PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Świetlik do oczu - sprzymierzeniec w walce z zapaleniem spojówek

Silne zaczerwienienie oczu, wrażenie obecności piasku pod powiekami oraz ropna wydzielina sklejająca powieki – to symptomy, które najczęściej świadczą o zapaleniu spojówek. Chociaż jest to dolegliwość niegroźna a jedynie nieprzyjemna, nie można jej bagatelizować. więcej »

Masz nadwrażliwe oczy? Soczewki jednodniowe są jedynym rozwiązaniem

Osoby noszące okulary dość często borykają się z nadwrażliwością oczu. Pieczenie, swędzenie, wrażenie obecności ciała obcego powoduje spory dyskomfort. Nadwrażliwość ta może być przeszkodą w noszeniu wielorazowych soczewek kontaktowych. Jeśli ostatnie próby zmiany okularów na szkła kontaktowe zakończyły się fiaskiem, warto skorzystać z innego rozwiązania, którym są soczewki jednodniowe. więcej »

Gdy choroba uniemożliwia zarobkowanie

Gdy jest się młodym, zdrowym, w pełni sił, podjęcie pracy zawodowej i zarobkowanie w celu utrzymania siebie oraz rodziny jest tylko kwestią znalezienia zatrudnienia na satysfakcjonujących nas warunkach. Ciężko jest jednak przewidzieć czy i kiedy pojawią się przeszkody w wykonywaniu podjętej pracy. Zarówno choroba jak i inne określone sytuacje życiowe mogą nieoczekiwanie sprawić, iż zdolność do wykonywania dotychczasowego zajęcia możemy mieć ograniczoną lub ją zupełnie stracić. Na takie sytuacje warto zapewnić sobie świadczenia z ubezpieczenia na życie. Stara prawda głosi, iż przezorny zawsze ubezpieczony. więcej »

Cukrzyca typu I – co warto wiedzieć o tym schorzeniu?

Prawidłowa zawartość cukru we krwi to około 110 mg%, jednak u większości ludzi odnotowuje się wyniki z przedziału od 110 do 125 mg%, co z kolei w pewnych warunkach wskazuje na problemy z metabolizmem cukru, lecz nie zawsze. Stan, w którym zawartość procentowa cukru jest stale powyżej 125 mg%, nazywamy cukrzycą. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób metabolicznych występująca w kilku odmianach. Jedną z nich jest cukrzyca typu I, stanowiąca około 10 proc. wszystkim przypadków zachorowań. więcej »

Kształty naszego zdrowia

Aby zapewnić organizmowi siły i energię poszukujemy produktów, które dostarczą mu niezbędne składniki. Do tego nie trzeba jednak wiele wysiłku. Natura sama podpowiada, co jeść, aby utrzymać ciało w dobrej formie. Niewielu z nas zwraca uwagę na kształt owoców i warzyw. Bardzo często przypominają one jednak części ludzkiego ciała. Jest to naturalna podpowiedź, które produkty zawierają składniki konieczne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych partii organizmu. więcej »

Znaczen kropli na zatkany nos w leczeniu kataru siennego

Zatkany nos, wodnista wydzielina (katar sienny), swędzenie nosa i oczu oraz napadowe kichanie, często po kilkanaście razy, to typowe objawy alergicznego nieżytu nosa. Objawy kataru siennego występują w okresie ekspozycji na uczulające nas alergeny. W Polsce najczęstszymi alergenami sezonowymi wywołującymi katar sienny są alergeny pyłku traw (w maju, czerwcu i lipcu), pyłku brzozy (w kwietniu) oraz pyłku bylicy (w drugiej połowie lipca i sierpniu). więcej »

Dlaczego wszyscy powinniśmy dbać o linię?

Wysportowana sylwetka jest nie tylko gwarantem dobrego samopoczucia i powodem do dumy, ale również pozwala na zachowanie właściwej kondycji zdrowotnej. Wiele chorób, w tym zawał, wylew, miażdżyca czy cukrzyca, częściej dotyka osoby właśnie z nadwagą. Chcąc oddalić groźbę chorób związanych z otyłością, każdy z nas powinien zadbać o prawidłową wagę ciała. więcej »

Przypadki chodzą po ludziach, a ludzie... po bankach

Realia codzienności raczej nas nie rozpieszczają, dlatego często narzekamy na system, który odpowiedzialny jest za rynek pracy czy zarobki. Dopóki życie toczy się tak, że zdrowie pozwala nam pracować, możemy mówić o szczęściu, ponieważ wiele osób wskutek nagłych chorób lub nieoczekiwanych wypadków traci zdrowie, zostaje kalekami, co z góry wyklucza normalne funkcjonowanie. więcej »

Aktywność fizyczna osób z nadwagą i otyłością - podstawowe zasady

Brak ruchu przyczynia się nie tylko do nadmiernego przyrostu masy ciała, wad postawy, lecz także zwiększa ryzyko rozwoju wielu schorzeń, m.in. chorób układu krążenia, cukrzycy, jak i niektórych nowotworów. Umiarkowana, regularna aktywność fizyczna poprawia natomiast stan zdrowia, opóźnia starzenie się organizmu i wydłuża życie. Ułatwia także redukcję masy ciała, a zwłaszcza zmniejszenie ilości brzusznej tkanki tłuszczowej, z którą wiąże się ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. więcej »

Nie daj się grypie. Nie ułatwiaj wirusom zadania

Trudno uchronić się przed nią, jeżeli wirus znajduje się w naszym otoczeniu. Dom, praca, szkoła czy środki komunikacji miejskiej, to idealne miejsca do rozprzestrzeniania się wirusa, który wywołuje grypę. Jak uniknąć zakażenia i dbać o zdrowie swoje i najbliższych? więcej »

Zdrowy uśmiech na całe życie

Wszyscy pragniemy mieć piękne, mocne i zdrowe zęby. Zdrowe białe uzębienie gwarantuje dobre samopoczucie, dodaje uroku uśmiechowi oraz oczywiście świadczy o stanie zdrowia ich posiadacza. Niestety, z upływem lat nasze uzębienie w sposób niejako naturalny ulega stałemu zużyciu. Jedynie zachowując odpowiednią higienę jamy ustnej oraz regularnie chodząc na wizyty kontrolne do stomatologa, możemy cieszyć się zdrowymi zębami przez wiele lat. więcej »

Szary, nijaki kolor oczu? Zmień go!

Chociaż wiadomo, że mitologiczna Atena uwodziła szaro-niebieskim spojrzeniem, jednak wiele osób mających szare oczy wolałoby mieć kolorowe tęczówki. Współcześnie jest to bardzo proste – wystarczy kupić soczewki niebieskie. więcej »

Brak badań pracowniczych i jego konsekwencje dla pracownika oraz pracodawcy

Brak badań pracowniczych i jego konsekwencje dla pracownika oraz pracodawcy Badania pracownicze są obowiązkowe i pracodawca nie może z nich zrezygnować nawet wtedy, gdy pracownik wyrazi na to zgodę. Brak takich badań rodzi poważne konsekwencje i to dla obu stron umowy o pracę – od grzywny po utratę zatrudnienia. więcej »

Jak przygotować się do badania USG?

Badanie ultrasonograficzne jest badaniem nieinwazyjnym oraz zupełnie bezbolesnym. Stosowane jest powszechnie w sytuacjach podejrzenia wstępowania chorób związanych z tkankami miękkimi ludzkiego organizmu. Jak przygotować się do takiego badania, aby dało ono najbardziej wiarygodne wyniki? więcej »

Cukier w diecie można zastąpić aspartamem?

Nadmiar cukru szkodzi. Wiedzą o tym doskonale zarówno miłośnicy słodkich łakoci, którzy zdecydowanie nie lubią stawać na wadze, jak też osoby, które mają problemy z zębami. Jeśli nie potrafimy żyć bez słodkiego smaku, być może warto zastąpić cukier aspartamem? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe