Pomoc psychologiczna - online czy stacjonarnie?
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Pomoc psychologiczna - online czy stacjonarnie?

Pomoc psychologiczna - online czy stacjonarnie?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 13-05-2020


 
Chcesz skorzystać z pomocy psychologa, ale np. z powodu panującej epidemii koronawirusa nie możesz lub nie chcesz tego robić w gabinecie stacjonarnym? Jesteś osobą niepełnosprawną? Cierpisz na fobie, utrudniają wyjście z domu? Masz inne powody, które uniemożliwiają ci dotarcie do gabinetu psychoterapeuty? W wielu tego typu przypadkach jedynym rozwiązaniem problemu jest pomoc psychologiczna online.

Nie ma na świecie osoby, która choć raz w życiu nie znalazła się w sytuacji stresującej. Niestety, niekiedy dotykające nas problemy są na tyle duże, że samodzielne poradzenie sobie ze stresem czy smutkiem po prostu nie jest możliwe. Kryzys bądź rozpad związku, utrata pracy, problemy wychowawcze z dziećmi lub śmierć bliskiej osoby, to tylko wybrane przykłady takich sytuacji. Jak sobie z nimi radzić? W przejściu przez momenty kryzysowe pomóc może tylko psycholog. Rekomendowana w tym artykule poradnia psychologiczna PsychoCare z Warszawy udziela tego typu porad również online właśnie.

PsychoCare – pomoc na miarę twoich potrzeb

Każdy człowiek jest inny i zarazem jedyny w swoim rodzaju. Wspomniane różnice sprawiają, że z jednymi ludźmi jesteśmy w stanie nawiązać kontakt szybciej, a z innym wolniej lub wcale. Tymczasem to właśnie pozytywna relacja psychoterapeutyczna jest jednym z kluczowych czynników, które decydują o powodzeniu prowadzonej terapii. Sprawę z tego faktu doskonale zdają sobie psychoterapeuci i psychologowie pracujący w warszawskiej poradni PsychoCare. Właśnie dlatego w PsychoCare terapeuci dobierani są do pacjentów w taki sposób, by jak najszybciej wywiązała się między nimi nić porozumienia.

psychologonline.jpg

Psycholog online

Kluczem do uzyskania satysfakcjonujących efektów prowadzonej terapii są systematyczne spotkania z psychoterapeutą lub psychologiem. Niestety, bywają rozmaite sytuacje życiowe, w których pojawienie się w gabinecie po prostu nie jest możliwe. Z takim problemem zmagają się pacjenci cierpiący na fobie, które uniemożliwiają im przemieszczanie się z miejsca na miejsce, osoby niepełnosprawne, osoby posiadające małe dzieci lub ludzie, którzy z wielu indywidualnych powodów nie mają możliwości spotkania się z psychologiem w jego gabinecie. Rozwiązaniem wspomnianego problemu jest psychoterapia online.

Psychoterapia online niewiele różni się od terapii stacjonarnej. Odbywa się ona za pomocą powszechnie dostępnych komunikatorów internetowych (np. Skype) instalowanych na smartfonach lub komputerach wyposażonych również w kamerki. Urządzenia wraz z tego typu oprogramowaniem zapewniają terapeucie nie tylko komunikację głosową z pacjentem, ale także kontakt wzrokowy i obserwację w czasie rzeczywistym. Relacja pomiędzy pacjentem, a psychologiem jest w tym przypadku równie silna, jak podczas terapii prowadzonej stacjonarnie. Istotnym jest fakt, iż psychoterapia online jest równie skuteczna, jak ta odbywająca się w gabinecie, a jej efektywność została potwierdzona licznymi badaniami.

Pomoc psychologiczna online dostępna jest w warszawskiej poradni PsychoCare. Więcej informacji na temat terapii online znajdziesz na stronie https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/.

W.Press, 13-05-2020, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe