Aparaty ortodontyczne – rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Aparaty ortodontyczne – rodzaje aparatów korygując…

Aparaty ortodontyczne – rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 21-03-2018


 
Tylko nieliczne osoby mają naturalnie proste, równe i białe zęby. W niektórych przypadkach wada zgryzu dodaje uroku lub przynosi szczęście – jak mówią posiadacze diastemy. Często jednak wizualnie krzywe zęby oznaczają upośledzenie zgryzu i wymagają leczenia ortodontycznego po to, by uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych i czego można się spodziewać po konkretnym modelu?

Podstawowy aparat ligaturowy

Ten tradycyjny, „stały” aparat jest wykonany ze stali nierdzewnej. Składa się z metalowych pierścieni, zamków, łuków oraz malutkich, kolorowych ligatur zwanych potocznie gumkami. „Aparat można założyć na zęby górne – na szóstkach montowane są specjalne pierścienie, które trzymają łuki – lub dolne, ale ortodonci często stosują oba aparaty jednocześnie, by uzyskać najlepsze efekty leczenia” – podkreślają specjaliści z serwisu tourmedica.pl. Zamki są mocowane do zębów za pomocą specjalnego kleju, a na nie ortodonta nakłada ligatury. Plusem metalowego aparatu jest jego cena – to najtańsze na rynku rozwiązanie do leczenia wad zgryzu. Jednak podczas jego użytkowania mogą wystąpić problemy: odklejenie zamka, zsunięcie się ligatury, czy złamanie drutu, które będą wymagały dodatkowych konsultacji z lekarzem.

aparat2.jpg

Aparat językowy (lingwalny)

Można wybrać aparat lingwalny, który od tradycyjnego aparatu różni się tym, że jest zakładany po wewnętrznej stronie zębów. Inna technika mocowania zamków, niż w przypadku aparatu ligaturowego powoduje, że efekty mogą pojawić się szybciej. Co więcej, korzystanie z modelu lingwalnego może wpłynąć na skrócenie całego procesu leczenia zgryzu, dlatego to rozwiązanie jest chętnie wybierane przez pacjentów. Inne zabiegi, które pomagają dbać o zdrowe i piękne ciało to na przykład odsysanie tłuszczu, o którym można przeczytać w artykule pt.: „Liposukcja – czy warto?

Należy pamiętać, że o przebiegu leczenia i wyborze odpowiedniego aparatu decyduje lekarz. Robi to na podstawie badania, otrzymanych zdjęć rentgenowskich oraz wywiadu z pacjentem. Dynamiczny rozwój ortodoncji sprawia, obecnie oferta aparatów do leczenia wad zgryzu jest szeroka i można wybrać model dostosowany do potrzeb każdego pacjenta.

W.Press, 21-03-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe