PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Liposukcja Body Jet - na czym polega zabieg?

Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany na brzuchu, udach czy pośladkach jest dla wielu osób powodem kompleksów. Jedna z najpopularniejszych metod redukcji tłuszczu z organizmu to liposukcja, czyli jego odsysanie. Stosunkową nowością z zakresu chirurgii plastycznej jest liposukcja Body Jet, polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy strumienia roztworu wodnego. więcej »

Wpływ choroby nowotworowej na płodność

Większość stosowanych obecnie terapii onkologicznych obniża płodność i może nawet doprowadzić do bezpłodności. Nie oznacza to jednak, że osoby po chemioterapii i radioterapii nie będą mogły posiadać własnych dzieci. Istnieją metody zachowania płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. więcej »

Leczenie grypy jelitowej - jak to skutecznie zrobić?

I choć z prawdziwą grypą ta atakująca jelita ma niewiele wspólnego, potrafi być równie uciążliwa. Oto kilka sposobów na szybkie pozbycie się problemu z wirusowym zakażeniem układu pokarmowego (potocznie zwanego grypą żołądkową lub jelitówką)... więcej »

Sposoby i skutki rzucenia palenia

Ostrzegawcze napisy na opakowaniach, wysokie ceny paczek papierosów, zakaz palenia w miejscach publicznych - restrykcje, które dotykają nałogowych palaczy mają zniechęcić ich do palenia. Jednak rzucanie palenia zależy tylko i wyłącznie od palacza - od jego chęci, od wiary w sukces, od metody, którą wybierze oraz od wsparcia rodziny i znajomych. więcej »

Terapia odleżyn

Długotrwałe leżenie w jednej pozycji przyczynia się do powstawania trudno gojących się ran, które zwykliśmy nazywać odleżynami. Na odleżyny cierpią przede wszystkim pacjenci obłożnie chorzy, ale rany tego typu mogą pojawić się również u tych osób, które są zmuszone do wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Jaka jest profilaktyka odleżyn i w jaki sposób można leczyć zagrażające zdrowiu rany? więcej »

Jak szybko wyleczyć katar?

Każdy wie, jak łatwo można złapać katar. Często wystarczą tylko przemoczone nogi, nieco osłabiona odporność lub przebywanie w towarzystwie zakatarzonej osoby. Mówi się, że leczony katar trwa siedem dni, a nieleczony - tydzień. więcej »

Zapalenie pęcherza – objawy i leczenie

Zapalenie pęcherza to przypadłość, która zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Wynika to z budowy anatomicznej kobiecego ciała, a konkretnie z długości cewki moczowej. U kobiet jest ona znacznie krótsza, a tym samym bardziej narażona na działanie bakterii, które powodują problemy z oddawaniem moczu. Jak wyglądają pierwsze objawy trudności z układem moczowym? Czy istnieje jakiś skuteczny lek na zapalenie pęcherza? więcej »

Bakterie w moczu? Sprawdź i działaj!

Bakterie w moczu są stale obecne i nie zawsze muszą oznaczać zapalenie układu moczowego – niewielka ilość bakterii (w granicach normy) nie wywołuje bowiem zmian zapalnych. Jeżeli jednak odczuwamy ból podbrzusza i pieczenie w trakcie oddawania moczu (objawy nie muszą występować równocześnie, wystarczy jeden z nich) – należy skontrolować mocz pod kątem obecności w nim bakterii. Jak to zrobić? więcej »

Objawy i leczenie chorych zatok

Zazwyczaj wszystko zaczyna się niewinnie, od zwykłego kataru. Z czasem pojawiają się inne nieprzyjemne dolegliwości, jak silny ból głowy, niedrożność nosa, ból u nasady nosa i zaburzenia węchu. Katar staje się coraz bardziej uciążliwy, ból coraz bardziej dokuczliwy, a komfort życia zdecydowanie mniejszy. Zapalenie zatok, bo o nim mowa, to jedno z najczęstszych... więcej »

Kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na zatwardzenie

Zaparcia to dziś przypadłość pospolita i - niestety - bardzo bagatelizowana. Niesłusznie, bo konsekwencją nieleczonych zatwardzeń mogą być nie tylko guzki krwawnicze (hemoroidy), ale także rak jelita grubego. Na zaparcia cierpi co trzeci Polak. W większości przypadków sami jesteśmy sobie winni. Niewłaściwa dieta uboga w płyny i błonnik, do tego mało aktywny styl życia - to tylko niektóre z czynników wpływających na ich pojawienie się. Zaparcia potrafią obniżyć jakość i komfort życia... więcej »

To grypa czy tylko przeziębienie?

O to, że zaraziliśmy się grypą wielu z nas podejrzewa siebie co najmniej raz w roku. Złe samopoczucie, osłabienie, katar, gorączka – te objawy najczęściej są spowodowane przeziębieniami. Grypa natomiast jest znacznie poważniejszą sprawą. Czy da się je rozróżnić i jak sobie z nimi radzić? więcej »

Sprawdzone sposoby na ból gardła

Ból gardła najczęściej pojawia się nagle i niespodziewanie. Przyczyną zdecydowanej większości infekcji gardła są wirusy, które zaatakowały nasz chwilowo osłabiony organizm. Jak poradzić sobie z objawami przeziębienia? Oto kilka sprawdzonych sposobów. więcej »

Leczenie niestrawności - czy zawsze trzeba iść do lekarza?

Choćbyśmy restrykcyjnie dbali o dietę, raz na jakiś czas i tak dopadnie nas niestrawność. W zależności od tego jak wrażliwy jest nasz układ pokarmowy, możemy liczyć się z tym, że zjedzenie określonych potraw wywoła uciążliwe dolegliwości. Znamy je doskonale: uczucie przepełnienia (tzw. „ołów w żołądku”), wzdęcia, ból, często zgaga. Ideałem byłoby przyspieszenie trawienia, tak by felerna treść pokarmowa jak najszybciej opuściła nasz organizm. Jeśli pofolgowaliśmy sobie i zjedliśmy coś, co nam może szkodzić, powinniśmy wspomóc żołądek i jelita, aby poradziły sobie z problemem. więcej »

Rodzaje stomii - w jakich przypadkach pacjent wymaga zabiegu?

Nowotwór jelita grubego, choroba zapalna, polipy jelita grubego czy choroba Leśniowskiego-Crohna mogą mieć swoje konsekwencje w postaci wykonania zabiegu chirurgicznego zwanego stomią. Stomia polega na połączeniu części jelita z powierzchnią ciała, gdy lekarz wycina zaatakowany chorobą fragment jelita i tworzy nową drogę wypróżniania się poprzez otwór w ścianie brzucha. więcej »

Przyjemne leczenie nieprzyjemnych hemoroidów

Wstyd jest głównym powodem, dla którego nie diagnozujemy u specjalisty dolegliwości związanych z hemoroidami, a wystarczy nawet jedna wizyta i zabieg trwający 10 minut, żeby w prosty sposób pozbyć się schorzenia raz na zawsze. więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe