PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Zakrzepica żylna - jakie są objawy, których nie widać?

Zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych jest chorobą, która rocznie dotyka 57 tysięcy Polaków. To dużo, ponieważ zakrzepica, która pojawiła się raz, na pewno powróci. Czasem zdarza się, że objawy zakrzepicy mogą być zupełnie niewidoczne na nogach i dopiero ból czy nawet zatorowość płucna są pierwszym znakiem jej obecności. Jak rozpoznać niewidoczne objawy zakrzepicy i jak zapobiegać jej rozwojowi? więcej »

Siłownia na każdą pogodę

Trekking, bieganie i jazda na rowerze to doskonałe metody utrzymania dobrej formy. Sporty te mogą wiązać się jednak z pewną niedogodnością – zdarza się, że pogoda uniemożliwi tego typu aktywność. Możesz jednak ten problem ominąć. więcej »

Katar – czy można pokonać go szybko i skutecznie?

Leczony trwa tydzień, nieleczony 7 dni – taka opinia na temat kataru wciąż jest powszechna. Czy z zapchanym nosem faktycznie trzeba męczyć się aż tak długo? więcej »

Ile kosztuje prywatna opieka medyczna?

Czy przeciętnie zarabiająca osoba może pozwolić sobie na komfort, jaki niesie za sobą prywatny pakiet medyczny? Zasadniczo tak, ponieważ wiele firm oferujących prywatną opiekę zdrowotną jest w stanie zaproponować klientom najtańszy pakiet w niskiej cenie - kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Co wchodzi w jego zakres i ile trzeba zapłacić za najbardziej rozbudowaną ofertę opieki zdrowotnej? więcej »

Leki na alergię: czy znasz wszystkie sposoby walki z uczuleniem?

Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Wydłuża się też lista alergenów, czyli substancji, które nas uczulają. Czy wiesz, czym naprawdę jest alergia i jak sobie z nią radzić? więcej »

Niedobór witamin w organizmie - jakie są jego skutki?

Hipowitaminoza, czyli brak odpowiedniej ilości witamin w organizmie objawia się ogólnym osłabieniem organizmu. Pojawia się zmęczenie, senność oraz apatia. Niedobór witamin spowodowany jest najczęściej niezdrowym stylem życia, dietą ubogą w warzywa i witaminy, jak również różnego typu schorzeniami, które powodują upośledzenie wchłaniania składników odżywczych. Także niektóre leki, szczególnie antybiotyk, mogą przyczynić się do powstania trudności z ich przyswajaniem. Problem ten najczęściej pojawia się jesienią, gdy w codziennym menu brak odpowiedniej ilości naturalnych witamin. więcej »

Zapalenie zatok – jak sobie z nim radzić?

Objawy takie jak zapchany nos, ból głowy lub drapanie w gardle zazwyczaj kojarzy się z przeziębieniem albo niegroźną infekcją. Jednak często zamiast zwykłego przeziębienia może nam się przydarzyć zapalenie zatok. Może to nastąpić w okresie jesienno-zimowym, ale też i latem, kiedy jesteśmy poddawani ciągłej zmianie temperatur ze względu na panujące upały i klimatyzację. więcej »

Przeziębienie a grypa - różnice, objawy i sposoby leczenia

Kaszel, katar, gorączka, kiepskie samopoczucie. Brzmi znajomo, nieprawdaż? Przeziębienia znamy przecież z autopsji. Odporni szczęściarze chorują raz na rok, a nawet rzadziej, statystyczny pacjent - 2-3 razy do roku. Większość tego typu infekcji udaje się wyleczyć w ciągu tygodnia, o ile zastosujemy skuteczne sposoby, odpowiednie leki i nie „przechodzimy” choroby. Problem pojawia się, kiedy nie jest zwykłe przeziębienie a grypa, która stanowi zdecydowanie poważniejsze wyzwanie i zagrożenie dla organizmu. więcej »

Pierwsze objawy letniej grypy: tych symptomów nie można lekceważyć!

Udało się zamknąć operacyjnie powłoki brzuszne u chłopca, który z powodu zatrucia grzybami, przeszedł przeszczep wątroby. Stan Tomka jest dobry - poinformowali lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Międzylesiu na wtorkowej konferencji prasowej. więcej »

Stawy kolanowe: jak skutecznie chronić je przed bólem?

Przeciążane każdego dnia i zaniedbywane mogą z czasem stać się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. O tym, jak ważne są sprawne stawy kolanowe, wielu z nas przekonuje się dopiero w chwili, gdy silny ból zaczyna nam utrudniać życie. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? więcej »

Choroby żołądka - wrzód postępu

Rozwój cywilizacji, poza całym ciągiem korzyści, niesie ze sobą także sporo zagrożeń i problemów. Jednym z efektów ubocznych rozwoju człowieka i jego pozycji w świecie są globalnie szerzące się choroby, których występowanie i zaawansowanie jest ściśle związane z poziomem rozwoju danego społeczeństwa. Trudno jednak konkretnie zaklasyfikować daną dolegliwość do rejestru chorób cywilizacyjnych. W tym zestawieniu na pewno znaleźć można choroby układu pokarmowego człowieka, tj.: choroby żołądka, wrzody żołądka. więcej »

Suplement diety. Naturalna witamina K2 w postaci MK-7

Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach... więcej »

Liposukcja Body Jet - na czym polega zabieg?

Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na brzuchu, udach czy pośladkach jest dla wielu osób powodem kompleksów. Jedna z najpopularniejszych metod redukcji tłuszczu z organizmu to liposukcja, czyli jego odsysanie. Stosunkową nowością z zakresu chirurgii plastycznej jest liposukcja Body Jet, polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy strumienia roztworu wodnego. więcej »

Wpływ choroby nowotworowej na płodność

Większość stosowanych obecnie terapii onkologicznych obniża płodność i może nawet doprowadzić do bezpłodności. Nie oznacza to jednak, że osoby po chemioterapii i radioterapii nie będą mogły posiadać własnych dzieci. Istnieją metody zachowania płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. więcej »

Leczenie grypy jelitowej - jak to skutecznie zrobić?

I choć z prawdziwą grypą ta atakująca jelita ma niewiele wspólnego, potrafi być równie uciążliwa. Oto kilka sposobów na szybkie pozbycie się problemu z wirusowym zakażeniem układu pokarmowego (potocznie zwanego grypą żołądkową lub jelitówką)... więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe