PORADNIA INTERNETOWA - ZDROWIE i MEDYCYNA - ZdroweMiasto.PL - LEKARZE DLA INTERNAUTÓW

Krótkowzroczność - jakie soczewki kontaktowe do tej wady wzroku?

Krótkowzroczność to jedna z częściej diagnozowanych wad wzroku. Nazywana inaczej bliskowzrocznością lub miopią. Cierpiące na nią osoby widzą wyraźnie przedmioty, które znajdują się w niewielkiej odległości od nich, za to mają problem z tymi, które są w oddali - nie widać wyraźnych konturów. więcej »

Diety wysoko i niskobiałkowa - dla kogo są przeznaczone i na co zwracać przy nich uwagę?

Ilość diet i porad dietetycznych, które można znaleźć w Internecie, książkach czy poradnikach przyprawia o zawrót głowy. Większość z nich ma na celu obniżenie wagi, ale są wśród nich takie, które należy stosować w przypadku niektórych chorób, czy innych dolegliwości zdrowotnych. Wśród najpopularniejszych są diety wysokobiałkowa i niskobiałkowa. Czy obie są dietami odchudzającymi, jakie produkty można spożywać podczas każdej z tych diet? Przeczytaj, zanim skorzystasz z porady dietetyka! więcej »

Co jeść przy zatruciu pokarmowym i jak je leczyć? Poznaj sprawdzone domowe sposoby!

O zatrucie pokarmowe nietrudno – zwłaszcza wiosną i latem, kiedy to zadowoleni z wysokich temperatur ochoczo zajadamy lody bądź wylegujemy się na plaży, sięgając po źle zabezpieczoną przed temperaturą żywność. Biegunka, nudności, wymioty – to najczęstsze z objawów. Jak sobie z nimi poradzić? więcej »

Zapalenie ucha zewnętrznego – przyczyny, objawy i sposoby walki z chorobą

Zapalenie ucha zewnętrznego to bardzo nieprzyjemna przypadłość, objawiająca się silnym bólem ucha, gorączką oraz uczuciem rozpierania w uchu. Może też dojść do tego, że przewód słuchowy stanie się niedrożny i nabrzmiały. W artykule odpowiedź na pytanie: co należy do przyczyn tej choroby? Wyliczone zostaną także sposoby leczenia zapalenia ucha zewnętrznego. więcej »

3 porady, jak radzić sobie z alergią na kurz

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące ciepłe miesiące mogą być trudne dla osób uczulonych na trawy i inne rośliny, ponieważ sezon pylenia jest w pełni. Są jednak również alergeny, które sprawiają problem przez cały rok, a kurz i roztocza to najpopularniejsze z nich. Jak radzić sobie z alergią, gdy wokół czyha na nas tyle niebezpieczeństw? więcej »

Aspartam - czy jest szkodliwy?

Od kilku lat trwa spór, którego głównym bohaterem jest aspartam. Czy jest szkodliwy dla zdrowia? Czy może być przyczyną nowotworów? A jeśli nie… to skąd wzięły się takie głosy? więcej »

5 powodów dla których warto zamienić biały fartuch na nowoczesną odzież medyczną

Szpitalne korytarze, przychodnie, kliniki… nie kojarzymy ich dobrze, przede wszystkim dlatego, że najczęściej pojawiamy się tam z problemami zdrowotnymi. A przecież nikt nie lubi chorować. Z czym jeszcze kojarzy nam się hospitalizacja czy wizyta w gabinecie specjalisty? Zapewne wiele osób odpowie bez wahania, że z białym fartuchem lekarskim. więcej »

Zakupy w aptece internetowej – dla kogo?

W dobie powszechnego dostępu do internetu apteki online stanowią coraz większą konkurencję dla tradycyjnych punktów stacjonarnych. Dlaczego coraz chętniej kupujemy leki w sieci? Kto najczęściej korzysta z internetowej platformy sprzedaży? Sprawdzamy! więcej »

Gdy dopada nas infekcja - domowe sposoby na przeziębienie

Wiosna to tradycyjnie czas infekcji i przeziębień. Dokuczliwe katar i kaszel utrudniają nam życie i nie pozwalają w pełni cieszyć się pierwszymi ciepłymi dniami w roku. Jak domowymi sposobami radzić sobie z przeziębieniem? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? więcej »

Kamica nerkowa. Jak się objawia i jak ją skutecznie leczyć?

W większości przypadków kamienie nerkowe dają się skutecznie leczyć środkami przeciwbólowymi oraz dużą ilością płynów. Możemy też im zapobiegać stosując zbilansowaną dietę i wykluczając produkty, które szczególnie nam szkodzą. Jak objawia się kamica nerkowa i jakie są sposoby jej leczenia? więcej »

Aparaty ortodontyczne – rodzaje aparatów korygujących wady zgryzu

Tylko nieliczne osoby mają naturalnie proste, równe i białe zęby. W niektórych przypadkach wada zgryzu dodaje uroku lub przynosi szczęście – jak mówią posiadacze diastemy. Często jednak wizualnie krzywe zęby oznaczają upośledzenie zgryzu i wymagają leczenia ortodontycznego po to, by uniknąć poważnych konsekwencji w przyszłości. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych i czego można się spodziewać po konkretnym modelu? więcej »

Lek czy suplement diety? Jak wybrać najlepszy preparat magnezowy?

Zazwyczaj wchodzisz do apteki i co widzisz? Szpalery półek od lewej do prawej uginające się pod ciężarem produktów leczniczych. Wśród nich jest też sporo preparatów z magnezem. Jak więc wybrać ten najlepszy i jak odróżnić lek od suplementu diety? więcej »

Właściwy poziom witaminy D a słońce

Według badań na niedobory witaminy D w Polsce może cierpieć nawet 90-95 proc. populacji. Dzieje się tak dlatego, że warunki klimatyczne nie zapewniają odpowiedniej ilości słońca. W pochmurne dni, a przede wszystkim jesienią i zimą, proces podskórnej syntezy witaminy słońca jest prawie całkowicie zahamowany. więcej »

Jak zbudować karmnik dla ptaków?

Zima to szczególnie uciążliwy okres, potrafiący wszystkim dać się we znaki. Ptaki w tym czasie stają przed trudnymi zadaniami, jakimi jest zadbanie o schronienie oraz zdobycie pożywienia. Możemy im pomóc, dokarmiając je podczas tych miesięcy. Pamiętajmy, by robić to regularnie, gdyż przyzwyczajają się one do nas i chętnie wracają. Ich dotychczasowe pożywienie jest przykryte warstwą śniegu oraz schowane pod zamarzniętą ziemią, stwórzmy więc karmnik dla ptaków przed domem lub na balkonie. więcej »

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Wzrok jest bardzo ważnym i podstawowym zmysłem człowieka. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie utrudnia codzienne życie. Mimo że do okularów czy szkieł kontaktowych można przywyknąć, to laserowa korekcja oczu jest rozwiązaniem dla osób bardziej wymagających. Tym bardziej, że pozwala natychmiastowo pożegnać się z okularami. Jak wygląda taki zabieg? więcej »

REKLAMA
Leczymy urazy sportowe