Jak dobrać fotel zabiegowy do gabinetu? 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Jak dobrać fotel zabiegowy do gabinetu - na co war…

Jak dobrać fotel zabiegowy do gabinetu - na co warto zwrócić uwagę?

POCZEKALNIA. Szepty

W.Press

zdrowemiasto.pl | dodane 29-12-2023

Zdjęcie ilustracyjne
 
Funkcjonalne, solidne i praktyczne wyposażenie jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania każdej placówki medycznej. Dobór poszczególnego umeblowania jest niezwykle ważny, ponieważ jest to zarówno inwestycja na lata, jak i zapewnienie optymalnych warunków do diagnozowania i leczenia pacjentów. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest fotel zabiegowy, który spełnia niezwykle ważną funkcję. Warto zatem poznać 3 najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie fotela.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni fotel zabiegowy?


Fotel zabiegowy spełnia niezwykle ważną funkcję w każdej placówce medycznej. To właśnie on odpowiada za komfortowe przeprowadzanie diagnostyki, badań czy zabiegów. Jego wytrzymałość i praktyczność zapewnia ergonomie pracy personelu medycznego, z kolei pacjentom pozwala w bezpieczny i wygodny sposób przejść całą procedurę. Warto zatem przyjrzeć się kluczowym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela zabiegowego.

odpowiednifotelzabiegowy1.jpg

3 kluczowe aspekty, które mają wpływ na wybór odpowiedniego fotela zabiegowego


Wybierając odpowiedni fotel zabiegowy, szczególną uwagę należy zwrócić na:

Rodzaj regulacji


Fotele zabiegowe mogą być uniwersalne lub dobierane pod kątem konkretnych gabinetów. Biorąc pod uwagę ich zastosowanie oraz funkcje, jakie spełniają, ważne jest, aby posiadały możliwość pełnej regulacji. Odpowiednie ułożenie fotela do potrzeb zarówno lekarzy, jak i pacjentów jest niezwykle istotne. Przekłada się to na poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz ergonomię pracy.

Prawidłowo wyregulowany fotel pozwala przyjąć optymalną pozycję podczas badań lub zabiegów, jak również zapewnia wygodne ułożenie ciała w trakcie długotrwałych procedur, np. chemioterapii. Regulacja może być mechaniczna lub elektryczna, co umożliwia ustawienie pacjenta w pozycji siedzącej, półleżącej oraz leżącej. W zależności od zastosowania danego rozwiązania, za regulację fotela mogą odpowiadać sprężyny gazowe, uruchamiane dźwignią ręczną bądź elektryczny siłownik liniowy, gdzie sterowanie odbywa się za pomocą pilota nożnego, pozwalającego na jego optymalne dostosowanie nawet w trakcie badań czy zabiegów.

Warto mieć na uwadze, że pacjenci różnią się między sobą wzrostem, wagą lub posturą, właśnie dlatego fotel zabiegowy musi być optymalnie dostosowany do warunków danej osoby. Regulacja powinna zatem obejmować odpowiednie ustawienie oparcia, kąta pochylenia oraz wysokości siedziska. Wszystko to wpływa na komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Jeżeli fotel zabiegowy został wyposażony w podłokietniki, to one również powinny być regulowane.

fotelzabiegowydogabinetu2.jpg

Rodzaj zastosowanych materiałów do produkcji fotela


Fotel zabiegowy musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów, które zapewnią wytrzymałość oraz stabilność. Placówki służby zdrowia muszą cechować się sterylnością oraz wysokim poziomem higieny, dlatego tak ważne jest, aby fotel zabiegowy był w pełni odporny na działanie środków dezynfekujących. Konstrukcja musi być wykonana z profili rur stalowych, pokrytych lakierem proszkowym. Takie zastosowanie sprawia, że wyposażenie jest w pełni odporne na promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne czy środki czyszcząco-dezynfekujące.

Segmenty siedziska oraz oparcia pleców muszą być pokryte bezszwową tapicerką, która również musi być solidna i wytrzymała ze względu na częste mycie. Dodatkowym atutem będą kółka jezdne z blokadą.

Możliwość wyboru koloru tapicerki


Tapicerka także spełnia niezwykle ważną funkcję. Ze względu na wymogi sanitarne, najlepszym materiałem jest ekologiczna skóra, cechująca się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia, zabrudzenia i częste dezynfekcje. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu czystości. Fotele zabiegowe posiadają także różne rodzaje materaca, wykonane z różnej twardości pianki. Ważna jest również możliwość wyboru odpowiednich kolorów, wpisujących się w charakter danego wnętrza. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie harmonii w aranżacji gabinetów lekarskich.

Wybór odpowiedniego fotela zabiegowego jest niezwykle ważny. Z racji jego przeznaczenia, musi on być solidny i wytrzymały, za co odpowiadają wysokiej jakości materiały. Z kolei pełna regulacja, pozwoli na optymalne ustawienie fotela do konkretnych potrzeb. Ważne jest również wykończenie i estetyka. Decydując się na zakup fotela zabiegowego, warto sprawdzić ofertę polskich producentów, którzy spełniają wszystkie oczekiwania swoich klientów, oferując najlepszej jakości wyposażenie medyczne.

W.Press, 29-12-2023, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe