PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Soczewki czy okulary?

Gorsza jakość widzenia znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie ma więc chyba takiej osoby, która kompletnie bagatelizowałaby problemy ze wzrokiem. Wszyscy wybierają albo okulary, albo soczewki kontaktowe. Które rozwiązanie jest lepszym wyborem? Które ma więcej zalet? więcej »

Jak obliczyć ryzyko chorób serca?

Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, iż z powodu zawału serca każdego dnia umiera w Polsce około 100 osób, a ogółem choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią przyczynę niemal 500 zgonów każdego dnia oraz połowy zgonów w Polsce. Można temu zapobiec, odpowiednio wcześnie obliczając ryzyko zachorowania każdego pacjenta. więcej »

Kilka kroków do zdrowych stóp

Pomimo tego, że przez większość czasu skrywamy stopy w skarpetkach i obuwiu, powinniśmy o nie dbać niezależnie od pory roku, tak by latem móc je wyeksponować w mocno wyciętych sandałkach czy klapkach. Przekonaj się, jak w prosty sposób sprawić, by dolegliwości tych części ciała nie popsuły twojego urlopu. więcej »

Wszy – kiedy i kogo atakują oraz jak się ich pozbyć

Może się wydawać, że wszawica to przypadłość, która spotyka jedynie osoby niewystarczająco dbające o higienę. Nic bardziej mylnego. Wszami możemy się zarazić w każdym momencie, wystarczy, że staniemy obok osoby, która ma je na sobie. Pasożyty przechodzą nie tylko z włosów na włosy, ale również z ubrań na ubrania. Jak skutecznie z nimi walczyć? więcej »

Masaż w czasie podróży? To możliwe!

Przed nami wyczekiwana majówka a także wakacyjne wojaże! Jednak wielogodzinna podróż samochodem bywa często bardzo męcząca. A czas podróży za kółkiem to duże wyzwanie dla każdego kręgosłupa. Jak wytrwać wiele godzin w aucie w drodze w góry lub nad morze? To proste! Wystarczy zabrać ze sobą... więcej »

Jak dbać o zdrowie wczesną wiosną?

W marcu jak w garncu, a kwiecień plecień, bo przeplata… Wczesną wiosną zauważamy nie tylko zmiany pogody, ale także zmiany wewnątrz naszego organizmu – często mimo pięknej pogody narzekamy na przeziębienia czy skutki tak zwanego przesilenia wiosennego. To znaczy, że nadszedł najlepszy czas na zmianę stylu życia na nieco zdrowszy. więcej »

Moda na zdrowe odżywianie

Zapanowała moda na zdrowe odżywianie. Każdy pragnie być szczupły, zgrabny i dzięki temu stać się szczęśliwszy. Z pomocą przychodzą programy telewizyjne, uczące jak zdrowo gotować i osobiste blogi ekspertów uczących zasad prawidłowego żywienia. W Internecie coraz łatwiej o merytoryczne treści wartościowe informacje. Korzystamy z tego dobrodziejstwa i zmieniamy swoje nawyki żywieniowe. więcej »

Niechciany towarzysz grillowania – ból wątroby

Masz w planach majowe grillowanie? Pomyśl o wątrobie i jedz z rozsądkiem! Cały układ trawienny – żołądek, jelita i wątroba – potrzebuje małych porcji, by odpowiednio je strawić. Jeśli nie zdąży, zalegające w żołądku i jelitach niedokładnie strawione resztki pokarmu zaczną gnić i wydzielać do krwi wiele groźnych toksyn, które trafią potem właśnie do wątroby. więcej »

Jak skutecznie i szybko pozbyć się kurzajek?

Małe, niepozorne brodawki na skórze stóp i dłoni potrafią przysporzyć nam sporo problemów. Kurzajki, wywoływane przez wirus brodawczaka ludzkiego, szybko się namnażają, łatwo się nimi zarazić, a ich leczenie wymaga cierpliwości i systematyczności. więcej »

Uporządkuj... swój organizm

Gdy w kalendarzu kwiecień, czas puścić w niepamięć zimowe lenistwo. Właściwa dieta i aktywność fizyczna pomogą nam w skutecznym pokonaniu wiosennego przesilenia. A naturalne sposoby walki z infekcjami sprawdzą się w przypadku wiosennego przeziębienia – częstego u progu nowej pory roku. więcej »

Jak odróżnić alergię od przeziębienia?

Wiosna to pora roku wyjątkowo trudna dla alergików – to właśnie wtedy zaczyna się okres najintensywniejszego pylenia drzew, a potem również traw i zbóż. W tym samym czasie jednak borykamy się także ze „zwykłymi” przeziębieniami, które łatwo dopadają nasz zmęczony po zimie organizm. Jak odróżnić przeziębienie i grypę od kataru siennego, czyli sezonowego alergicznego nieżytu nosa? więcej »

Przekaż 1 proc. na ochronę przyrody

To wyłącznie pozory, że tylko potężne przedsiębiorstwa mogą stać się darczyńcami, wspierając finansowo fundacje zajmujące się ochroną przyrody. Jeśli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz nawet niewielki biznes, możesz wspomóc wybraną organizację pożytku publicznego, która stoi na straży środowiska naturalnego. Wystarczy złożyć odpowiednio wypełnione roczne zeznanie podatkowe. więcej »

Stany zapalne jamy ustnej – jak sobie z nimi radzić?

Jama ustna to przedsionek przewodu pokarmowego naszego organizmu. Ważne jest, aby utrzymywać ją w dobrym stanie, zwracając szczególną uwagę na stany zapalne, które występują dość powszechnie, zwłaszcza u dzieci. więcej »

Nie zarażaj! Skąd biorą się epidemie grypy?

Epidemia to większa niż zwykle ilość zachorowań na daną chorobę, na określonym obszarze w pewnym okresie lub wystąpienie zupełnie nowej choroby. Polska definicja epidemii dotyczy tylko chorób zakaźnych więcej »

Cholesterol - jak odczytywać wyniki?

Lipidogram to badanie pozwalające na ocenę ryzyka rozwoju miażdżycy. Obejmuje ono oznaczenie poziomu cholesterolu całkowitego, HDL, LDL i triglicerydów. W jaki sposób interpretować jego wyniki? Kiedy można stwierdzić wysoki cholesterol? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe