5 powodów dla których warto zamienić biały fartuch na nowoczesną odzież medyczną
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » 5 powodów dla których warto zamienić biały fartuch…

5 powodów dla których warto zamienić biały fartuch na nowoczesną odzież medyczną

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 11-04-2018


 
Szpitalne korytarze, przychodnie, kliniki… nie kojarzymy ich dobrze, przede wszystkim dlatego, że najczęściej pojawiamy się tam z problemami zdrowotnymi. A przecież nikt nie lubi chorować. Z czym jeszcze kojarzy nam się hospitalizacja czy wizyta w gabinecie specjalisty? Zapewne wiele osób odpowie bez wahania, że z białym fartuchem lekarskim.

Białe fartuchy są passe
 
Wbrew pozorom kwestia typowego białego uniformu lekarskiego ma duże znaczenie. Nie bez powodu używa się nawet sformułowania syndrom białego fartucha. Okazuje się bowiem, że wielu pacjentów podświadomie reaguje na widok lekarza w bieli. Pomiar ciśnienia daje wyższy wynik niż zazwyczaj, serce szybciej bije, pojawiają się nawet problemy gastryczne, ból żołądka, zawroty głowy. Takie reakcje, nieuzasadnione problemami somatycznymi, przypisuje się skojarzeniu białego fartucha z leczeniem, zabiegami, lękiem przed chorobą. W przypadku małych dzieci sprawa jest bardziej oczywista – maluchy po prostu płaczą na sam widok pielęgniarki czy lekarza. Warto wiedzieć, że podstawowym wymogiem wobec odzieży medycznej jest ochrona przed zagrożeniami (bakterie, substancje chemiczne, wirusy), które są codziennością w pracy lekarzy i personelu medycznego, nie ma natomiast przepisów regulujących i definiujących kolor lekarskiego stroju. Dla komfortu i ergonomii pracy na oddziałach chirurgicznych lekarze noszą stroje zielone albo granatowe. Z kolei ratownicy medyczni zakładają odzież czerwoną. Zasadniczo jednak decyzje dotyczące koloru ubrań medycznych są z reguły kwestią wewnętrznych ustaleń danej placówki. Właśnie dlatego coraz częściej w przychodniach i szpitalach widzimy pielęgniarki w kolorowych i wzorzystych uniformach, a także lekarzy, którzy zdecydowanie odrzucili typowe, stresujące pacjentów białe fartuchy.

Wprowadź innowacje do swojej szafy!
 
Nowoczesna odzież medyczna przestaje być jedynie „ochronnym kitlem”, nudnym fartuchem bez koloru i dobrego kroju. Żakiety, bluzy, marynarki, spodnie, a nawet takie elementy garderoby jak tunika, marynarka czy sukienka, pozwalają na dopasowanie fasonu, w którym lekarz lub pielęgniarka czują się pewnie i dobrze. Wreszcie wybór obejmuje kobiece taliowane bluzki, praktyczne, modne tuniki, spódnice i sukienki w różnych długościach oraz krojach. Męskie koszulki nawiązują do klasycznego, ale modnego polo, a eleganckie marynarki zastępują fartuchy. Kolory i wzory to bardzo szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o ładne i przyjemne dla oka ubranie medyczne. Mamy stonowane albo żywe i radosne barwy, ubrania w zwierzątka, ptaszki, motylki, kwiatki, wzory geometryczne, ze stylowymi lamówkami i haftami. Nowoczesna odzież medyczna jest nie tylko wygodna i wysokiej jakości, umożliwia też ubranie się w swoim stylu, również w miejscu pracy.

Kolorowe bluzy medyczne najlepszą alternatywą
 
Dlaczego jeszcze warto zastąpić biały fartuch kolorową bluzą, żakietem czy marynarką? Właśnie ze względu na wspomniany wcześniej syndrom białego fartucha. Głównym argumentem na korzyść kolorowych bluz medycznych jest ich odbiór przez pacjentów, szczególnie w poradniach pediatrycznych i na szpitalnych oddziałach dziecięcych.

meskabluzamedycznayusp.jpg

Nie trzeba być wybitnym znawcą tematu, aby wiedzieć, że dzieci o wiele lepiej zareagują na panią doktor w błękitnym żakiecie czy pielęgniarkę w bluzie w kolorowe kwiatki albo miłe zwierzaczki, a zaufanie jest przecież istotnym elementem udanej terapii. Zresztą nie tylko mali pacjenci lepiej przyjmują lekarzy i personel medyczny w barwnych ubraniach. Wiadomo, że kolory mają określony wpływ na naszą psychikę – niektóre mają energetyzujące działanie, inne rozweselają, budzą zaufanie i optymizm. A zatem kolorowa garderoba w placówkach medycznych to zdecydowanie więcej niż tylko moda i ładne stroje dla lekarzy.

Spraw sobie oryginalny komplet
 
Oferta nowoczesnej odzieży medycznej to dziś nie tylko feeria barw, ale także ciekawe fasony, w których można po prostu wyglądać i czuć się dobrze. Dla kobiet idealnym wyborem może być np. żakiet w wybranym twarzowym kolorze. Nie są to już bezkształtne fartuchy, ale dopasowane do sylwetki modele z krótkim albo długim rękawem. Uzupełnieniem mogą być spodnie które również można wybierać w zależności od gustu i sylwetki - w doskonale zaopatrzonym sklepie stelo.pl. Kolejną, bardzo praktyczną i zarazem kobiecą opcją są fartuchy - sukienki, które wcale nie kojarzą się z nudnym uniformem. Oczywiście panie pracujące w szpitalach czy przychodniach mogą skompletować zestaw złożony ze spodni i kolorowej bluzy albo wygodnej tuniki, która podkreśla kobiecą sylwetkę i jednocześnie zapewnia wygodę, ergonomię w codziennych czynnościach zawodowych. Szeroki wybór kolorów i wzorów pozwala na stworzenie ładnych, modnych zestawów do pracy. Oferta odzieży medycznej w różnych fasonach i kolorach dostępna jest na stronie sklepu.

Spodnie i bluzy, które Cię urzekną
 
Oczywiście modnie, wygodnie i nie na biało ubierają się dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni pracujący w placówkach medycznych. Jeśli chodzi o męskie kolorowe bluzy medyczne wybór dotyczy głównie odcieni niebieskiego, zieleni, szarości. Ciekawe są również fasony – standardowe, wkładane przez głowę oraz bardziej eleganckie, np. polo itp. Do takiej góry z łatwością można dopasować spodnie o prostej, klasycznej nogawce albo wygodne, o luźnym kroju, idealne do amerykańskich bluz lekarskich. Szeroki wybór męskich bluz, spodni, a także fartuchów - marynarek oferuje sklep stelo.pl. Bluza i spodnie to komplet, po który równie chętnie sięgają kobiety zatrudnione np. jako pielęgniarki. Jest to bez wątpienia zestaw najbardziej praktyczny, wygodny, a jednocześnie twarzowy.

spodniemeskiegenflexcargo.jpg

Można zdecydować się na jednokolorową wersję góry i dołu. Gładkie spodnie można także zakładać do bluz w innych kolorach albo w wielobarwne wzorki. Dzięki temu panie pracujące w placówkach medycznych nie narzekają na monotonię strojów służbowych, a oddział szpitalny jest bardziej kolorowy, a zarazem przyjazny i przyjemny w odbiorze dla pacjenta. W sklepie stelo.pl znajdziemy odzież renomowanych, znanych marek, takich jak Cherokee (m.in. kolekcje Core Stretch, Luxe, Originals, Uniforms), Dickies, Flexibles Saphire czy Code Happy. Jak widać odzież, którą przez długie lata uznawano za nudną może prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Uniformy bez kształtu i fasonu, „straszne” białe fartuchy są wypierane przez ładne, kolorowe ubrania uszyte z najwyższą starannością i z wysokiej jakości tkanin. Warto pamiętać, że nie chodzi tylko o medyczną „rewię mody”. Wygodne, dobrej jakości ubrania to komfort pracy lekarzy i personelu medycznego. Natomiast kolory i ładne fasony spotykają się ze zdecydowanie lepszym odbiorem, zarówno jeśli chodzi o pacjentów, jak i osoby, które je z przyjemnością noszą.

W.Press, 11-04-2018, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe