PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Czy katar powstrzyma biegacza?

Nie potrafisz żyć bez biegania? Biegasz w upale, deszczu i na mrozie? Jesteś prawdziwym pasjonatem. Gratulujemy! Ale czy biegasz z katarem? więcej »

Jak przyjemnie latać samolotem?

Komu podróż samolotem kojarzy się ze zdrętwiałym karkiem, spuchniętymi stopami, ściągniętą cerą, piekącymi oczami i wysuszonym nosem? Na pewno tym wszystkim, którzy muszą korzystać z tego środka transportu i często odbywają kilku- lub kilkunastogodzinne loty. Są jednak sposoby, aby ten czas nie był katorgą. O swoich sposobach na komfortowe latanie opowiadają stewardessy z wieloletnim doświadczeniem. więcej »

Bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to coraz bardziej popularna metoda korekcji wad wzroku wykorzystywana przez pacjentów w różnym wieku. Jednakże w świadomości społecznej nagromadziło się sporo wątpliwości związanych z tym alternatywnym do tradycyjnych okularów sposobem korekcji wad wzroku. Jak zatem bezpiecznie używać soczewek kontaktowych? więcej »

Implanty zębowe – kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Z niepełnym uzębieniem można normalnie funkcjonować, ale bez wątpienia komfort życia jest w takiej sytuacji o wiele niższy. Sposobów na ukrycie ubytku stanie uzębienia jest kilka, ale to implant wydaje się tutaj najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? więcej »

Samoleczenie kręgosłupa – na którą metodę warto się zdecydować?

Bóle pleców są jedną z najczęściej nękających nasze społeczeństwo dolegliwości. Stres, wysokie tempo życia, a także utrwalana od najmłodszych lat nieprawidłowa postawa ciała niekorzystnie oddziałują na kręgosłup, co objawia się częstymi dolegliwościami bólowymi. Czy w dzisiejszych czasach istnieją sposoby na skuteczne wyeliminowanie uporczywych objawów z życia codziennego? więcej »

Sezon na katar

W okresie jesiennym i wiosennym zakażenia górnych dróg oddechowych są częstą przyczyną chorób. Najczęstsze postaci tych infekcji to katar, kaszel i ból gardła. Niejednokrotnie przyczyną kaszlu nie jest zapalenie oskrzeli czy płuc, ale spływająca po tylnej ścianie gardła wydzielina z nosa. Dolegliwościom tym towarzyszy podwyższona ciepłota ciała i ogólne złe samopoczucie. więcej »

Nos i przepona – stworzone do zdrowego oddychania

Wszyscy oddychamy, ale rzadko zastanawiamy się, jak wpływa na nas sposób oddychania. Prawidłowy oddech może poprawić samopoczucie, stan zdrowia i uchronić nas przed infekcjami. Szczególną rolę w oddychaniu pełni nos – genialnie skonstruowany i wspaniale wyposażony przedsionek do dróg oddechowych. Następnie powietrze pokonuje drogę przez krtań i tchawicę do oskrzeli, aby na końcu dotrzeć do płuc. U ich podstawy znajduje się z kolei przepona – mięsień, dzięki któremu oddychamy. Jak więc zdrowo oddychać w pełni wykorzystując tak przemyślą aparaturę? więcej »

Kaszel suchy czy mokry? Jak leczyć jeśli nie wiemy jaki mamy kaszel?

Gdy szukamy informacji o metodach radzenia sobie z kaszlem, bardzo często natrafiamy na informację, że forma leczenia powinna być uzależniona bezpośrednio od tego, z jakim jego typem kaszlu mamy do czynienia. Inaczej bowiem objawia się kaszel suchy, a inaczej – kaszel mokry. Czasem jednak nie potrafimy ich rozróżnić. Co wtedy? więcej »

8 porad jak dbać o soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe stykają się bezpośrednio z Twoim okiem, dlatego tak ważne jest, żebyś odpowiednio o nie dbał. Przestrzeganie kilku prostych zasad uchroni Twoje oczy przed podrażnieniami, zapaleniami i zakażeniami bakteryjnymi. Zakładanie soczewek kontaktowych tylko pozornie wymaga od nas dużo wprawy. Po krótkim treningu u okulisty czas ich zakładania i zdejmowania zmniejsza się do kilkudziesięciu sekund, a nasz wzrok szybko przyzwyczai się do soczewek noszonych zamiast okularów. więcej »

Niebezpieczeństwo czai się w żyłach

Zawał serca albo udar mózgu - to z nimi kojarzy się na ogół nagła śmierć. Tymczasem równie realne niebezpieczeństwo może czaić się w żyłach. Zakrzepica jest chorobą podstępną, często nazywaną cichym zabójcą. Jest w stanie rozwijać się, nie dając żadnych objawów, i spowodować śmierć w ciągu kilku sekund. Może zaatakować każdego, jednak w większości jej ofiarami padają kobiety oraz osoby po pięćdziesiątce. więcej »

Jak poradzić sobie ze starzeniem się rodzica?

We wczesnych latach emerytury rodzice bez większego trudu znajdują swoje miejsce w rodzinie. Zazwyczaj opiekują się wnukami, opowiadają im o dawnych czasach i pieką dla nich ciasta. Gorzej, gdy przychodzi czas, kiedy pamięć i zdrowie zaczynają szwankować. A wraz z wiekiem w sposób nieunikniony pojawia się niedołężność. Jak sobie z tym radzić? więcej »

Uciążliwa alergia na roztocze

Alergia na powszechnie występujące roztocze kurzu domowego, potocznie nazywana uczuleniem na kurz, uznawana jest za chorobę cywilizacyjną, która - według ogólnodostępnych źródeł - dotyka nawet 6 mln Polaków. Choroba często spotykana jest również u dzieci. Osoby uczulone cierpią przez cały rok, jednak nasilenie objawów związane jest okresem grzewczym w mieszkaniach, kiedy to znacznie rzadziej otwieramy okna, aby przewietrzyć mieszkanie a szczelnie zamknięte stwarzają dogodne warunki do rozwoju tych niebezpiecznych pasożytów. więcej »

Kto boi się dentysty w Londynie?

Raczej niewiele specjalizacji lekarskich może dorównać stomatologowi poziomem lęku, który ogarnia potencjalnych pacjentów, gdy mają pojawić się w gabinecie. Dentystów boją się dzieci, ale także i dorosłe osoby. Przed wizytą zazwyczaj boimy się bólu, z którym kojarzy się leczenie zębów. Już sama myśl o nieprzyjemnych dźwiękach borowania sprawia, że wiele osób odkłada wizytę lub nawet rezygnuje z podjęcia leczenia... więcej »

Zakażenia bakteryjne w pracy - jak im zapobiegać?

Każdego dnia stykamy się z milionami mikroorganizmów. Są wśród nich bakterie odpowiedzialne za wiele chorób groźnych dla naszego zdrowia a nawet dla życia. Do zakażenia bakteryjnego może dojść również w zakładzie pracy. Jak można mu efektywnie i skutecznie zapobiegać? więcej »

Problemy z zatokami - dlaczego są tak powszechne?

Zatkany nos, katar i lekki ból głowy mogą zwiastować zwykłą infekcję górnych dróg oddechowych. Jednak zdarza się, że mylnie interpretując objawy, lekceważymy poważniejsze schorzenie – zapalenie zatok. Na jakie symptomy warto zwrócić uwagę? I dlaczego problemy z zatokami dotykają tak wielu osób? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe