Skuteczne leczenie gardła
Strona główna » Poczekalnia » Szepty » Skuteczne leczenie gardła

Skuteczne leczenie gardła

POCZEKALNIA. Szepty

S.Cup

zdrowemiasto.pl | dodane 25-04-2019


 
Ból gardła jest powszechną dolegliwością wywołaną najczęściej przez infekcje bakteryjne i wirusowe. Gdy jest ostry i uniemożliwia przełykanie, może świadczyć o zaawansowanym stanie zapalnym. Najczęściej pojawia się w okresie największej zachorowalności w okresie jesienno-zimowym lub latem, na skutek działania klimatyzacji i zmian temperatur. Jak leczyć przeziębione gardło?

Najczęstsze przyczyny bólu gardła

Za ból gardła najczęściej odpowiadają wirusy – rinowirusy, adenowirusy i enterowirusy przenoszone drogą kropelkową. Przenikają do dróg oddechowych, uszkadzają śluzówkę przełyku i powodują stan zapalny gardła. Często objawami towarzyszącymi są uczucie drapania, pieczenia gardła i trudności z przełykaniem. Infekcje wirusowe, odpowiadające za przeziębione gardło, to również grypa, ospa wietrzna, odra i mononukleoza. Jednak większość osób zmaga się z łagodnym przebiegiem dolegliwości, które ustępują, gdy stosujemy spray na przeziębienie.

Dolegliwości mogą również wystąpić na skutek działania bakterii takich jak paciorkowce. Wówczas objawy są bardziej nasilone niż w przypadku infekcji wirusowej. Pojawiają się dreszcze, wysoka gorączka przekraczająca 38 stopni C, ogólne rozbicie i osłabienie organizmu. Ból gardła jest symptomem anginy i ostrego zapalenia migdałków.

Ból gardła można również podzielić ze względu na miejsce występowania – zapalenie krtani to stan zapalny górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła dotyka okolicy za jamą ustną, a zapalenie migdałków objawia się obrzękiem i zaczerwienieniem migdałków.

zdrowemiasto_5a.jpg

Domowe sposoby na przeziębione gardło

Chociaż spray na przeziębienie i ból gardła jest najskuteczniejszą metodą walki z dolegliwościami, warto zastosować domowe sposoby. Jednym z najczęściej stosowanych są płukanki z wody z solą kuchenną, szałwią, miętą pieprzową lub rumiankiem. Gardło należy płukać kilka razy dziennie. Warto również zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu. Suche może dodatkowo nasilać objawy, wysuszając błonę śluzową gardła. W tym przypadku zalecane jest korzystanie z nawilżacza powietrza lub w sezonie grzewczym rozwieszanie na kaloryferach mokrych ręczników.

Inne, ale równie popularne sposoby na przeziębione gardło, to stosowanie syropu z cebuli. Choć nie jest dobry w smaku, może zmniejszyć meczące objawy. Warto stosować domowe sposoby, jeżeli nie mamy pod ręką skutecznych preparatów, takich jak spray na przeziębienie, który szybko daje ulgę w bólu i zapobiega rozwijaniu się infekcji.

Spray na przeziębienie i ból gardła

Spray na przeziębienie skutecznie leczy ból gardła, powleka błonę śluzową gardła ochronnym filmem i dodatkowo przejawia działanie znieczulające. Dzięki temu możemy swobodniej przełykać, mówić i zmniejszyć odczucie dyskomfortu. Spray do gardła Apicold wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne przeciw głównym bakteriom wywołującym stan zapalny gardła. Zawiera składniki pochodzenia naturalnego, od dawna stosowane w leczeniu bólu gardła – ekstrakt z propolisu, olejek z mięty pieprzowej oraz glicerol zmniejszający obrzęk, a co za tym idzie – także ból gardła. Apicold może być stosowany przez całą rodzinę, w tym przez dzieci od 4. roku życia.

S.Cup, 25-04-2019, zdrowemiasto.pl

Poinformuj znajomych o tym artykule:

REKLAMA
kardiolog Bydgoszcz
chirurg naczyniowy
hemoroidy Krakow
Leczymy urazy sportowe
hemoroidy szczelina odbytu przetoki zylaki konczyn dolnych
------------

REKLAMA
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Czytaj
Chirurg naczyniowy Gdynia
REKLAMA
Leczymy urazy sportowe