PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Rodzaje stomii - w jakich przypadkach pacjent wymaga zabiegu?

Nowotwór jelita grubego, choroba zapalna, polipy jelita grubego czy choroba Leśniowskiego-Crohna mogą mieć swoje konsekwencje w postaci wykonania zabiegu chirurgicznego zwanego stomią. Stomia polega na połączeniu części jelita z powierzchnią ciała, gdy lekarz wycina zaatakowany chorobą fragment jelita i tworzy nową drogę wypróżniania się poprzez otwór w ścianie brzucha. więcej »

Przyjemne leczenie nieprzyjemnych hemoroidów

Wstyd jest głównym powodem, dla którego nie diagnozujemy u specjalisty dolegliwości związanych z hemoroidami, a wystarczy nawet jedna wizyta i zabieg trwający 10 minut, żeby w prosty sposób pozbyć się schorzenia raz na zawsze. więcej »

Szczepienie przeciw grypie sezonowej u chorych na cukrzycę

Grypa to poważna choroba zakaźna, której przebieg może być łagodny, jednakże istnieje spore ryzyko wystąpienia groźnych powikłań, które stanowią już istotny problem kliniczny. Jako profilaktykę powikłań stosuje się szczepienia ochronne, którymi objęci są w szczególności pacjenci z tzw. grup ryzyka. Należą tu m.in. chorzy na cukrzycę. Najczęstszymi powikłaniami grypy są wtórne infekcje bakteryjne (np. zapalenie płuc, zapalenie zatok, oskrzeli) oraz pogorszenie przebiegu choroby podstawowej, w tym wypadku cukrzycy. więcej »

Jak wygrać z bólem?

Ból należy do nieprzyjemnych odczuć, zarówno zmysłowych jak i emocjonalnych. Odczuwanie bólu umożliwia nam jednak reagowanie na niebezpieczne sytuacje. To dzięki niemu wiemy kiedy cofnąć dłoń, gdy znajdzie się za blisko źródła ciepła, unikając w ten sposób oparzenia. Ból informuje nas również o nieprawidłowościach wewnątrz naszego organizmu – towarzyszy on rożnego rodzaju zapaleniom i uszkodzeniom. Intensywne i długotrwałe odczuwanie bólu wpływa... więcej »

Alergia na pleśnie - jak rozpoznać, jak leczyć?

W naszym otoczeniu alergików nie brakuje. Chyba każdy z nas ma w znajomych kogoś, kto podczas pylenia roślin nie rozstaje się z chusteczkami, gdyż ciągle kicha i łzawią mu oczy. To uciążliwa dolegliwość, lecz można ją leczyć. Sytuacja się pogarsza, gdy nie mamy świadomości, że... więcej »

Walka z grzybicą pachwinową

Skóra wokół okolic intymnych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie różnorodnych czynników. Podwyższona temperatura ciała, wysoka wilgotność w zagłębieniach i fałdach skóry, pot wydzielany w pachwinach czy zbyt obcisła bielizna sprawiają, że każdego dnia narządy intymne... więcej »

Gdy twoje oczy szczypią…

Portugalski pisarz Jose Saramago powiedział kiedyś, że każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy. Co jednak dzieje się wtedy, gdy oczy odmawiają nam posłuszeństwa i nie pozwalają komfortowo obserwować świata? Niestety, oczy wielu z nas - w określonych sytuacjach - zaczynają piec, łzawić, ulegają podrażnieniom... więcej »

Kilka sposobów na przeziębienie

Najczęściej na początku pojawia się katar. Później dochodzi kaszel, ból głowy i gardła, uczucie ogólnego rozbicia oraz podwyższona temperatura ciała. W skutecznej walce z przeziębieniem, oprócz leków dostępnych bez recepty bądź tych przepisanych przez lekarza, mogą nam pomóc również naturalne (tzw. babcine) sposoby, o których często zapominamy. więcej »

Endoproteza stawu biodrowego szansą na normalne życie

Alloplastyka stawu biodrowego należy do najczęściej wykonywanych zabiegów ortopedycznych. Wraz ze starzeniem się organizmu pojawiają się dolegliwości stawów biodrowych. Związane jest to m.in.: ze starzeniem się tkanki chrzęstnej, niewłaściwym trybem życia, uwarunkowaniami genetycznymi... więcej »

Inkontynencja – wstydliwy problem, który spotyka nie tylko kobiety

Choć częściej chorują kobiety, nietrzymanie moczu dotyka również mężczyzn. Niestety najczęściej wstydzą się oni tej dolegliwości i ignorują objawy, dopóki schorzenie nie nasili się do tego stopnia, że ukrywanie problemu stanie się niemożliwe. więcej »

Atopowe zapalenie skóry u dorosłych

Atopowe zapalenie skóry występuje głównie u niemowląt do 5 roku życia. Po tym okresie choroba często pozostaje jedynie niemiłym wspomnieniem. Istnieje jednak grupa osób, którym atopowe zapalenie skóry towarzyszy również w wieku dorosłym. Jak można załagodzić jego objawy? więcej »

Nie daj się chorobie wrzodowej!

Stres, błędy dietetyczne czy działalność bakterii w naszym przewodzie pokarmowym? Dyskusje na temat tego, co jest głównym powodem rozwoju choroby wrzodowej, trwają od lat. Dla pacjentów ważniejsze jest jednak nie tyle ustalenie przyczyny ich problemu, co zaoferowanie najlepszej metody pokonania uciążliwych dolegliwości. więcej »

Prawidłowy poziom cholesterolu, czyli jaki?

Siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Jeżeli dodać do tego spożywanie tłustych czy słodkich potraw, to mogą pojawić się kłopoty z cholesterolem. Jakie jest rekomendowane stężenie cholesterolu we krwi? Kiedy przeprowadzić badania? więcej »

Soczewki czy okulary?

Gorsza jakość widzenia znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie ma więc chyba takiej osoby, która kompletnie bagatelizowałaby problemy ze wzrokiem. Wszyscy wybierają albo okulary, albo soczewki kontaktowe. Które rozwiązanie jest lepszym wyborem? Które ma więcej zalet? więcej »

Jak obliczyć ryzyko chorób serca?

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, iż z powodu zawału serca każdego dnia umiera w Polsce około 100 osób, a ogółem choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią przyczynę niemal 500 zgonów każdego dnia oraz połowy zgonów w Polsce. Można temu zapobiec, odpowiednio wcześnie obliczając ryzyko zachorowania każdego pacjenta. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe