoda Açai ma rozmiar od 1,25 do 1,5 cm. Wyglądem przypomina zwykłą borówkę leśną, ma ciemnopurpurowy kolor i lekki posmak czekolady. więcej »

Powrót upałów! Co jeść, co pić, jak postępować w takie dni

W upalne dni jedzmy lekkostrawne posiłki, pijmy dużo wody i unikajmy alkoholu. Nie żałujmy czasu, żeby przed jazdą przewietrzyć samochód i starajmy się częściej odpoczywać - radzą eksperci. Zakupy najlepiej wtedy robić wcześnie rano lub wieczorem. Osoby pracujące na zewnątrz powinny się regularnie chłodzić, robić częste przerwy w pracy i unikać zbędnego wysiłku. więcej »

Chcesz pomóc środowisku? Rzuć palenie!

Palenie warto rzucić nie tylko ze względu na własne zdrowie, ale także ze względu na wpływ jaki przemysł tytoniowy wywiera na środowisko. Co roku 600 milionów drzew jest ścinanych po to, aby zapewnić paliwo potrzebne do suszenia liści tytoniu. Na jedno drzewo przypada około 300 papierosów, a zatem palacz wypalający paczkę papierosów dziennie może przyjąć, że co 15 dni za sprawą jego nałogu powalane jest jedno drzewo. więcej »

Wszystkie kolory lata na talerzu

Słoneczny zastrzyk witaminy D, temperatura powyżej 20 stopni, dzień który trwa 16 godzin. Wszystko to sprawia, że lato zmienia nas w tryskających energią optymistów. Mamy nie tylko więcej zapału do wykonywania codziennych obowiązków, ale również odważniej podejmujemy decyzje, na które nie byłoby nas stać w innych miesiącach. więcej »

Kilka rad na upalne dni

W upalne dni pijmy wodę i unikajmy alkoholu, zakupy róbmy rano lub wieczorem a samochód schładzajmy przed jazdą - radzą eksperci. Za to kleszczy możemy obawiać się mniej niż zwykle. One również nie lubią upałów i unikają nasłonecznionych miejsc. więcej »

W bikini bez niespodzianek

Podczas jesienno-zimowych miesięcy masa naszego ciała wzrasta często nawet o kilka kilogramów. Fałdki i brzuszek to niechciane pamiątki z tamtego okresu, których z pewnością nie chcemy zabierać ze sobą na wakacje. Dzięki kilku prostym zasadom możemy ułatwić sobie pierwszą w tym roku przymiarkę ulubionego bikini. więcej »

Miej oko na dietę na oko

Jesień i zima to nie tylko długie wieczory i chłodne dni, to również czas kiedy na straganach nie ma już tylu kolorowych, świeżych warzyw i owoców. Nasz organizm jednak wciąż potrzebuje witamin. Szczególnie nasze oczy, które jesienią i zimą są narażone na mróz, wiatr, odbijające się od śniegu ostre słońce, potrzebują właściwej diety. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe