Co stosować na podrażnione dziąsła?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Co stosować na podrażnione dziąsła?

Co stosować na podrażnione dziąsła?

POCZEKALNIA. Szepty

BRC

zdrowemiasto.pl | dodane 03-08-2020


 
Podrażnione dziąsła to przypadłość, która choć raz spotkała każdego z nas. Ta nader uciążliwa i przykra dolegliwość, znacząco pogarsza komfort życia. Wyjaśniamy, jakie mogą być jej przyczyny i co stosować na podrażnione dziąsła.

Główne objawy podrażnionych dziąseł

Potencjalnych przyczyn podrażnienia dziąseł jest wiele. Dolegliwość może być wynikiem spożywania zbyt twardych i szorstkich produktów, źle dopasowanej protezy zębowej, która poprzez ucisk i tarcie tworzy obrzęki, korzystania z aparatów ortodontycznych czy zabiegów stomatologicznych. Uszkodzenia dziąseł mogą powstawać także z powodu przebytych chorób. Jednak niezależnie od przyczyny, bolesne obrzęki i podrażnienia dziąseł mają to do siebie, że ani na chwilę nie pozwalają o sobie zapomnieć, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz i co robisz. Ból dziąsła potrafi być na tyle uciążliwy, że przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, jedzeniu i piciu. Kolejnym objawem podrażnienia jest zaczerwienienie w obrębie urazu oraz częste krwawienie dziąseł. Ze względu na nieprzyjemne objawy sama higiena jamy ustnej może być uciążliwa lub nawet niemożliwa. I tu zaczyna się błędne koło, ponieważ brak odpowiedniej higieny może być przyczyną rozwinięcia się podrażnienia dziąseł w niebezpieczne zapalenie i nasili przykre objawy…

Podrażnione dziąsła? Nie tylko u dorosłych!

Wspomniana dolegliwość dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Opuchnięte dziąsła bywają jedną z przyczyn braku apetytu oraz rozdrażnienia najmłodszych. Podrażnienia w małej buzi sprawiają ból podczas jedzenia, picia, a nawet mówienia. Konieczne jest wtedy szybkie i bezpieczne złagodzenie bólu. Pomocny może być preparat taki jak Dentosept Fast, który ma wygodną formę sprayu. Można stosować go już u dzieci od 6 roku życia. Łatwość i precyzja stosowania są jednymi z ważnych cech preparatu, szczególnie w przypadku, gdy dolegliwości dotyczą dzieci – pacjenci z reguły mniej cierpliwi podczas czynności higienicznych i prozdrowotnych niż dorośli. Dentosept w wersji Fast nie tylko pozwala na precyzyjną aplikację oraz natychmiastowe pozbycie się bólu, ale również regeneruje błonę śluzową. Co ważne, dzięki niewielkich rozmiarów opakowaniu, można go mieć zawsze przy sobie. Ale uwaga, sposób dozowania Dentoseptu Fast różni się u dzieci i dorosłych, więcej informacji na ten temat można znaleźć na: https://efektdentoseptu.pl/dentosept-fast/

closeupphotoofwomanwit.jpg

Co na podrażnione dziąsła? Dobry skład!

Najważniejszym i dostępnym od ręki sposobem na podrażnione dziąsła jest staranne dbanie o higienę – mycie zębów, czyszczenie nitką dentystyczną przestrzeni międzyzębowych i używanie płynów do płukania ust. Jeśli ktoś posiada w domu zioła takie jak szałwia, tymianek czy kwiat rumianku – warto wiedzieć, że napary z nich mogą zadziałać przeciwzapalnie i przynieść ulgę w dolegliwościach towarzyszących podrażnionym dziąsłom. Jednak jednorazowa płukanka ziołowa to za mało, o skuteczności tego sposobu przesądzi regularne, długotrwałe stosowanie. Nie oznacza to jednak, że nie ma niemal natychmiastowo działającego sposobu! Warto kupić w aptece preparat Dentosept Fast.

Zawiera on w swoim składzie tylko bezpieczne substancje przebadane klinicznie.

  • Chlorheksydyna to związek, który działa przeciwbakteryjnie oraz chroni przed powstaniem kolejnych zapaleń,
  • Wyciąg z szałwii wspomaga działanie antybakteryjnie oraz działa ściągająco,
  • Witaminy B2 oraz B3 aktywnie regenerują uszkodzone dziąsła,
  • Gliceryna, zabezpiecza dziąsła delikatną warstwą oraz nawilża,
  • Wyciąg z eukaliptusa wraz z olejkiem miętowym i cytrynianem cynku działa odświeżająco i oczyszczająco na jamę ustną,
  • Ksylitol chroni szkliwo zębów przed próchnicą.

Preparat Dentosept Fast może być bezpiecznie stosowany także przez kobiety od pierwszych tygodni ciąży oraz przez diabetyków.

Podrażnione dziąsła? Nie ignoruj symptomów!

Ze względu na to, że podrażnione dziąsła czy bolące miejsca w jamie ustnej są popularną dolegliwością, jak również dlatego, że czasami objawy te samoistnie mijają lub ulegają czasowemu wyciszeniu, bywa tak, że pacjenci je bagatelizują. Niestety, jeśli nie będziemy szybko i zdecydowanie reagować na niepokojące symptomy, te powrócą, nierzadko ze zdwojoną siłą bólu i dyskomfortu. Bywa także tak, że podrażnione dziąsła są nie dolegliwością samą w sobie, a oznaką poważnych chorób. Jeśli więc, pomimo stosowania środków takich jak Dentosept Fast, podrażnione dziąsła wciąż bolą, należy wybrać się do specjalisty.

Artykuł sponsorowany

BRC, 03-08-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe