PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Anemia - leczenie i dieta dla anemika

Leczenie anemii opiera się przede wszystkim na doborze zbilansowanej diety, bogatej w produkty pochodzenia zwierzęcego. Dieta dla anemika powinna zawierać również warzywa i owoce, które są źródłem witaminy C, zwiększającej przyswajalność żelaza zawartego w mięsie. więcej »

Zdrowe bieganie? Tylko z odpowiednimi butami!

Ostatnimi czasy można zaobserwować prawdziwy „boom” na zdrowy i aktywny tryb życia. Coraz więcej ludzi decyduje się żyć bardziej świadomie i co za tym idzie – decydują się oni na wprowadzenie zbilansowanej diety oraz regularne uprawianie sportów. Jednym z nich jest bieganie. Jednak, aby sport ten przynosił wyłącznie same korzyści dla naszego zdrowia, warto już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie buty do biegania. więcej »

Jakie produkty medycyny chińskiej warto wypróbować?

Tradycyjna medycyna chińska ma bardzo długą historię, a dzięki skuteczności znalazła zwolenników na całym świecie. Jeżeli zaliczasz się do nich, poznaj produkty, które pomogą Ci cieszyć się dobrym zdrowiem. więcej »

Usuwanie zaćmy i okres rekonwalescencji po zabiegu

Dane Światowej Organizacji Zdrowia WHO są zatrważające – zaćma jest obecnie najpowszechniejszą przyczyną utraty wzroku, a cierpi na nią ponad 20 milionów osób po 60. roku życia. Choć wszystkie przyczyny jej powstawania nie są jeszcze znane, poziom rozwoju medycyny pozwala dziś na szybkie i właściwie bezbolesne usunięcie problemu mętnienia soczewki wewnątrzgałkowej. więcej »

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w domu

W domu osoby niepełnosprawnej warto zamontować drzwi szersze niż 90 cm i zrezygnować z progów. Jeśli musi ona korzystać ze schodów, przydatny będzie schodołaz. W łazience przyda się podnośnik wannowy, a w kuchni – wysuwana deska kuchenna. więcej »

Groźne powikłania pogrypowe

Grypa to choroba, do której wszyscy są przyzwyczajeni. Pojawia się co roku – w okresie jesieni i zimy lekarze biją na alarm, by się przed nią bronić. Osoby będące w grupie, której grypa może szczególnie zaszkodzić, rzeczywiście starają się to robić, ale niektórzy podchodzą do tej choroby dość błaho. Zapewne wynika to z małej wiedzy na temat tego, czym grozi nieleczona grypa, warto więc dowiedzieć się, jak groźne mogą być jej skutki, by właściwie się przed nimi chronić. więcej »

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Zima się już rozpoczęła, więc i sezon grzewczy w pełni. W takich okolicznościach niezbędny staje się oczyszczacz powietrza do pomieszczeń. Czy wiesz jaki wybrać? Czym różnią się od siebie urządzenia do oczyszczania powietrza? więcej »

Infekcja górnych dróg oddechowych - objawy

Infekcja wirusowa i bakteryjna różnią się objawami takimi jak gorączka i kaszel. Wspólne dla obu tych przyczyn są ból głowy oraz mięśni. Zakażenie wirusowe można wyleczyć domowymi sposobami, natomiast infekcję bakteryjną – przy pomocy antybiotyków. więcej »

Chcesz wyleczyć otyłość? Poznaj bariatrię!

Walka z otyłością nie jest prosta. W obecnych czasach mamy bardzo łatwy dostęp do niezdrowego jedzenia, które możemy zakupić w niemal każdym sklepie. Dodatkowo niechętnie zażywamy aktywności fizycznej – zdecydowanie częściej zamiast tego wybieramy odpoczynek np. przed telewizorem. Pracujemy bardzo często w siedzącym trybie, co jeszcze bardziej utrudnia nam zachowanie szczupłej i zdrowej sylwetki. więcej »

Badania profilaktyczne – dlaczego powinniśmy o nich pamiętać

Każdego roku pamiętamy o tym, żeby zrobić przegląd samochodu. Nie zapominamy też o sezonowej wymianie opon. Dlaczego w takim razie nie jest dla nas ważne sprawdzenie, czy z naszym zdrowiem wszystko jest w porządku? Nie robimy morfologii, nie mierzymy ciśnienia, nie wykonujemy podstawowych badań. Czy naprawdę jest to mniej ważne niż stan naszego auta? więcej »

Przyczyny i leczenie atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry to niezwykle uciążliwa przypadłość, która w największym stopniu dotyka dzieci i osoby młode. Powoduje ona nadmierne wysychanie skóry, a jej leczenie pozostaje na chwilę obecną wyłącznie objawowe. więcej »

Jak zakładać soczewki - o czym pamiętać?

Dla zachowania zdrowych oczu bardzo ważna jest higiena, dlatego przed każdym zdejmowaniem i zakładaniem soczewek należy dokładnie umyć i osuszyć ręce. Aplikacja szkieł kontaktowych jest całkowicie bezbolesna, a przy odrobinie wprawy, zajmuje krótką chwilę. więcej »

Etapy rozwoju choroby Alzheimera

Choroba Alzheimera obejmuje 3 fazy, w skład których wchodzi 7 etapów. Rozpoczyna je brak widocznych objawów, po którym pojawiają się kłopoty z pamięcią i koncentracją. Z biegiem czasu kontakt z chorym jest coraz gorszy, a jego zachowanie – nieprzewidywalne. więcej »

FitLabs – nietypowa firma

Jak na polskie warunki FitLabs to wciąż firma nietypowa. Nietypowość FitLabs wynika z nowoczesnego podejścia do spraw własnych jak i otaczającego świata. FitLabs opiera swoje działanie na zespołowych badaniach i zespołowym rozwoju. Filozofię tę określa skrót R&D, od angielskich słów research and development. Strategia pracy badawczo-rozwojowej jest najlepszym gwarantem postępu dla firmy oraz całego świata. Wybrana ścieżka rozwoju poprzez stałe badania nie należy jednak do łatwych. FitLabs oferuje produkty dla sportowców i robi to w sposób, którego zazdroszczą jej podobne podmioty na całym świecie. więcej »

Mrożona herbata na upalne dni - sprawdź ciekawe inspiracje

W lecie odczuwamy o wiele większe pragnienie niż w innych miesiącach w roku. Dodatkowo o wiele szybciej tracimy z organizmu wodę, która jest niezbędna do zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu podczas upalnych dni. Ale co zrobić, jeśli zwykła woda przestaje nam już smakować? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe